به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کرمان ۱۴۰۰؛ محمد باقر فلسفی در نشست تعاملی که با حضور جمعی از اعضای صنف هتل داران و رستوران داران استان کرمان برگزار شد، اظهار داشت: اصناف خصوصا صنف هتل داران علاوه بر کارکرد و پیشرفت های اقتصادی در زمینه های جذب گردشگر و توریست نیز می توانند نقش مؤثری در کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشند.

وی تاکید کرد: توسعه گردشگری منافاتی با رعایت نظم و امنیت ندارد و این صنف می تواند در همه زمینه ها به ویژه در ارتقای امنیت اخلاقی و اجتماعی با پلیس همکاری کند.

رئیس پلیس امنیت عمومی از مردم به عنوان مهم ترین پایگاه اجتماعی پلیس یاد کرد و افزود: ‌همه اقتدار پلیس برگرفته از پایگاه مردمی آن است و این مساله افتخار بزرگی ست.

فلسفی با اشاره به موضوع امنیت در ابعاد مختلف آن خاطرنشان کرد: با آموزش و فرهنگ سازی می توان مسائلی مانند رعایت حجاب و عفاف، پاسداشت اخلاق اسلامی و حفظ حرمت و کرامت انسانی را در جامعه تقویت و توسعه داد.

وی با تاکید بر اینکه پلیس با شعار حفظ جان، مال و ناموس مردم در برقراری امنیت سهم عمده ای دارد افزود:‌ فلسفه وجود این نشست های تعاملی دغدغه هایی است که در حوزه هر صنف روی می دهد و ما در این راستا برنامه های ویژه ای را در نظر گرفته ایم تا احساس امنیت را در بین اصناف ارتقا دهیم چرا که احساس امنیت بر خود امنیت مقدم است.

این مسئول انتظامی در پایان با تاکید بر اینکه صنوف باید در حفظ ارزشها و هنجارهای اسلامی کوشا باشند تصریح کرد: نصب دوربین مدار بسته و نیز به روز رسانی آن در پیشگیری از وقوع جرائم و کشف آنها بسیار مهم و حائز اهمیت است.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :