رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان کرمان گفت: ارزش ریالی کشفیات کالای قاچاق در استان کرمان طی ۱۰ ماهه امسال بیش از ۶۲۵ میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۹ درصد افزایش کشفیات داشته ایم.
به گزارش کرمان۱۴۰۰ ، سرهنگ”یداله حسن پور” صبح امروز ۲۹ بهمن ماه در کمیسیون برنامه ریزی و هماهنگی مبارزه با قاچاق کالای استان کرمان اظهار کرد: ارزش ریالی کشفیات کالای قاچاق در استان کرمان طی ۱۰ ماهه امسال بیش از ۶۲۵ میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۹ درصد افزایش کشفیات داشته ایم.
وی افزود: مجموعه انتظامی استان ۵۹۷ درصد افزایش کشفیات در خشکبار و ۱۵۵ درصد افزایش کشفیات در دام قاچاق در سال جاری در استان کرمان داشته است.
حسن پور تصریح کرد: با توجه به اینکه قاچاق انواع گل و گیاه آلوده که از کشورهای شرقی و آسیای شرقی وارد کشور شده، آفاتی را به جنگل های کشور زده و لازم است دستگاه های مربوطه در سطح استان در این زمینه اقدام کنند و آمادگی همکاری با آنها را داریم.
وی بیان کرد: با توجه به قرار گرفتن در روزهای پایانی سال و چهارشنبه آخر سال و خطرات مواد محترقه دست ساز که مواد اولیه آن در مغازه های رنگ فروشی وجود دارد، باید اصناف حساسیت نشان داده و با بررسی و پیگیری، از ضررهای جانی و مالی که شاهد بوده ایم جلوگیری کنند.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :