آیت الله جعفری چند وقتی است در سر تیتر بسیاری از سایت ها و روزنامه های کشور قرار دارد. خبر استعفای وی به دلیل کهولت سن بازار شایعات را در فضای مجازی داغ کرده است.

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ؛ آیت الله جعفری چند وقتی است در سر تیتر بسیاری از سایت ها و روزنامه های کشور قرار دارد. خبر استعفای وی به دلیل کهولت سن بازار شایعات را در فضای مجازی داغ کرده است. هر تمام کسانی که در سال های اخیر در نماز جمعه کرمان شرکت کرده اند بارها این جمله را از زبان ایشان شنیده بودند که به دلیل کهولت سن و بیماری خطبه های خود را مختصر می کنند ولی سیاست بازانی که شاید حتی به کرمان هم سفر نکرده اند این روزها در سایت ها و روزنامه هایشان سعی دارند به بهانه استعفای ایشان ائمه جمعه سراسر کشور را که به دولت تذکر می دهند را مورد حمله قرار دهند.

کسانی که در سال های اخیرساعات زیادی در سخنان پیش از خطبه های خود از یک جریان خاص تبلیغ کرده اند حالا مدعی هستند که ستاد نماز جمعه مخالف آنها است!
متاسفانه برخی افراد که قوی مجریه و مقننه را زیر مجموعه خود می دانند تلاش دارند ائمه جمعه را سیاست زده نشان دهند تا با این بهانه از زیر بار تذکرات دلسوزانه آنها طفره روند.
امام جمعه کرمان بارها تاکید دارد که نه وام دار جریان خاصی است و نه به دلیل مسایل جناحی از کسی حمایت کرده است. وی در سخنان خصوصی و عمومی خود اعلام کرده است که براساس مشی رهبر انقلاب از تمام دولت ها حمایت کرده است و در موقع لزوم نیز به انها تذکر داده است.
آیت الله جعفری برخلاف تبلیغات جناح های خاص نشان داده اند که نه ضد احمدی نژاد هستند و نه ضد روحانی بلکه خطوط قرمز ایشان خطوط قرمز نظام است. سخنان طوفانی ایشان در نه دی ۸۸ در مخالفت با فتنه گران ، انتقادات سخت آیت الله جعفری از سران فتنه، به حضور نپذیرفتن یکی از سران سیاسی کرمان به دلیل ارتباط با فتنه گران از جمله اقداماتی است که نشان می دهد خط وی از خط کشی های سیاست زده سیاسیون و رسانه هایشان جدا است.
سخنان مشهور وی که در زیر می آید به عنوان حسن ختام نشان دهنده نگاه سیاسی آیت الله جعفری است:
در رابطه با فتنه ها خواص مقصرند نه توده مردم، توده مردم ناآگاه هستند و به دلیل عدم درک صحیح و نگاه به خواص از آن ها پیروی می کنند .
حب دنیا و مقام ومنصب نباید انسان را از ارزش های معنوی و متعالی خود دور کند وماباید این نکته را از دین یاد بگیریم که اگر چنانچه یک عده ای یا جمعی بخواهند به ارزش های دینی ما تعرض کنند نباید سکوت کنیم و تا آن جا که ممکن است از وقوع فتنه پیشگیری کنیم . طول تاریخ آن قدر مقام، منصب و مال دنیا انسان های بزرگ را فریب داده است که نمونه بارز آن در زمان پیغمبر رخ داد و تا به حال نیز ادامه داشته است .
مصداق بارز فتنه فرهنگی سید محمد علی باب است که اول ادعای نیابت امامت،بعد نبوت و در آخر ادعای خدایی در زمان ناصر الدین شاه را کرد .
فتنه ۸۸ هم یک فتنه بزرگ سیاسی است . در فتنه ۸۸ خسارت های جانی و مالی زیادی به مردم تحمیل شد ، سران فتنه اشتباه نابخشودنی مرتکب شدند و از روی عمد این امور به وقوع پیوست.
پیشگیری از وقوع فتنه به نفع مردم و جامعه خواهد بود و مردم باید منطق و قانون را بپذیرند و با بصیرت حرکت کنند .

رستمی

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :