برخی از مسئولین استان کرمان در رابطه با ضرورت بازخوانی حماسه ۹ دی و لزوم حضور مردم در این روز مطالبی را بیان کرده اند که در متن زیر می خوانید .

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ؛ انتخابات خرداد سال ۸۸ به خاطر حضور ۸۵ درصدی مردمی که واجد شرایط رای دادن بودن یکی از حماسی‌ترین و بی سابقه ترین انتخابات جمهوری اسلامی محسوب می شود اما کاندیدای ریاست جمهوری با ادعای تقلب در انتخابات هواداران خود را به خیابان ها کشاندند و شروع به آتش زدن اموال بیت المال و مردم ، شعار دادن علیه نظام ، کشتار چندین تن از افراد بی گناه و اهانت به ساحت مقدس امام حسین (ع) در روز عاشورا کردند .

اما مردم ولایتمدار ایران با بصیرت در روز ۹ دی ماه به خیابان ها آمدند و  بخوبی نشان داد که کلید حل همه مسائل نظام و انقلاب و ایران در دست « مردم»‌ است و از این رو توطئه هایی که با نادیده گرفتن این عنصر توأم است هرچند از پیچیدگی و پشتوانه های زیاد برخوردار باشد به جایی نمی رسد.

حال ضرورت بازخوانی چنین حوادثی در کشور سبب می شود تا فتنه گرانی که قصد ضربه زدن به کشور را دارند بدانند مردم انقلاب اسلامی همواره پشت نظام و انقلاب ایستاده اند .

برخی از مسئولین استان کرمان به ضرورت بازخوانی حماسه ۹ دی پرداخته اند که در ادامه می خوانید :

حماسه ۹ دی را دلبستگان به نظام جمهوری اسلامی و ولایت خلق کردند

مهدی صدفی  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان با اشاره به این که شعار امسال حماسه ۹ دی “تجلی قدرت الهی در شکست فتنه آمریکایی” اظهار داشت: ۹ دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است و یکی از روزهای ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی به شمار می رود.

صدفی

وی ۹ دی یکی از قله های عظیم افتخار در دفاع از نظام جمهوری اسلامی و ولایت دانست و گفت: دشمنان این انقلاب و نظام سالهاست به دنبال توطئه ای عظیم برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و با ترفندهای مختلف سعی داشتند از اوایل انقلاب اسلامی با راه اندازی حوادث و جریان های مختلف از جمله ایجاد تنش و اختلاف بین آحاد مردم ، مردم و مسئولین ، قومیت و مذاهب  و ترور شخصیت ها و جنگ تحمیلی این نظام مقدس و انقلاب را نابود نمایند.

رئیس شورای هماهنگی و تبلیغات انقلاب اسلامی استان کرمان خاطر نشان کرد : یکی از فتنه هایی که برای براندازی جمهوری اسلامی شکل گرفت ، فتنه سال ۸۸ بود که این سناریو ششم دی سال ۸۸ در عصر عاشورای حسینی  کلید خورد و می رفت تا یک بحران عظیم در مقابل امت ایران اسلامی به وجود آورد و این از طرف استکبارانی چون امریکا، انگلیس و سایر دنیای استکبار حمایت می شد.

وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری در رابطه با حرکت مردم فرمودند ما در ۹ دی شاهد تجلی قدرت خداوند متعال بودیم و روح سید الشهدا به استمداد این ملت آمد و یکی از خصوصیاتی که در حادثه ۹ دی وجود داشت و آن را به حادثه اوایل انقلاب نزدیک کرد مسئله عاشورا بود.

صدفی گفت: در قضایای سال ۸۸ دشمن تصور می کرد که آن طراحی و تلاشهای ۱۰ ساله ای که در جهت براندازی نظام داشتند به نتیجه رسیده و موقعیت را مناسب دیدند تا مخالفین  به میدان بیایند و کار نظام را یکسره کنند.

وی افزود:  حرکت مردم در روز ۹ دی با الطاف خداوند  بحران را خنثی کرد و حضرت آقا فرمودند این روز یکی از روزهای ماندگار در تاریخ انقلاب است که باید ثبت ضبط گردد و گرامی داشته شود.

صدفی با بیان اینکه نگاه ما یک نگاه تبیینی است و ما به دنبال بعد تبلیغی ۹ دی  نیستیم ، اذعان داشت:  اعتقادمان این  است که ۹ دی  را دلبستگان به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی و ولایت  خلق کردند و هر کس دلبسته یه این نظام و انقلاب و ولایت بود در ۹ دی حضور داشت .

 

گفتنی است این مراسم روز ۹ دی به صورت اجتماع بزرگ عاشورائیان ساعت ۹ و نیم صبح مقابل حسینیه ثارالله با سخنرانی آیت الله سید احمد خاتمی نماینده مردم کرمان در خبرگان رهبری برگزار خواهد شد.

اقدام انقلابی و ارزشمند مردم ، ۹ دی را در تاریخ ماندگار کرد / فتنه۸۸ نزاع بین حامیان انقلاب و ضد انقلاب بود 

مهدی عرب پور امام جمعه موقت کرمان در گفتگو با خبرنگار کرمان۱۴۰۰ در رابطه با ضرورت بازخوانی حماسه ۹ دی اظهار داشت : ۹ دی ماه به خاطر اقدام انقلابی و ارزشمند مردم ایران به عنوان یک روز تاریخی در طول انقلاب ثبت شده است.

حجت‌الاسلام مهدی عرب پور

وی گفت : مردم ایران و به خصوص هیئات های مذهبی به صورت خودجوش با حضور در ۹ دی در برابر توطئه ها و خطر بزرگی که انقلاب را تهدید می کرد ، ایستادند .

عرب پور با اشاره به این که دشمنان انقلاب با بهانه هایی از جمله انتخابات ریاست جمهوری می خواستند از هر فرصتی به نظام آسیب برسانند ، خاطر نشان کرد : دشمنان می خواستند به نوعی یاس و ناامیدی را در بین مردم ترویج دهند لذا خسارت هایی را به اموال عمومی و مقدسات وارد کردند .

امام جمعه موقت کرمان افزود : هدف دشمنان در فتنه ۸۸ نابودی انقلاب و نظام جمهوری اسلامی بود و ما می بینیم که بعد از انتخابات در خرداد ۸۸ دشمن در فرصت هایی همچون روز قدس ، ۱۳ آبان ، ۲۷ آذر و ۲۲ بهمن به خیابان آمد و به انقلاب ، مقدسات و حتی اموال مردم تعرض می کرد.

وی عنوان کرد : دشمنان در آن روزها حتی به مسئله ولایت نیز اهانت می کردند و خودشان شعارمی دادند که این ها بهانه است اصل نظام نشانه است حال در چنین اوضاعی مردم متوجه شدند که بحث فتنه۸۸ دعوا و نزاع سیاسی بین دو گروه سیاسی نیست و نزاع بین حامیان انقلاب و ضد انقلاب است که با این بهانه ها می خواهند به نظام آسیب برسانند .

عرب پور با بیان این که مردم همانند سال ۵۷ یکپارچه در برابر فتنه گران و توطئه گران ایستادند و این خطر را از نظام دور کردند ؛ تصریح کرد :  حال باید به مردم ایران به جهت بصیرت ، آگاهی ، شناخت دشمن و ضرورت حضور در صحنه آفرین گفت .

امام جمعه موقت کرمان در پایان اظهار داشت : مردم در تهران و تمامی استان ها بعد از جریان روز عاشورا و تعرضی که به عزاداران حسینی و اموالشان صورت گرفت به میدان آمدند و این فتنه و مسئله را خنثی کردند تا روزی تاریخی و بیاد ماندنی باقی بماند لذا باید جهت حماسه مردم در ۹ دی این حماسه همواره در سال ها گرامی داشته شود .

فتنه۸۸ با هوشیاری مقام معظم رهبری و بصیرت مردم نقش بر آب شد / افشای اطلاعات داخلی از سوی فتنه گران تحریم ها را رقم زد

فرمانده ناحیه حضرت رسول (ص) شهرستان کرمان گفت : کشورهای استکباری و ابر قدرت جهان نقشه هایی را طراحی و برنامه ریزی کردند تا با حمایت از یک جنبش سبز اقداماتی را بر علیه نظام جمهوری اسلامی و براندازی نظام انجام دهند اما با هوشیاری مقام معظم رهبری و بصیرت مردم فتنه ۸۸ نقش بر آب شد .

سرهنگ علی اسدی فرمانده ناحیه حضرت رسول (ص) شهرستان کرمان در گفتگو با خبرنگار کرمان۱۴۰۰ در رابطه با ضرورت بازخوانی حماسه ۹ دی اظهار داشت : وقتی که استکبار جهانی و آمریکای جنایت کار متوجه رشد و پیشرفت نظام جمهوری اسلامی شد با برنامه ریزی و استفاده از عوامل داخلی اتفاقات سال۸۸ را رقم زدند .

وی گفت : دشمنان می خواستند به هر طریقی نظام جمهوری اسلامی را بر هم بریزند لذا برای انتخابات ۸۸ نقشه ای را طراحی و  برنامه ریزی کردند و فتنه۸۸ شکل گرفت .

فرمانده ناحیه حضرت رسول (ص) شهرستان کرمان خاطر نشان کرد : متاسفانه در ایران هم تعدادی عوامل داخلی فریب خورده اطلاعاتی را نسبت به نحوه اغتشاش و برخورد با این حضور پررنگ مردم در انتخابات در اختیار کشورهای استکباری قرار دادند .

اسدی توضیح داد : کشورهای استکباری و ابر قدرت جهان نقشه هایی را طراحی و برنامه ریزی کردند تا با حمایت از یک جنبش سبز اقداماتی را بر علیه نظام جمهوری اسلامی و براندازی نظام انجام دهند اما با هوشیاری مقام معظم رهبری و بصیرت مردم فتنه ۸۸ نقش بر آب شد .

وی با بیان این که باز دشمن دست برنداشت ، تشریح کرد : این بار دشمن با برنامه هایی همچون تحریم نظام جمهوری اسلامی را تحت فشار قرار داد و این تحریم ها نتیجه فتنه ها و اطلاعاتی بود که عوامل داخلی در اختیار بیگانگان قرار داده بودند و با این اطلاعات توانستند شریان های اقتصادی کشور را شناسایی کنند و بر همان اساس تحریم های خود را پیش بردند .

فرمانده ناحیه حضرت رسول (ص) شهرستان کرمان گفت : اکنون هم دشمن به هر طریق به دنبال فتنه ای جدید در کشور است و با موضع گیری هایی که رئیس جمهور قبلی انجام می دهد در حال زیر سوال بردن نظام است و سکوتی که فتنه گران انجام داده اند تا با برخورد با وی مجددا از آن دفاع کنند و بحث حقوق شهروندی را مطرح نمایند و مجددا فتنه دیگری را به راه اندازند.

اسدی در پایان گفت : ان شالله با پشتیبانی ایران و رهبری های فرزانه مقام عظمای ولایت افراد ارزشی با هوشیاری در برابر هر گونه تحرکی از طرف بیگانه داخلی و خارجی که بخواهند خدشه به نظام وارد کنند می ایستند .

۹ دی روز بصیرت و سرنوشت سازی برای کشور ما بود  

حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی نیز در خطبه‌های نماز جمعه اظهار داشت:  ۹ دی روز سرنوشت سازی در کشور ما بوده و این روز، روز بصیرت و به معنای واقعی کلمه شهادت ، شهامت و خدمت مردم را به تصویر کشاند و بار دیگر دشمن اسلام رامایوس کرد .

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی دشمنان قسم‌خورده‌ای دارد که انواع توطئه‌ها را علیه ما طراحی می‌کنند گفت: جمهوری اسلامی در برابر این توطئه‌ها سربلند بیرون می‌آید و با قاطعیت می‌ایستد.

انتهای پیام/

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :