اولین یادواره ۱۳۶ شهید  اطلاعات لشکر ۴۱ ثارالله ۱۹ مرداد ماه همزمان بانماز مغرب و عشاء در حسینیه ثارالله همراه با تقدیر از خانواده شهدا برگزار می گردد.

 


به گزارش کرمان۱۴۰۰ ؛ یوسف امیرشکاری مسئول فرهنگی اولین یادواره شهدای اطلاعات ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اولین یادواره ۱۳۶ شهید اطلاعات لشکر ۴۱ ثارالله ۱۹ مرداد ماه در حسینیه ثارالله کرمان همزمان با نماز مغرب و عشاء برگزار می شود.
وی گفت: زمانی که در طراحی عملیات و مواجه با دشمن به موفقیت می رسیم زحمت این کار مهم و حساس در طول دفاع مقدس به عهده بچه های اطلاعات بود.
مسئول فرهنگی اولین یاد واره شهدای اطلاعات افزود‌ : هر چه انسان مسئولیتش خطیرتر باشد اتصالش به خدا نزدیک تر می شود. بچه های اطلاعات جزو ناب ترین و مهمترین نیروهای ۸ سال دفاع مقدس بودند.
امیرشکاری با بیان اینکه  این یادواره یکسال و نیم پیش در سپاه قدس برگزار شد، عنوان کرد: در ابتدا  ما شناختی از شهدای اطلاعات نداشتیم با برگزاری چندین جلسه با پیشکسوتان توانستیم ۱۳۶ شهید اطلاعاتی دوران دفاع مقدس را شناسایی نماییم پس از آن یک برنامه مد ونی تدوین شد از جمله سرکشی و ثبت خاطرات شهدا.
وی افزود:سپس  ار جمع آوری خاطرات این شهداء با سرکشی به خانواده های شهدا و گفت و گو با همرزمان شهداء در منطقه جنوبشرق و استان های مختلف انجام شد.
امیرشکاری عنوان کرد: این امر منجر به چاپ  ۶ کتاب از شهدای شاخص اطلاعات عملیات  و انتشار کتاب جامع از شهدا تحت عنوان “دیده های مهتابی” شد.
وی با بیان اینکه تمبر یاد بود شهدا در اولین یادواره رونمایی خواهد شد،  اذعان داشت : قرار است این کتاب ها به همراه یک آلبوم از شهدا در مراسم یادواره رونمایی شود.

وی از نام گذاری ۲پل و یک بوستان به همکاری شهرداری در شهر کرمان خبر داد و گفت:  یک پل به نام شهید بادپا نام گذاری شده و دیگری بنام شهید یوسف الهی و یک بوستان در  مجتمع بلدالامین به نام شهدای اطلاعات نام گذاری خواهند شد.
امیرشکاری به حادثه ماندگار شهدای اطلاعات در کنار نهر علی شیر در منطقه اروندکنار اشاره کرد و ابراز داشت: در دوران دفاع مقدس جمع کثیری از بچه های اطلاعات در کنار نهر علی شیر براثر بمباران شیمیایی به شهادت رسیدند.

مسئول فرهنگی  یادواره اذعان داشت: تعدادی نیز در زمان انتقال به بیمارستان و برخی هم در انتقال به خارج از کشور شهید شدند.
وی ادامه داد: تعدادی از شهدای اطلاعات ۴۱ ثارالله متعلق به شهرستانهای شمال کشور همچنین یزد و هرمزگان می باشد.
امیرشکاری تصریح کرد: قرار است در همان منطقه یادمانی به احترام شهدای شیمیایی ساخته شود.
وی گفت :  در این یادواره سه شهید گمنام میزبانی مراسم را عهده دار هستند.
امیرشکاری عنوان کرد: شهدای گمنام تا روز عرفه میهمان شهر کرمان هستند و پس از آن به شهرستان بم انتقال و در آنجا آرام خواهند گرفت.
وی در پایان از کلیه مردم شهیدپرور کرمان خواست تا در این مراسم معنوی شرکت همه جانبه داشته باشند.
لازم به ذکر است این مراسم ۱۹ مرداد همزمان با نماز مغرب و عشاء در حسینیه ثارالله برگزار می گردد.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :