نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت:  به واسطه عملکرد نادرست موسسه مذکور و ضعف نظارتی بانک مرکزی، زندگی این سپرده گذاران با مخاطره ی جدی مواجه شده است، که به جای نشست ها، مصاحبه ها ومذاکرات بی نتیجه باید اقدام فوری وضربتی برای حل مشکلات آنان انجام پذیرد.

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ، دکتر “محمد مهدی زاهدی” درباره آخرین پیگیری وضعیت سپرده گذاران موسسه کاسپین گفت: بیش از ۲۰۰ تن از سپرده گذاران موسسه کاسپین ونمایندگان آنها با مراجعه و ارسال نامه به دفتر وی خواستاررسیدگی فوری وپیگیری نسبت به حقوق تضییع شده شان دراین موسسه شده اند.

وی افزود: این سپرده گذاران با توجه به جایگاه نظارتی نمایندگان و انتظاراتی که از منتخبان خود در مجلس دارند، مکررا به دفاتر ما مراجعه می کنند ،که موظفیم از حقوق آنان حمایت و صیانت کنیم.

این نماینده مجلس اظهار کرد: برخی اسناد و مدارک  به کمیسیون اقتصادی مجلس ارائه گردیده تا این کمیسیون برای اعمال ماده ۲۳۶ آیین نامه داخلی مجلس و تقدیم گزارش به هیات رئیسه هرچه سریعتر اقدام نماید.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از بانک مرکزی خواست تا با رسیدگی فوری به حقوق تضییع شده این سپرده گذاران ،اعتماد عمومی به شبکه بانکی را حفظ نماید.

وی با انتقاد از ضعف نظارتی بانک مرکزی، تصریح کرد: مسئولان دولت و بانک مرکزی بایستی به این موضوع توجه ویژه داشته باشند که سپرده گذاران کاسپین با هدف آینده ای بهتر اموال و بعضا سرپناه خود را فروخته و سپرده گذاری کرده اند، ولی اکنون در سردرگمی و نگرانی نسبت به رفع کامل مشکل خود به سر می برند.

زاهدی خاطر نشان کرد: به واسطه عملکرد نادرست موسسه مذکور و ضعف نظارتی بانک مرکزی، زندگی این سپرده گذاران با مخاطره ی جدی مواجه شده است ،که به جای نشست ها، مصاحبه ها ومذاکرات بی نتیجه باید اقدام فوری وضربتی برای حل مشکلات آنان انجام پذیرد.

ایسنا
انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :