شاگردان کولاکوویچ در دیدار مقابل صربستان، مدافع عنوان قهرمانی لیگ جهانی با نتیجه ۳ بر یک شکست خوردند.

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ؛ دومین دیدار از هفته دوم لیگ جهانی والیبال از ساعت ۲۱:۱۰ در سالن ۱۲ هزار نفری ورزشگاه آزادی آغاز شد و تیم ملی ایران به مصاف صربستان رفت.

شاگردان کولاکوویچ در این دیدار در نهایت با نتیجه ۳ بر یک مغلوب شدند.

صرب‌ها که مدافع عنوان قهرمانی لیگ جهانی هستند موفق شدند در ست‌های اول، دوم و چهارم پیروز شوند و ست سوم را واگذار کردند.

این دومین برد صربستانی‌ها پس از غلبه بر آرژانتین بود. تیم ملی ایران هم یک برد مقابل بلژیک و یک باخت مقابل صربستان کسب کرده است.

**ست اول:

بازی را صرب‌ها بهتر شروع کردند و از همان ابتدا پیش بودند و در نهایت موفق شدند به برتری برسند.

شاگردان کولاکوویچ در ست اول با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ مغلوب صربستان شدند.
هفته دوم رقابت‌های لیگ جهانی والیبال از ۱۹ تا ۲۱ خرداد ماه با حضور تیم‌های ایران، آرژانتین، بلژیک و صربستان در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار می‌شود.

جایگاه تماشاگران برخلاف بازی روز گذشته کاملا پر شده است.

**ست دوم:

ملی پوشان کشورمان که ست اول را ۲۵ بر ۲۰ به حریف خود واگذار کرده بودند در ست دوم با ترکیب، مرندی، معروف، موسوی، قائمی، غفور و عبادی پور به میدان رفتند.
شاگردان کولاکوویچ بازی را بهتر آغاز کردند و برتر پیش رفتند.

امتیاز ششم درحالی برای ایران به دست آمد که صربها نسبت به آن معترض بودند.

سرویس فوق العاده عبادی پور کار را برای دریافت بسیار سخت کرد و توپ برگشته را فرهاد قوامی وارد زمین حریف کرد. در این حین تشویق ایسلندی هواداران هم به راه افتاده بود.

صربستان برخلاف ست اول در ابتدا خوب نبود و سه امتیاز عقب افتاد اما رفته رفته آنها خود را در زمین پیدا کردند و ۱۶ بر ۱۵ پیش افتادند و همین روند را ادامه دادند و در نهایت ۲۵ بر ۲۳ به برتری رسیدند.

**ست سوم:

تیم ایران که دو ست قبلی را به حریف خود واگذار کرده بود، در آغاز ست سوم پر قدرت ظاهر شد اختلاف را یکی پس از دیگری افزایش داد و حساب کار ۱۲ بر ۶ بود که سرمربی صربها درخواست وقت استراحت داد.

روند برتری ایران ادامه داشت اختلاف همان ۶ امتیاز دنبال می شد که در یک صحنه بازیکن صربستان باعث تحریک تماشاگران شد و آنها هم این بازیکن را هو کردند.

بازی خوب شاگردان کولاکوویچ در این ست آنقدر خوب بود که صربها سردرگم شده بودند و زمانی که به خود آمدند بازی را ۲۵ بر ۱۶ و با ۹ امتیاز اختلاف واگذار کرده بودند.

**ست چهارم:

برخلاف ست سوم ، بازی آنطور که باید به سود ما پیش نرفت و صربها همان ابتدا اختلاف زیادی را ایجاد کردند که همین موضوع وقت استراحت کولاکوویچ را در امتیاز ۱۰ بر ۴ در پی داشت.

نقشه‌های کادر فنی هم برای جبران اختلاف نتیجه‌ای در پی نداشت و برهمین اساس بیشتر بازیکنان نیمکت نشین به میدان آمدند.
تماشاگران هم کم کم پس از اینکه اختلاف زیاد شد سالن را ترک می‌کردند.
این ست در نهایت با برتری ۲۵ بر ۱۶ صربستان به پایان رسید تا آنها در مجموع مدافع عنوان قهرمانی لیگ جهانی با نتیجه ۳ بر یک برنده مسابقه باشد.

فارس

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :