تعاونی ها نقش بسزایی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند و کرمان به عنوان پهناورترین استان کشور دارای بیش از ۵ هزار تعاونی فعال است.

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ؛ امروز تعاون اهرم مناسبی برای توسعه اقتصادی و اجتماعی به شمار می رود که می تواند در بهره وری بهینه از شرایط زندگی ، کار ، تولید ، ارتقای سطح درآمد و وضعیت اجتماعی جامعه موثر باشد .

 

 

تجربه نشان داده که تعاونی ها بهترین سازمان هایی هستند که موفق شده اند اسباب تجمع نیروهای پراکنده و متفرق و در عین حال با استعداد و با انگیزه را فراهم سازند .

 

 

رضا اسماعیلی مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در رابطه با اهمیت و نقش تعاونی ها در تحقق اقتصاد مقاومتی اظهار داشت : تعاونی ها می توانند در بسیاری از سیاست های اقتصادی مقاومتی نقش آفرینی کنند .

 

 

وی گفت : از جمله این بندها می توان به تامین شرایط و فعال سازی کلیه ی امکانات ، منابع مالی ، سرمایه های انسانی استان به منظور توسعه کارآفرینی و محور قراردادن رشد بهره وری در اقتصاد با تقویت عوامل تولید ، توانمند سازی نیروی کار از طریق آموزش های فنی و حرفه ای و به کارگیری ظرفیت ها و قابلیت های متنوع در مناطق استان کرمان نام برد .

 

 

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد : تعاونی ها تولیدی می توانند با تجمیع سرمایه ها اندک اعضا این اعتبار مالی را در خدمت تولید و اقتصاد کشور دهند که انجام این کار از توان تک تک افراد جامعه خارج است .

 

 

اسماعیلی افزود : افزایش تولید از این طریق تا هنگامی که مسائل مربوط به بازاریابی و فروش محصولات روشن نشده باشد نمی تواند تاثیر بسزایی در توسعه اقتصادی داشته باشد لذا به موازات این اقدام باید به وظایف بازاریابی و فروش تولیدات توجه کافی داشته باشیم .

 

 

وی با بیان این که تعاونی ها به ویژه تعاونی های خدماتی می توانند تا حد زیادی مشکل بیکاری را حل کنند ، عنوان کرد : در استان کرمان ۵۴۱۹ تعاونی فعال با تعداد اعضای یک میلیون و نهصد و هشتاد و سه هزار نفری در استان وجود دارد که این تعاونی ها دارای فرصت شغلی ۵۵۶۳۳ نفری هستند .

 

 

شایان ذکر است امسال در دوازدهمین جشنواره تعاونی های برتر استان کرمان در نهایت ۱۷ شرکت تعاونی برتر در گرایش های مختلف موفق به کسب رتبه ی تعاونی برتر شدند که در ادامه با چندی از آن ها آشنا می شویم .

 

 

تولید چینی و سرامیک صد در صد ایرانی

 

 

محمد کاظمی مدیرعامل تعاونی صنایع دستی عقیق پاسارگاد است که از سال ۹۰ کار خود را شروع کرده است اما بر اساس تجربیات قبلی و مدیریت درست امور خیلی زود توانست برند عقیق را از کرمان در صنعت چینی و سرامیک مطرح نماید ، کار اصلی این تعاونی تولید چینی و سرامیک است و تمامی مواد اولیه و محصول ایرانی هستند و از نظر قیمت ، قیمت کالای ما در مقایسه با کالای خارجی ارزان تر است .

 

 

 

 

وی گفت : ما هیچ چالشی به غیر از نقدینگی و رکود بازار نداریم و اگر این دو مشکل حل شوند ما می توانیم خیلی از کارهایمان را انجام دهیم .

 

 

بزرگترین تولید کنندگان بتن آماده در کرمان و جنوب شرق کشور

 

 

مهندس محمد حسین انجم شعاع مدیر عامل شرکت تعاونی بتن سازان کرمان است که در سال ۱۳۸۵ تاسیس و در حال حاضر بعد از ۱۱ سال فعالیت به یکی از بزرگترین تولید کنندگان بتن آماده در کرمان و جنوب شرق کشور تبدیل شده است .

 

 

 

 

وی تولید بتن با کیفیت را همواره سرلوحه کار خود دانسته و با سرویس دهی مناسب و دارا بودن ناوگان مجهز توانسته سطح کیفی تولید خود را ارتقا دهد و با توسعه بازار رضایت مندی مشتری را کسب نماید و در اکثر پروژه های بزرگ شهر کرمان مسئولیت اجرای بتن را بر عهده داشته است .

 

 

با توجه به کیفیت تولید محصول مان به دنبال برند سازی هستیم

 

 

محمد بختیاری زاده مدیر عامل شرکت تعاونی تولیدی گلخانه ای طبیعت گستر بافت می باشد که به مدت ۱۲ سال مشغول فعالیت است و زمینه فعالیت این شرکت عمدتا تولید محصولات گلخانه ای سالم از جمله خیار و گوجه فرنگی است .

 

 

 

 

وی می گوید هم اکنون تعداد اعضای مجتمع وی ۳۴ نفر هستند که هر کدام در یک واحد گلخانه به مساحت ۳۵۰۰ مترمربع فعالیت دارند و همچنین میزان اشتغالزایی برای ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۵۰ نفر به صورت غیر مستقیم را دارد .

 

 

بختیاری زاده با اشاره به برنامه های توسعه این شرکت می گوید در صورت حمایت دولت و ارگان های مربوطه آمادگی داریم با ایجاد صنایع تبدیلی مثل تولید خیار شور فعالیت خود را توسعه دهیم و با توجه به کیفیت محصولات تولیدی که داریم هم اکنون به دنبال برندسازی محصول خود هستیم .

 

 

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :