مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمان از برگزاری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با ۶ عنوان کتاب در بخشهای کودک، نوجوان و بزرگسال با جوایز ارزنده نقدی خبر داد.

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ، محمد جواد حسین زاده مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمان ، در گفتگویی به خبرنگار ما گفت : هدف از برگزاری این جشنواره را گسترش و ترویج فرهنگ کتابخوانی با موضوع فرهنگ غنی اسلامی و سیره ائمه معصوم(ع) عنوان کرد.

وی افزود: ۶ عنوان کتاب با موضوع‌های امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س) و حضرت احمد بن موسی(ع) در این جشنواره برای سه گروه سنی کودک، نوجوان و بزرگسال آماده و به مخاطبان عرضه می‌شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمان بیان داشت: در بخش کودک، کتاب «۱۰ قصه از امام رضا (ع) برای بچه‌ها » نوشته مژگان شیخی و در بخش نوجوان کتاب «ماه غریب من» نوشته مجید ملا‌محمدی معرفی شده است.

وی خاطرنشان کرد: در این دوره از مسابقه کتابخوانی با توجه به شخصیت معنوی حضرت معصومه (س) و احمد بن موسی(ع) و همچنین تقارن برگزاری جشنواره با دهه کرامت (ولادت این دو بزرگوار در این ایام) برای بخش جوان و بزرگسال علاوه بر کتاب با موضوع امام رضا (ع)، کتاب با موضوع آن بزرگواران نیز انتخاب شده است که از این قرار است: « امام رضا علیه‌السلام و زندگی» و «مهارت‌های زندگی در سیره رضوی»؛ «بانوی ملکوت» و «چلچراغ».

دبیر جشنواره کتابخوانی رضوی با دعوت از روشندلان کرمانی برای شرکت در این جشنواره گفت: کتاب صوتی و نسخه بریل این کتابها نیز برای روشندلان علاقمند به مطالعه و شرکت در مسابقه اماده است.

حسین زاده همچنین با تاکید بر اینکه تکمیل مشخصات فردی اعضای خانواده در پاسخنامه الزامی است، تصریح کرد: برای شرکت در قالب خانوادگی مسابقه، ضروریست دفترچه پاسخنامه تکمیل و ارسال شود و برای شرکت در بخش کودک، کودکان باید جذاب‌ترین بخش کتاب از نظر خودشان را تصویرسازی کرده و یا به صورت ویدئویی در ۵ دقیقه کتاب را بخوانند و یا موضوع کتاب را تعریف کنند.

وی در خصوص جوایز این جشنواره بیان کرد: ۳۱۳ جایزه ملی از سهم یک میلیون تا ۱۵ میلیون ریال برای نفرات برگزیده در نظر گرفته شده است.

اتتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :