مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: بدهی به مراکز درمانی استان کرمان در سال گذشته مبلغ ۱۰۵ میلیارد تومان بود که در هفته اول دی‌ماه جاری پرداخت شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کرمان ۱۴۰۰ محمد جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم  اظهار‌داشت: وضعیت پرداخت مطالبات مراکز درمانی استان کرمان از سال گذشته پرداخت شده است.

وی افزود: بدهی بیمه سلامت در سال ۹۴ مبلغی حدود ۱۰۵ میلیارد تومان بود که اواخر آذر امسال اعلام وصول شد و در هفته اول دی‌ماه جاری پرداخت و تسویه حساب شد.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه مطالبات مراکز پاراکلینیک و پزشکان استان تا خرداد ۹۵ نیز پرداخت شد گفت: مطالبات پزشکان خانواده استان کرمان نیز تا پایان آذرماه ۹۵ تسویه حساب شده است.

وی خاطر‌نشان کرد: در حال حاضر بدهی معوقه ماه‌های گذشته به مراکز درمانی و پزشکان حدود ۱۹۵ میلیارد تومان در سال جاری است که باید به روز شود.

جعفری با بیان اینکه ۸ هزار میلیارد تومان اوراق قرضه برای پرداخت مطالبات مراکز درمانی در مجلس تصویب شده بود گفت: هنوز ۴ هزار میلیارد تومان آن به پول نقد تبدیل نشده که در صورت تبدیل این مبلغ، باقیمانده بدهی به مراکز درمانی و پزشکان پرداخت می‌شود.

وی مدت زمان تبدیل این اوراق به پول نقد را حدود یکماه پیشبینی کرد و افزود: کماکان چالش جدی بیمه سلامت تامین منابع مالی پایدار است.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان تصریح کرد: برای اینکه در نیمه دوم سال دچار کسری در پرداخت‌ها نشویم باید از الآن به فکر تامین کسری معادل ۴ هزار میلیارد دیگر باشیم که البته در حال پیگیری است.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :