رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: با ابراز تأسف روند رو به افزایش آمار طلاق نگران‌کننده است، زیرا طبق آمار‌ها به طور متوسط در استان کرمان به ازای هر ۴٫۵ ازدواج یک طلاق به ثبت رسیده است.

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ، یدالله موحد در جلسه ارزیابی وضعیت امنیتی جنوب استان کرمان که با حضور مسؤولان قضایی شهرستان‌های این منطقه به میزبانی دادگستری جیرفت برگزار شد، اظهار داشت: رکن و سرمایه اصلی دستگاه قضایی منابع انسانی است و مدیریت منابع انسانی یک بحث مهم و جدی است.

وی با تأکید بر اینکه به دنبال ارائه خدمات قضایی باکیفیت و ارزشمند به مردم هستیم، بیان داشت: دادگستری استان کرمان طی چند سال گذشته همواره در قالب یک برنامه مدون به سوی اهداف نظام قضایی گام برداشته است.

رخدادهای امنیتی استان کرمان ۱۴ درصد کاهش یافته است

موحد از کاهش ۱۴ درصدی رخدادهای امنیتی طی شش ماهه ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: شاهد کاهش ۱۹ درصدی سرقت مسلحانه و در مجموع ۲۴ درصدی قتل‌های عادی و مسلحانه طی شش ماهه ابتدای سال جاری نسبت به سال ۹۵ در استان کرمان هستیم.

رئیس کل دادگستری استان کرمان دلیل اصلی بسیاری از قتل‌ها را نزاع بر اثر اختلافات خانوادگی و ملکی دانست و افزود: مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی و پایین بودن آستانه تحمل از عوامل شکل‌گیری جرائم خشن است.

همایش ملی «خشونت، راهکارها و چالش‌ها» در کرمان برگزار می‌شود

وی با اشاره به اینکه همایش ملی با موضوع «خشونت، راهکارها و چالش‌ها» با حضور بیش از ۲۱ سازمان و نهاد مختلف و محوریت معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری در کرمان برگزار می‌شود، ابراز داشت: در این همایش از نظرهای علمی و تجربیات استادان برجسته کشوری در حوزه‌های مختلف از جمله امور اجتماعی، جامعه‌شناسی و جرم‌شناسی استفاده می‌شود.

موحد خاطرنشان کرد: دادگستری کرمان از ظرفیت‌های مدنی و اجتماعی در راستای کاهش جرایم و آسیب‌های اجتماعی استفاده و همچنین برای پیشگیری از وقوع جرم نشست‌های مشترکی با اعضای شورای تأمین هفت شهرستان جنوبی، سران طوایف و روحانیون اهل سنت برگزار می‌کند.

 لزوم راه‌اندازی مراکز مشاوره ازدواج در کنار دادگاه‌های خانواده

این مقام عالی قوه قضائیه در استان کرمان با هشدار به اینکه در حوزه آسیب اجتماعی طلاق با رشد سریع پرونده‌ها در محاکم قضایی مواجه هستیم، اضافه کرد: با ابراز تأسف روند رو به افزایش آمار طلاق نگران‌کننده است، زیرا طبق آمار‌ها به طور متوسط در استان کرمان به ازای هر ۴٫۵ ازدواج یک طلاق به ثبت رسیده است.

وی بر راه‌اندازی مراکز مشاوره خانواده و ازدواج در کنار دادگاه‌های خانواده تأکید کرد و اذعان داشت: با وجود اقدامات خوبی که در زمینه کاهش پیشگیری از طلاق در شهر کرمان صورت پذیرفته است، اما نیازمند همکاری و هم‌افزایی تمام مجموعه‌ها در زمینه کاهش این آسیب اجتماعی و بهبود وضعیت فعلی هستیم.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :