با فرارسیدن ایام دهه کرامت همزمان با میلاد حضرت فاطمه معصومه (س)، کارگروه محتوایی شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت عناوین هرروز این دهه را تعیین کرده که برای پنجمین روز از این دهه مبارک، عنوان «امامزادگان علیهم السلام؛ هدیه ی الهی ، ذخایر معنوی» در نظر گرفته شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ شخصیت مدفون در این بقعه، بدون هیچ شک و تردیدی سیدابوالحسن محمد بن ابراهیم المجاب بن محمد العابد بن امام موسی کاظم (علیه السلام) ملقب به شاهزاده محمد می باشد. ایشان سیدی بسیار جلیل القدر، عظیم الشأن و بزرگوار بوده و جد سادات موسوی کرمان، شیراز و خوزستان و کربلا و کوفه می باشد.

محمد بن ابراهیم مجاب علیه السلام متولد کربلا و در سال ۲۴۷هجری قمری به سیرجان و به سا ل ۲۴۹هجری قمری با دعوت اهالی و علمای کرمان به این شهر هجرت نمود .ایشان پس از گذراندن بیش از ۵۰سال از عمر خود در این خطه و تبلیغ دین و پرورش شاگردان مبرز همانند بسیاری از بزرگان توسط حاکم وقت در سال ۳۰۱هجری قمری به شهادت رسید.

بقعه و مقبره باشکوه مشهور به امامزاده شاهزاده محمد در یکی از کوچه های خیابان ۱۷ شهریور شهر کرمان قرار دارد که مورد احترام و تقدس اهالی شهر کرمان است. قدمت این بنا به اواسط دوره صفویه می رسد. زمین زیارتگاه که حدود ۵۰۰۰ متر مربع است، تماماً جدول بندی و در خیابان سرو و کاج بلند و گل کاری شده است.

 

   

 

آرمان کرمان

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :