عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور گفت: ما هر چه بتوانیم به فرهنگ عمومی بها دهیم باعث می شود یک انسجام ملی و اتحاد ملی در کشور ایجاد شود و به اهدافی که در کشور ترسیم شده است زودتر برسیم.

 

 

 

 

 

 

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ؛ ۱۴ آبان در روزشمار تقویم جمهوری اسلامی ایران با عنوان روز فرهنگ عمومی نامگذاری شده است،فرهنگ مجموعه پیچیده ای است که شامل معارف، معتقدات، صنایع و فنون ، اخلاق و قوانین و بالاخره تمام عادات و رفتاری است که فرد عضو جامعه از جامعه خود فرا می گیرد و در برابر ان جامعه تعهداتی را دارد.

 

 

در همین رابطه با محمد مهدی زاهدی عضو شورای امقلاب فرنگی کشور گفت و گویی داشتم که به آن اشاره می شود:

 

 

محمد مهدی زاهدی در گفت و گو با خبرنگار  آرمان کرمان، در خصوص فرهنگ عمومی اظهار کرد: فرهنگ یک ملت به نوعی نشان از هویت آن ملت دارد و توجه به فرهنگ یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

 

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور تصریح کرد: حفظ  فرهنگ و هماهنگی پیشرفت و توسعه با مسائل فرهنگی و سنتی یک ملت بسیار حائز اهمیت است و از آنجا که فرهنگ عمومی که به نوعی یک ارتباطات و مفاهیم مشترک بین همه اقوام و همه طیف های مختلف سیاسی، قومی و مذهبی است مشترکات آن ها را به معرض تماشا می گذارد .

 

 

زاهدی بیان کرد: علاقه مندی به ورزش، مطالعه و دفاع از کشور و هویت ملی و علاقه مندی به پیشرفت و توسعه کشور چیزی نیست که در یک گروه خاص سیاسی و مذهبی باشد و همه ایرانیان به آن علاقه مندند لذا ما هر چه بتوانیم به فرهنگ عمومی بها دهیم باعث می شود یک انسجام ملی و اتحاد ملی در کشور ایجاد شود و به اهدافی که در کشور ترسیم شده است زودتر برسیم.

 

 

وی ترویج و بهبود فرهنگ عمومی را مختص مسئول یا نهاد خاصی ندانست و خاطر نشان کرد: نمی توانیم مسئله فرهنگ را مختص یک بخش خاصی از سیستم کشور دانست اما به لحاظ ظاهر کار در سیستم اجرایی کشور شورای فرهنگی کشور که زیر مجموعه شورای عالی انقلاب فرهنگی است با این مسئله به صورت مستقیم ارتباط دارد.

 

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور در پایان مطرح کرد: در استان ها هم این شورا وجود دارد و دبیر خانه آن در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هاست و مسئول مستقیم آن استاندار و نماینده مقام معظم رهبری در استان است ولی همه مردم و مسئولان باید پای کار بیایند و به این نهادها تکیه نکنند.

 

 

انتهای پیام

این خبر را به اشتراک بگذارید :