حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی گفت:به مردم استان قول می دهیم تلاش می کنیم طرح های ۲۹ گانه این سفر نیز با یک هزار و ۱۸۸ میلیارد تومان انشاء الله در سه سال آینده اجرایی شود.

به گزارش کرمان۱۴۰۰ به  شبکه اطلاع رسانی راه آرمان ؛ حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی شب گذشته در جلسه شورای اداری استان کرمان که با حضور مسئولین و اصحاب رسانه در محل استانداری برگزار شده بود، ضمن گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: این روزها برای همه مردم ما خاطرات بسیار فراوانی را به همراه دارد و آن آرزویی که مردم ۱۴ سال در انتظار آن بودند که امام به کشورش بازگردد و به تعبیر روایتی که شهید مطهری تیبیین می کرد، خورشیدی که از مغرب طلوع می کند و به سمت شرق آمد.
رئیس جمهور با اشاره به مطالب فوق ادامه داد:آمدن امام به معنای آمدن سرافرازی، استقلال، عزت و عظمت برای این کشور بزرگ بود و مردم توانستند در یک انقلاب دینی و مردمی به آن هدف بلندی که قرن ها در انتظار آن بودند که سرلوحه آن استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود، برسند.

وی با اشاره به سفر خود به استان کرمان تصریح کرد: هدف از این سفر  افتتاح پروژه ها بوده که  بخش زیادی از پروژه ها در شهرستان سیرجان بود و این مسئله اشکالی ندارد که سفر از ریاست جمهوری از شهرستان ها شروع کنیم چرا که معتقدم همه بخش های کشور یکی هستند و افتخار ما این است که مسلمان و ایرانی هستیم و زیر پرچم اسلام هستیم و پرچم سه رنگ ایران با شعار الله اکبر به آن افتخار می کنیم.

روحانی با بیان اینکه در پی فرصتی بودم که خدمت مردم عزیز کرمان  که در سختی زلزله ها قرار گرفته اند، ابراز کرد:وقتی خانه ای خراب می شود و امن نیست و هوا سرد است، مردم در فشار و سختی قرار می گیرند و اینگونه حوادث و بلایا در واقع برای ما آزمایش و امتحان است و همه در پیشگاه خداوند اعم از دولت و مردم امتحان پس می دهیم.
رئیس جمهور ادامه داد: امیدواریم همه ما به کمک هم بتوانیم این مشکلات را جبران کرده و برای آینده کاری انجام دهیم  و با توجه به حادثه خیزی کشور ضرورت دارد تا ساختمان ها را به گونه ای مقاوم کنیم که حداقل خسارت را در زلزله ببینیم.

این مقام مسئول با اشاره به سفر خود به مناطق زلزله زده استان کرمان عنوان کرد:باید نیازهای به حق مردم رسیدگی شودو امیدوارم  برای مسکن دائمی مردم بتوانم قولی بدهم که این مهم نیز وظیفه انسانی، شرعی و قانونی ماست و همه ما در مقابل مردم مسئول ایم.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی با بیان اینکه نزدیکی و همکاری است که استان را می سازد، گفت:خوشبختانه در استان کرمان همفکری و همدلی بسیار خوبی بین نمایندگان مجلس و مسوولان استان وجود دارد.

این مقام مسئول ادامه داد: نمایندگان مجلس در همه حال همیار دولت بوده اند و با همراهی این نمایندگان توانسته ایم اقدامات خوب و مناسبی را در سطح کشور انجام دهیم و اگر قوای سه گانه و نیروهای مسلح زیر نظر مقام معظم رهبری هماهنگ نباشیم، مسلما کارهای ما با مشکلات فراوانی مواجه خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در مجموع وضع استان کرمان بسیار امیدوارکننده است که این امیدواری نیز نتیجه تلاش مردم، دولت و بخش خصوصی است، بیان کرد: کلنگ زنی بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومانی در این سفر استانی انجام شده است که این مسئله نشان از آن دارد که مردم استان کرمان مردمی امیدوار هستند که تحرک فراوان و مردم تلاشگری دارد.

رئیس جمهور با بیان اینکه استان کرمان در دوران انقلاب، جنگ و مسائل دیگر همیشه سهم بسیار حائز اهمیتی داشته است، اظهار کرد:این استان  از جمله استان هایی است که قبل از انقلاب  و همچنین در دوران جنگ تحمیلی رشادت ها و فداکاری های بسیاری داشته و لشکر ۴۱ ثارالله این استان نمونه بارز این حضور همیشه در صحنه مردم دیار کریمان در صحنه های مختلف انقلاب بوده .

این مقام مسئول با اشاره به مطالب فوق گفت: امروز باید از همه امکانات برای آبادانی و عمران کشور استفاده کنیم و  منابع، توان و امکانات دولت به تنهایی برای دستیابی به پیشرفت کشور کافی نبوده و امکانپذیر نیست و باید از توانمندی کل کشور و ایرانیان و منابع جهانی استفاده کرده.
وی در ادامه افزود: ما نباید به منابع خودمان اتکاء کنیم،چرا که کافی نیست به طوری که حتی اگر همه منابع نفت و گاز و اینکه در نفت و پتروشیمی ۲۰۰ میلیارد دلار طرح آماده بهره برداری دارد، کافی نیست ما  نمی توانیم با فناوری های گذشته کشور را در مسیر پیشرفت قرار بدهیم.

روحانی تصریح کرد:باید جذب سرمایه گذاری با استفاده از روش های جدید صورت گیرد و دیگر نباید سرمایه گذار بیاید و در تک تک وزارتخانه ها پشت در بایستد تا نوبتش برسد و این همه مشکلات و پیچ و خم های اداری را شاهد باشد.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه چنانچه نتوانیم از فناوری های نوین به ویژه در زمینه ارتباطات استفاده کرده از دنیا عقب خواهیم ماند، اذعان کرد: دیگر زمان آنکه سرمایه گذار بخواهد در کشور بیاید و هفته ها معطل بماند، گذشته است زیرا رقیب زیاد داریم و سرمایه گذار در کشورهای مختلف به سود، اعتماد و امنیت نگاه می کند و کشور ما دارای امنیت بسیار بالا و با مردمانی با فرهنگ بالایی است که دارای منابع غنی و اقلیم جغرافیایی متنوعی است.

رئیس جمهور با تأکید بر وحدت در استان گفت: اگر کلام ماه با یکدیگر یکی نباشد سرمایه گذار جذب نخواهد شد، اختلافات سیاسی مشکلی نیست، بلکه اهداف پیشرفت و تعالی کشور است.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی عنوان کرد: آرزوی امام، رهبری، مسوولان و مردم ما پیشرفت ایران است و وقتی می بینیم می توانیم به نقطه ای برسیم که در انرژی خودکفا بشویم، پس تلاش کنیم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه  کشور باید روی پای خود بایستد، اظهار کرد: این عزتی که می گوییم اینجاست و باید بدانیم که عزت با کلام درست نمی شود بلکه عزت در عمل است و برای ما مهم است که چگونه بتوانیم از همه توانمان استفاده کنیم و معتقدیم بخشی از عزت در سایه خوداتکائی و خودکفایی است.

وی  با بیان اینکه کرمان و ایران تشنه است، ادامه داد: نزولات آسمانی ما نسبت به متوسط جهانی ۱۰ سال کمتر است و باید راه را پیدا کرده و صرفه جویی کرده و راه و الگوی کشت را عوض کرده و صادرات و واردات مواد غذایی ما تغییر پیدا کند بر همین اساس باید معیار را عوض کرده و ببینیم در یک هکتار کشت چقدر تولید داریم؛ باید نحوه آبیاری تغییر یابد در این راستا، استان کرمان جزء استان های سرافراز در این زمینه است.

روحانی افزود:اگر جایی معدنی فعال می شود، باید برای مردم آنجا فکری بشود و مردم آثار آن معدن را ببینند و زندگی مردم تحول بشود.

رئیس جمهور با اشاره به خشکسالی، معدن و زلزله گفت: یکی از بحث هایی که در دولت دنبال می کنیم و در بافت فرسوده باید بخشی که تاریخی است، مرمت و حفظ شود و منازل مردم باید مقاوم سازی بشود و محله ها باید تغییر پیدا کند،دولت می خواهد اقداماتی در این زمینه آغاز بکند و می توانیم قدم های جدیدی را برداریم و مداوم باید فکر کنیم که چگونه باید تحول ایجاد بکنیم که در این راستا در گام اول تصمیم گرفتیم.

روحانی با اشاره به مطالب فوق ادامه داد:در جاهایی که امکان دارد، زمین مجانی در اختیار توسعه گران قرار دهیم که ساختمان سازی کرده و مردم خانه های فرسوده را تحویل بدهند و ساختمان جدید را مجانی دریافت کنند همچنین باید برای خانه اولی ها خانه با شرایط سهل تری در اختیار قرار بدهیم .

این مقام مسئول افزود:دولت و شهرداری می تواند جاهایی که زمین دارد، در اختیار این افراد قرار دهد و جایی که قانون و مقررات اجازه می دهد، زمین دولت به وزارت مسکن واگذار شود و کمک کنیم که در سال آینده اولین گام را برداریم.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در پایان خاطر نشان کرد:آنچه از اوایل سفر قبل به استان کرمان قول داده شده بود، ۷۴ درصد اجرایی و عملیاتی شده و امیدواریم مابقی نیز تا پایان سال اجرایی شود و به مردم استان قول می دهیم تلاش می کنیم طرح های ۲۹ گانه این سفر نیز با یک هزار و ۱۸۸ میلیارد تومان انشاء الله در سه سال آینده اجرایی شود.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :