رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان با بیان اینکه حدود ۱۱۷ هزار نفر بیکار در استان کرمان وجود دارد گفت: بیش از ۶۵ درصد بیکاران استان کرمان دارای تحصیلات عالیه هستند.

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ؛ جعفر رودری با اشاره به وضعیت بیکاری در استان کرمان اظهار داشت: استان کرمان حدود سه میلیون و ۲۰۰ هخزار نفر جمعیت داشته که براساس سرشماری سال ۹۵ و برآورد سال ۹۶ حدود ۱۱۷ هزار نفر بیکار در استان کرمان وجود دارد.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۷۶ هزار و ۵۰۰ نفر مرد و بیش از ۴۱ هزار نفر آن زن هستند افزود: بیش از ۶۵ درصد بیکاران استان کرمان دارای تحصیلات عالیه هستند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان با اشاره به اینکه از سال ۹۰ تا ۹۵ سالانه به طور متوسط ۳۲ هزار فرصت شغلی در استان کرمان ایجاد شده است گفت: در سال ۹۵ با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و با اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در استان کرمان میزان اشتغالزایی استان کرمان به بیش از ۴۶ هزار نفر افزایش پیدا کرده که روند خوبی داشته است.

وی با بیان اینکه تعدا بیکاران استان کرمان نسبت به سال ۹۰ کاهش پیدا کرده است تصریح کرد: با وجود تمام اقدامات انجام شده باز هم تعداد زیادی بیکار در استان کرمان داریم که هر ساله بر این تعداد افزوده شده و افراد جدیدی به سن ورود به بازار کار می‌رسند.

رودری با اشاره به اینکه سالانه بین ۳۵ تا ۳۶ هزار نفر در استان کرمان به سن ورود به بازار می‌رسند گفت: باید برای اشتغال این قشر برنامه‌ریزی کرد.

وی با بیان اینکه ۳۶ هزار فرصت شغلی در سال ۹۶ در استان کرمان ایجاد می‌شود تصریح کرد: برنامه‌ریزی تامین اشتغال در استان کرمان به طور کامل وجود دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان با اشاره به اینکه چه فعالیت‌هایی در چه بخش‌هایی و به تفکیک برای هر شهرستان در این برنامه‌ریزی انجام شده است عنوان کرد: منابع سرمایه‌گذاری برای این برنامه‌ریزی هم در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه منابع بسیار خوبی برای ایجاد اشتغال در استان در نظر گرفته شد افزود: اعطای تسهیلات با سود ۴ تا ۵ درصد برای ایجاد اشتغال در استان در نظر گرفته شده که به سود این تسهیلات یارانه تعلق گرفته است.

تسنیم

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :