شب شعر مدافعان حرم در کرمان در حالی برگزار شد که امروز مردم شهیدپرور دیار کریمان پیکر مطهر حجت‌الاسلام شهید سعید بیاضی‌زاده، نخستین شهید روحانی مدافع حرم استان کرمان را تشییع کردند.

به گزارش “پایگاه اطلاع رسانی کرمان ۱۴۰۰” به نقل از تسنیم،  شب شعر مدافعان حرم امشب با حضور خانواده‌های معظم شهیدان مدافع حرم و شاعرانی از استان کرمان و سراسر کشور در سالن آمفی‌تئاتر اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان به همت اداره کل کتابخانه‌های استان کرمان برگزار شد.

استقبال از این شب شعر به حدی زیاد بود که پیش از آغاز مراسم، سالن در نظر گرفته‌شده مملو از جمعیت بود و مردم در بیرون از سالن سر پا ایستاده بودند و از نکات قابل تحمل این مراسم حضور تعداد زیادی از مسئولان و مدیران استان از جمله حقدوست رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان، سردار حسنی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، حسین‌زاده مدیرکل کتابخانه‌های استان، حجت‌الاسلام محمودآبادی مدیرکل اسناد و کتابخانه ملی استان، ملکی رئیس حوزه هنری استان، ابدالی‌تکلو مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد کرمان و فرماندهان نظامی و انتظامی بود که همه آمده بودند تا به نوعی خود را از این مراسم معنوی بهره‌مند کنند.

در این مراسم حسین‌زاده مدیرکل کتابخانه‌های استان کرمان با اشاره به اینکه برگزاری برنامه‌های فرهنگی مذهبی، مدتی است که در برنامه اداره کل کتابخانه‌های استان قرار گرفته‌است، اظهارداشت: تعداد زیادی از مردم عضو کتابخانه‌های استان هستند که معتقدیم ضمن تعالی اندیشه آنها باید تعالی معنویت هم در روح و جسم آنها صورت گیرد.

وی با بیان اینکه برگزاری ۵ شب شعر مدافعان حرم در سطح کشور در دستور کار قرار گرفت گفت: استان کرمان بعد از استان تهران دومین شب شعر مدافعان حرم را امشب با همکاری بسیاری از دستگاه‌های اجرایی استان برگزار می‌کند.

حسین‌زاده با اشاره به اینکه بیش از یک ماه است که کارهای مقدماتی برای برگزاری این مراسم معنوی در حال انجام است افزود: با همه کسانی که برگزاری این مراسم طرح موضوع شد از سر اخلاص آنچه داشتند کمک کردند و خوشبختانه شاهد استقبال خوب مردم هستیم.

سردار حسنی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان نیز با بیان خاطراتی از شهدای مدافع حرم استان کرمان گفت: خانواده شهید مدافع حرمی با افتخار به من گفت: اینها در مقابل عظمت و مصیبت‌هایی که حضرت زینب کبری(س) کشیده‌، هیچ است.

وی با اشاره به اینکه شهید حسین بادپا یک جانباز ۷۰ درصد بود و برای رفتن به سوریه همسرش را پیش حاج قاسم سلیمانی واسطه کرد، گفت: حاج قاسم به همسر شهید گفته‌ بود که حسین شهید می‌شود اما این زن سربلند در پاسخ جواب داد من با حسین عهدمان را بسته و حرف‌هایمان را زده‌ایم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان افزود: شهید حسینی نیز از شهدای تیپ فاطمیون در منطقه طاهرآباد کرمان متولد شد و در همین منطقه بزرگ شد و با اینکه افغانی بود برای دفاع از ناموس شیعه از مادرش اجازه گرفت و در سوریه به شهادت رسید.

در مراسم امشب شب شعر مدافعان حرم کرمان، شاعرانی از جمله، علیرضا غزه، حامد حسینخانی، حجت‌الاسلام سیدمحمدمهدی شفیعی، سیدمحمد رضائی، محمدرضا شفیعی، مجتبی احمدی، میلاد عرفان‌پور، فاطمه هاوشکی، شیما مظهری‌صفات، منوچهر افضلی، آرزو کبیری‌نیا، سیدمیلاد حسینی‌نسب، محمدحسن اسفندیارپور و عبدالرضا حسینی شعرخوانی کردند.

به گزارش تسنیم، شب شعر مدافعان حرم کرمان با تجلیل از خانواده‌های شهدای مدافع حرم و شاعران برگزیده همراه بود.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :