مسؤول اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان گفت: اسفندماه امسال آزمون سراسری طرح حفظ و مفاهیم سراسری حفظ قرآن کریم برگزار می‌شود.

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ، حجت‌الاسلام مختار یعقوبی با اشاره به اجرای  تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین سازمان اوقاف و وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی مبنی بر برگزاری آزمون مشترک طرح حفظ قرآن کریم اظهار داشت: برای نخستین‌بار آزمون این طرح قرآنی در اسفند ماه امسال همزمان با سراسر کشور در کرمان برگزار می‌شود.

مسؤول اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه کرمان از تمدید مهلت ثبت نام این آزمون تا پایان دی ماه خبر داد و افزود: علاقه‌مندان برای شرکت در این آزمون می‌توانند از طریق سایت quranedu.ir ثبت‌نام کنند.

یعقوبی تصریح کرد: اگر بتوانیم این برنامه را  به نحو احسن و با همدلی انجام دهیم انگیزه‌ای برای دیگر نهادها خواهد شد که با وحدت و همدلی با اوقاف همکاری کنند.

وی از طرح تربیت حافظان و قاریان قرآن کریم به عنوان بزرگترین رویداد حفظ قرآن کشور نام برد و افزود: این طرح در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ و قاری قرآن کریم در کشور شکل گرفت که با توجه به این امر خطیر، تربیت یک میلیون حافظ و قاری از جمله اهداف و برنامه‌ریزی‌های کلان سازمان اوقاف و امور خیریه کشور است.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :