مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان گفت: برای بزرگداشت شهداء، باید راه، روش و سیره شهداء را فراموش نکنیم و سنت، منش، بزرگی، معرفت، دیانت، سخاوت و شجاعت شهداء را منتقل کنیم.

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ، 
سردار”محمدرضا حسنی سعدی” صبح امروز ۲۰ اسفندماه در نشست خبری با اشاره ۲۲ اسفندماه روز بزرگداشت شهداء اظهار کرد: بزرگداشت شهداء به معنی تجلیل، تکریم، احترام و تعظیم مادران شهدایی مانند شهیدان سیف الدینی است که این مادر علاوه بر سه فرزند پسر، نوه خود را نیز تقدیم نظام اسلامی کرده است.وی افزود: بزرگداشت شهداء یعنی اینکه اخلاص، تدین و عظمت مادران شهداء را برجسته کنیم. مادرانی مانند مادر شهیدان اسدی در خانوک که سه فرزند خود را تقدیم کرده و زمانی که هنوز فرزند نداشته دعا کرده که خداوند به او پسر بدهد و در راه خداوند شهید شوند.

حسنی سعدی تصریح کرد: بزرگداشت شهداء یعنی اینکه بدانیم مادران شهداء ذره ای منت بر کسی نداشته و شکایتی ندارند.

وی بیان کرد: ۳ هزار و ۷۳۰ نفر مادر شهید در قید حیات در استان کرمان هستند که این عزیزان دلسوز نظام هستند و در مشکلات بلافاصله عکس العمل نشان می دهند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان با اشاره به عظمت مادران شهداء گفت: برادران شهید بادپا به مادرشان گفتند”حسین می خواهد شهید بشود، تو دعا می کنی و نمی گذاری که شهید بشود”. مادر می گوید “نیمه شب دعا کردم و از خدا خواستم حسین شهید شود که آرزویش برآورده شود و من صبر می کنم. بعد از ۱۵ روز خبر شهادت حسین از سوریه آمد”.

وی افزود: بزرگداشت شهداء یعنی اینکه بدانیم ما وامدار شهدا هستیم امنیت و عزت امروز محصول خون شهداء است.

حسنی سعدی تصریح کرد: برای بزرگداشت شهداء، باید والدین و فرزندان شهداء را تکریم، تجلیل و تعظیم کنیم و بزرگداشت داشته و راه، روش و سیره شهداء را فراموش نکنیم و سنت، منش، بزرگی، معرفت، دیانت، سخاوت و شجاعت شهداء را منتقل کنیم.

وی در ادامه با اشاره به برنامه های ۲۲ اسفند، بیان کرد: برگزاری همایش تجلیل از مادران و همسران شهداء، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، برگزاری مراسم درختکاری با حضور مادرن و خانواده های شهداء و … از جمله این برنامه ها است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان گفت: خانم زهرا حمیدی راوری(فرزند، همسر و مادر شهید) به عنوان نماینده مادران و همسران شهداء در مراسم تهران روز ۲۲ اسفند حضور خواهند داشت.

وی افزود: از ۲۲ بهمن تا ۲۲ اسفند ۶۹۰ دیدار با خانواده شهداء داشتیم و در سال جاری در کل استان ۱۲ هزار دیدار با خانواده جانبازان و شهداء صورت گرفته است.

حسنی سعدی اظهار کرد: دیدار جانبازان قطع نخاع با مادر شهیدان سیف الدینی را ۲۱ اسفندماه خواهیم داشت و مستند شهید “لنگری زاده” تولید شده و فردا پخش می شود که سردار سلیمانی به مادر این شهید بزرگوار گفتند” اگر شجاعت پسر شما نبود، ما ۴۰ شهید می دادیم و یک پایگاه مهم ما از دست می رفت”.

وی افزود: ۲ هزار و ۲۰۰ وصیت نامه شهید در استان کرمان داریم و باید این وصیت نامه ها در ۲۰ دفتر چاپ شود که ۱۰۰ مورد در یک دفتر در سال جاری چاپ و توزیع شده است. همچنین در سال جاری چاپ فرهنگ اعلام شامل اطلاعات ۶ هزار و ۵۰۰ شهید استان کرمان را داشته ایم.

حسنی سعدی بیان کرد: برگزاری مراسم تجلیل از اسوه های ایثار با حضور تعدادی از مادران شهداء در روز چهارشنبه ۲۳ اسفندماه جاری در مدرسه فلسطین در خیابان شهاب شهرک جماران شهر کرمان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :