مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان گفت : اختلالی در شبکه های ارتباطی در زمان اولیه حادثه قابل پذیرش نیست لذا باید این اپراتورها به گونه ای ظرفیت سازی کنند که این شریان در اختیار مدیران بحران و مردم در زمان حادثه قرار گیرد.
به گزارش کرمان۱۴۰۰ ؛ مسعود الهامی  در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به زلزله‌های مستمر اخیر استان کرمان، گفت: دولت تدبیر و امید در چند سال اخیر سرمایه گذاری های بسیار خوبی در راستای ایجاد توسعه اقتصاد پایدار در استان انجام داده است.
وی از افزایش ۱۶٫۵ برابری پهنای باند استان در دولت تدبیر و امید خبر داد و بیان کرد: افزایش باند بستر مناسب برای تحقق رشد اقتصادی مقاومتی ضمن آنکه باید تاکید کرد که ما توانایی آن را داریم در صورت نیاز تا ۵۰ برابر افزایش پهنای باند را در اختیار مردم قرار دهیم که این خود تحقق حقوق شهروندی را نشان می دهد.
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان ادامه داد: ۶۹ شهرستان استان کرمان هم اکنون تحت پوشش نسل سوم (۳G) و ۳۵ شهر استان تحت پوشش نسل چهارم (۴G) داشته ایم، که تا اواخر سال جاری همه شهرستانهای استان از نسل های سوم و چهارم بهره‌مند خواهند شد.
وی از افزایش ۳٫۵ برابری کاربران اینترنت در استان با هزینه ۷ هزار میلیارد ریال خبر داد و بیان کرد: در حال حاضر ۷۷۹ سایت نسل سوم و ۳۵۱ سایت  نسل چهارم در استان کرمان فعال هستند،  ضمن آنکه ۲۵۴۵ روستای استان نیز از اینترنت پرسرعت نسل چهارم بهره‌مند می باشند اما با همه این وجود نقایص را نیز دیده ایم و در راستای حل آنها تلاش کرده و خواهیم کرد به طوری که ۵۰ روستای فاقد دستگاه خودپرداز استان هم اکنون مجهز به سیستم ATM شده و تمام سرویس های الکترونیکی در این روستاها در حال انجام است.
الهامی بخش عمده فعالیت اداره کل ارتباطات استان را در بخش دیجیتال دانست و بیان کرد: استان کرمان رتبه چهاردهم کشور در حوزه کسب و کارهای اینترنتی است که با توجه به ظرفیت استان کرمان به دنبال آن هستیم که این رتبه را به دهم کشور را ارتقاء دهیم.
وی با بیان این مطلب که تاکنون ۶ هزار و ۵۵۰ میلیون ریال تسهیلان به فعالان آی سی تی ارایه کرده‌ایم، اظهار کرد: مرکز توانمندسازی کسب و کار نوپا در استان کرمان در ایام دهه فجر سال جاری افتتاح خواهد شد.
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان از اختلالات شبکه ارتباطی در زمان زلزله سخن به میان آورد و اظهار کرد: تامین ارتباطات پایدار در دقایق اولیه پس از رخداد حادثه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و تامین ارتباطات امن و پایدار برای مدیران ستاد بحران در اولویت این اداره است و پس از آن ارتباطات مردم مهم است.
وی خطاب به اپراتورهای دولتی و خصوصی (ثابت و همراه) گفت: اختلالی در شبکه های ارتباطی در زمان اولیه حادثه قابل پذیرش نیست لذا باید این اپراتورها به گونه ای ظرفیت سازی کنند که این شریان در اختیار مدیران بحران و مردم در زمان حادثه قرار گیرد.
الهامی دغدغه استاندار در بحث حفظ ارتباطات در زمان حادثه را بسیار به جا دانست و عنوان کرد: با توجه به مشکلات اخیر طرح هایی برای  استان کرمان پیش بینی شده است تا دغدغه استاندار کرمان که دلسوزانه نیز بوده است، برطرف شود.
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان با بیان این مطلب که با پیگیری مجدانه استاندار کرمان بسیاری از مشکلات ارتباطی استان برطرف شده است، تصریح کرد: نصب ۹۰ سایت در سطح استان، برگزاری جلسات هفتکی با وزارت ارتباطات، باز شدن رومینگ اپراتورها، تخصیص ۱۰ دستگاه دیزل ژنراتور، اختصاص یک هزار باطری جدیدی برای نوسازی شبکه تغذیه ایستگاه های همراه، افزایش تعداد ایستگاه‌های سیار از جمله امتیازاتی است که به دلیل پیگیری‌های استاندار به استان کرمان اختصاص داده شده است تا بتوانیم مشکلات ارتباطی استان را برطرف کنیم.
الهامی با بیان این مطلب که قبل از وقوع زمین لرزه ۶٫۲ ریشتری هجدک یک میلیون و ۳۰۰ هزار تماس صورت گرفته بود که پس از وقوع به ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تماس رسید، تصریح کرد: از مردم درخواست داریم در زمان وقوع بحران تماس‌های خود را بیشتر به صورت پیامک انجام دهند ضمن آنکه ما نیز به دنبال آن هستیم تا شبکه رادیویی برای مدیران بحران ایجاد کنیم.


انتهای پیام
/

این خبر را به اشتراک بگذارید :