مدیر کل اداره محیط زیست استان کرمان گفت : اکنون در مرحله خطرناک آلودگی قرار گرفته ایم، و باید فعالیت معادن شن و ماسه و جاهایی که ذرات معلق دارند را محدود کنیم.

 

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ؛ رضا جزینی زاده  مدیر کل اداره محیط زیست استان کرمان در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به آلودگی رخ داده از شب گذشته در سطح شهر کرمان گفت: در ساعت هفت صبح میزان شاخص کیفی هوای امروز در سطح شهر کرمان به ۳۵۸ رسید که این میزان سه و نیم برابر حد مجاز می باشد .

 

 

وی ادامه داد: میزان شاخص کیفی آلودگی هوا  در شهرستان های زرند و فهرج به  ۵۰۰ یعنی پنج برابر حد مجاز رسیده است؛ همچنین  شاخص کیفی آلودگی هوا در شهرستان ریگان حدود ۴۰۰۰ و ۴۰ برابر حد مجاز می باشد.

 

 

این مقام مسئول با بیان اینکه در ساعات اولیه صبح امروز کار گروه شرایط آلودگی هوا را تشکیل داده ایم، عنوان کرد: با چک کردن شرایط میزان آلودگی در استان صورت جلسه ای را تنطیم و به مدیریت بحران استانداری ارسال کرده ایم.

 

 

مدیر کل اداره محیط زیست استان کرمان ابراز کرد: بر اساس جلسه کار گروه ویژه آلودگی هوا که به مدیریت سرپرست استانداری و دبیری سازمان محیط زیست مصوب شد که تمامی مقاطع تحصیلی در شهرهای کرمان، فهرج و ریگان تعطیل شوند.

 

 

جزینی زاده افزود: در خصوص تعطیلی سایر شهرستان های استان اختیار به فرمانداران و روسای محیط زیست شهرستان ها سپرده شد که در صورت صلاحدید نسبت به تعطیلی مدارس اقدام کنند.

 

 

وی با بیان اینکه استان کرمان از چهار طرف تحت محاصره ریزگردها می باشد، اظهار کرد: در شرق استان گرد و غباری که در ریگان و فهرج را فرا می گیرد نشأت گرفته از لوت سیستان وبلوچستان است ،در قسمت مرکزی کویر لوت، در قسمت غرب کویز یزد و در جنوب استان تالاب خشک شده جازموریان که این موارد کانون های محلی استان کرمان هستند.

 

 

جزینی زاده با بیان اینکه کانون های خارجی عملا به استان کرمان نمی رسند، تصریح کرد: دو کانون در کشورهای عربستان و سوریه وجود دارد که منشأ آنها بیابان های این دو کشور هستند؛ همچنین دو کانون ریزگرد در عراق داریم که منشأ آنها تالاب خشک شده در عراق می باشد.

 

 

مدیر کل اداره محیط زیست استان کرمان با تأکید بر اینکه در مرحله خطرناک آلودگی قرار گرفته ایم، خاطر نشان کرد: در این مرحله باید فعالیت معادن شن و ماسه و جاهایی که ذرات معلق دارند را محدود کنیم.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :