دبیرجشنواره فرهنگی و هنری کودک و نوجوان آفتاب استان کرمان گفت : جشنواره فرهنگی و هنری کودک و نوجوان آفتاب از 13 تا 16 اسفند ماه در استان کرمان برگزار می‌شود.

DSC_0512به گزارش خبرنگار کرمان 1400، دبیر جشنواره فرهنگی و هنری کودک و نوجوان آفتاب استان کرمان بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جشنواره فرهنگی و هنری کودک و نوجوان آفتاب از 13 تا 16 اسفند ماه در استان کرمان برگزار می‌شود.

امیر عابدین پور با اشاره به این که این جشنواره در راستای اعتلای فرهنگ آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود بیان داشت : کودکان و نوجوانان از 6 تا 12 سال ، هنرمندان و شرکت کنندگان آزاد از جمله گروهایی هستند که در جشنواره فرهنگی و هنری کودک و نوجوان آفتاب استان کرمان شرکت می کنند.

وی گفت : بخش‌های رقابتی گروه کودکان و نوجوانان شامل عکس، نقاشی، داستان‌نویسی، کاردستی، شعر و ربا تیک با موضوع آزاد است.

عابدین پور بیان داشت : هنرمندان شرکت کننده (بزرگسال) در بخش های رقابتی شامل : فیلم بلند (داستانی)، فیلم کوتاه (مستند، داستانی و پویا نمایی)، فیلم 100 ثانیه ای (مستند ، داستانی و پویانمایی)، عکس، و پوستر می باشد.

وی با بیان این که موضوعات در بخش های رقابتی این گروه آزاد است بیان داشت : تمامی مباحث اجتماعی از قبیل جامعه، مدرسه، خانواده ، کار و … با محوریت کودک و نوجوان است.

عابدین پور گفت: شرکت کنندگان مردمی در بخش رقابتی عکس های موبایلی خود را با موضوعات تمامی مباحث اجتماعی از قبیل: جامعه، مدرسه، خانواده، کار و … با محوریت کودک و نوجوان می توانند به این جشنواره ارسال نمایند.

IMAGE635270255842442909دبیر جشنواره فرهنگی و هنری کودک و نوجوان آفتاب استان کرمان اظهار داشت: علی معلم، فرهاد ورهرام و محمد اسلامی هیئت داوران بخش فیلم  و محمدرضا شریفی نیا ، حسن غفاری و مهدی جعفری نیز هیئت داوران بخش عکس و پوستر را در این جشنواره به عهده دارند.

عابدین پوربا بیان اینکه به برگزیدگان اول تا سوم شرکت کننده در جشنواره آفتاب در هر یک از بخشها جوایزی تعلق خواهد گرفت بیان داشت: در بخش فیلم: اهدای تندیس جشنواره ، دیپلم افتخارو جایزه نقدی به بهترین فیلم کوتاه مستند، اهدای تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین فیلم کوتاه داستانی، اهدای تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین فیلم کوتاه پویانمایی، اهدای تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین فیلم کوتاه با موضوع کودک و نوجوان، اهدای تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین فیلم بلند، اهدای تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین فیلم 100 ثانیه ای، اهدای تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین بازیگر کودک و نوجوان و اهدای 7 دیپلم افتخار به انتخاب هیئت داوران .

در بخش عکس : اهدای تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه نقدی به عکس اول، اهدای دیپلم افتخار و جایزه نقدی به عکس دوم، اهدای دیپلم افتخار و جایزه نقدی به عکس سوم، اهدای تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین عکس با موضوع کودک و نوجوان، اهدای 3 دیپلم افتخار به انتخاب هیئت داوران.

در بخش پوستر: اهدای تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به پوستر اول، اهدای دیپلم افتخار و جایزه نقدی به پوستر دوم، اهدای دیپلم افتخار و جایزه نقدی به پوستر سوم، اهدای تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین پوستر با موضوع کودک و نوجوان، اهدای 3 دیپلم افتخار به انتخاب هیئت داوران.

در بخش مردمی (عکس های موبایلی): اهدای تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به عکس اول، اهدای دیپلم افتخار و جایزه نقدی به عکس دوم، اهدای دیپلم افتخار و جایزه نقدی به عکس سوم، اهدای 3 دیپلم افتخار به انتخاب هیئت داوران.

دبیر جشنواره فرهنگی و هنری کودک و نوجوان آفتاب استان کرمان، هوشنگ مرادی‌کرمانی، افسانه شعبان‌نژاد، احمدرضا احمدی، امیر قادری و یدالله آقاعباسی که از فعالان مطرح حوزه کودک و نوجوان هستند از  میهمانان ویژه جشنواره فرهنگی و هنری کودک و نوجوان آفتاب استان کرمان برشمرد.

وی گفت: این جشنواره از 13 تا 16 اسفند ماه سال جاری برگزار و آخرین مهلت برای ارسال آثار تا اول اسفند ماه سال جاری می باشد.

این خبر را به اشتراک بگذارید :