کارشناس مسائل خاورمیانه گفت : آل سعود به جای این که این سرمایه های مالی و توان انسانی جهان اسلام را بر علیه دشمن اصلی جهان اسلام آمریکا و اسرائیل نشانه رود در پی برادر کشی در کشورهای مظلوم منطقه است .

اصغر زارعی کارشناس مسائل خاورمیانه در گفتگو با خبرنگار ” پایگاه اطلاع رسانی کرمان۱۴۰۰ ” در خصوص پیام مقام معظم رهبری با توجه به فرارسیدن موسم حج ابراهیمی گفت : مقام معظم رهبری در تحلیل و پیام خودشان از شرایط جهان اسلام و خصوصا جنایات حکام آل سعود طی سال های گذشته و همراهی آن ها با نظام سلطه آمریکا و رژیم جعلی صهیونیست هشدارهای لازم را به مقامات سعودی اعلام کرده اند .

وی افزود :مقام معظم رهبری از مسلمانان جهان و مخصوصا حجاج حرمین شریفین درخواست کردند که جنایات و هم سویی آل سعود با رژیم جعلی صهیونیست ، نظام سلطه و دشمنان جهان اسلام را پیش از پیش مورد اعتراض قرار دهند.

این کارشناس ادامه داد : رژیم آل سعود بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هم سو با آمریکا همان نقشی را که رژیم پهلوی برای جلب منافع جهان استکبار در منطقه ایفا می کرد را بر عهده گرفت و در هم سویی با نظام سلطه همراه و همگام رژیم بعثی صدام شد و در این دوران آل سعود یکی ازحامیان اصلی رژیم بعثی صدام بود که با صرف هزینه های سنگین به دولت بعثی یکی از عوامل اصلی در تداوم بخشیدن به جنگ رژیم بعثی صدام بر علیه کشور ما بود .

زارعی خاطر نشان کرد : بعد از سالهای دفاع مقدس باز این کینه و عداوت همچنان ادامه داشت تا این که در سال ۱۳۶۶ ما شاهد جنایت آل سعود در به شهادت رساندن جمعی از حجاج ایرانی و غیر ایرانی در مناسک حج بودیم و این اتفاق باعث قطع روابط ایران و عربستان به مدت ۴ سال شد .

وی فرمایش تاریخی امام خمینی(ره) در رابطه با آل سعود را نشان دهنده دقت و شناخت عمیق وی نسبت به این رژیم دانست و عنوان کردند : امام (ره) فرمودند ” ما اگر از صدام بگذریم هرگز از ال سعود نخواهیم گذشت” و این واقعیتی است که این روزها بیش از همیشه برای ملت ایران آشکار شده است و از کینه و عداوت آل سعودی یهودی صفت خبر می دهد .

برادر کشی آل سعود با سرمایه های مالی جهان اسلام 

این کارشناس با اشاره به این که در سالهای اخیر حکام آل سعود با جنگ نیابتی از ناحیه آمریکا هزینه های بسیار سنگین انسانی و مادی را بر مسلمانان جهان تحمیل کرده اند ، ابراز داشت :  آل سعود به جای این که این سرمایه های مالی و توان انسانی جهان اسلام را بر علیه دشمن اصلی جهان اسلام آمریکا و اسرائیل نشانه رود در پی برادر کشی در کشورهای مظلوم منطقه است .

 مسلمانان باید مدیریت حرمین شریفین توسط ال سعود را نقد کنند

وی گفت : مسلمان باید جنایت ها و اقدامات رژیم آل سعود را به نقد و اعتراض بکشانند زیرا به هیچ عنوان سلاحیت مدیریت و هدایت حرمین شریفین بر جهان اسلام را ندارند و از همه ظرفیت های خود برای به چالش کشیدن حکام آل سعود و حامیان آن ها در منطقه استفاده می کنند .

زارعی تشریح کرد : مناسک حج هر ساله فرصتی برای هم آوایی جهان اسلام و برائت از دشمنان مسلمانان است و این مناسک می تواند نماد همبستگی ، اتحاد و همدلی مسلمانان کلیه نقاط جهان اسلام بر علیه کسانی که جهان اسلام را مورد حمله و هجمه قرار می دهند باشد اما متاسفانه با سوء استفاده و سیاست های خصمانه رژیم آل سعود این اتحاد ،همدلی و همراهی تبدیل به نفرت و نفاق شده است.

کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به کار خطرناکی رژیم آل سعود در مناسک حج امسال افزود : امسال این رژیم از شرکت های اسرائیلی برای اقدامات امنیتی و اطلاعاتی بر علیه حجاج بیت الله الحرام استفاده کرده است که اقدامی بسیار زشت و قبیح است .

وی توضیح داد : موضوع اداره حرمین شریفین یک موضوع جدی و اساسی است و ما در سال های اخیرا شاهد این بودیم که آل سعود از اداره صحیح حرمین شریفین بر نیامده است و خسارت و تلفاتی که در طی سال های اخیر به حجاج بیت الله حرام  از لحاظ انسانی ، روحی و روانی وارد کرده است ، قابل جبران نیست.

اداره حرمین شریفین باید توسط یک مرکزیت مستقل انجام شود/سازمان کشورهای اسلامی با دلارهای نفتی آل سعود به یک نهاد بی ارزش تبدیل شده است 

زارعی عنوان کرد : در برخی از این حوادث مخصوصا حوادث منا و سقوط جرثقیل سال گذشته عمدی در کار بوده است و تاملی بودن این مسئله قابل توجه قرار گرفته است لذا لازم است اداره حرمین شریفین توسط یک مرکزیت مستقل و همه کشورهای اسلامی انجام شود .

این کارشناس در پایان گفت : متاسفانه سازمان کشورهای اسلامی با نفوذ و سلطه رژیم آل سعود و صرف هزینه دلارهای نفتی تبدیل به یک نهاد بی ارزش و بی خاصیت شده است که به هر حال با افشاگری می توان شرایط را برای این رویکردها و مسائل جهان اسلام فراهم کرد.

انتهای پیام/

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :