حجت الاسلام رفیعی گفت  : اخلاق شهدا را در جامعه پیاده کنیم، امروز باید داستان نوجوانی در کتاب‌های درسی بیاید که از خداوند برای اینکه نماز شب را دیر خوانده، نماز صبح را کم‌توجه اقامه کرده و به فرمانده خود سلام نکرده است، استغفار می‌طلبد.

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ؛ حجت‌الاسلام ناصر رفیعی در دومین کنگره بزرگداشت شهدای دانشجوی استان کرمان در محل حسینیه ثارالله کرمان خطاب به جوانان و دانشجویان اظهار داشت: شهادت مقام بسیار بلندی است که ائمه اطهار(ع) برای رسیدن به آن اشک می‌ریختند.

مدرس حوزه و دانشگاه با اشاره به خطبه ۱۵۶ نهج‌البلاغه عنوان کرد: حضرت می‌فرمایند، بر شهادت باید شاکر بود نه صابر، چون صبر در سختی‌ها است، اما شهادت سختی نیست.

رفیعی ابراز داشت: مقام شهادت به قدری عالی است که پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند، آنهایی کشته می‌شوند ۳ دسته‌اند که یکی از آنها شهید در راه خداست و به لحاظ مرتبه و مقام با انبیا تنها در نبوت تفاوت دارد.

وی خطاب به خانواده‌ شهدا تصریح کرد: حدیث قدسی است که خداوند فرموده کسی که شهید می‌شود، من جانشین او در خانه‌اش هستم، پس برای خانواده شهدا نباید ناراحت بود.

رفیعی ادامه داد: رسیدگی به خانواده شهید و رفع ناراحتی آنها، رسیدگی مالی، سهیمه دانشگاه و این چنین مسائل نیست، خانواده شهید از بی‌حجابی ناراحت می‌شود که با این همه خون ریخته شده و ایثار، بعضی در کوچه و خیابان برداشتن حجاب را یک ارزش می‌دانند و به رهبری و انقلاب توهین می‌کنند.

استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش، آموزش عالی، نویسندگان کتب درسی و در برنامه‌های صدا و سیما باید اخلاق شهدا را برجسته کنیم، اخلاق شهدا ترک حرام، اقامه نماز اول وقت، سفارش به ولی‌فقیه و تواضع بود.

وی ادامه داد: نگرانی و گلایه‌مندی ما این است که در جشنواره‌ای به نام فیلم فجر، فردی واژه‌های ناپسند و ارتباط آثار دختر و پسر را بیان می‌کند، چرا برنامه شهید آوینی در سیما تعطیل شده است در حالی که وصیت‌نامه شهدا باید در سیما باشد.

رفیعی ابراز داشت: اخلاق شهدا را در جامعه پیاده کنیم، امروز باید داستان نوجوانی در کتاب‌های درسی بیاید که از خداوند برای اینکه نماز شب را دیر خوانده، نماز صبح را کم‌توجه اقامه کرده و به فرمانده خود سلام نکرده است، استغفار می‌طلبد.

وی اظهار داشت: اعتراف‌نامه، تعهدنامه و محاسبه شهید علمدار باید در کتاب‌های درسی بیاید که نامه‌ای در ۱۰ بند نوشته که ثمره کلاس‌های اخلاق و معراج سعادت است.

رفیعی با اشاره به همزمانی کنگره شهدای دانشجو با ایام شهادت زهرا مرضیه (س) گفت: اسلام با شهادت و خون رشد کرد.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :