به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کرمان۱۴۰۰ به نقل از مهر:علیرضا رزم حسینی در گردهمایی بزرگ فعالان صنعت گردشگری، با اشاره به ظرفیت های گردشگری استان کرمان، اظهار داشت: دولت تدبیر و امید توجه ای ویژه به این حوزه داشته و در سال های اخیر بستر سیاسی و امنیتی مناسب برای حضور گردشگران خارجی در کشور فراهم شده است.

وی با اشاره به ایجاد فضای رقابتی در کشور در زمینه جذب گردشگر افزود: صنعت توریسم می تواند در رونق اقتصادی منطقه بسیار تاثیرگذار باشد و خوشبختانه کرمان از ظرفیت های فراوانی در حوزه گردشگری برخوردار است.

نمایند عالی دولت در استان کرمان ادامه داد: در صدد هستیم که زیرساخت های لازم برای توسعه گردشگری در کرمان را بیش از پیش ایجاد کنیم.

رزم حسینی از پارک ملی خبر به عنوان یکی از کم نظیر ترین مقاصد گردشگری کرمان نام برد و تصریح کرد: به زودی عملیات اجرایی ایجاد منطقه گردشگری در این منطقه آغاز می شود.

استاندار کرمان در ادامه به کلوت های شهداد اشاره کرد و افزود: به دنبال تهیه بسته گردشگری کامل در منطقه شهداد هستیم.

رزم حسینی از برگزاری جشن ثبت ملی میمند در ۲۱ مهرماه با حضور سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی گردشگری خبر داد و افزود: ظرفیت هایی نظیر میمند ناشناخته مانده اند و باید برای معرفی این چنین ظرفیت هایی همت گماریم.

استاندار کرمان از بررسی روند مرمت ارگ بم در سفر رئیس سازمان میراث فرهنگی به کرمان خبر داد و گفت: همچنین پنجم دی ماه همزمان با سالروز زمین لرزه بم؛ همایش بم همیشه زنده است با حضور سفرای کشورهای خارجی در ایران برگزار می شود.

وی وظیفه دولت را ایجاد امنیت و آرامش دانست و افزود: صنعتگران حوزه گردشگری و میراث نیز باید تلاش کنند کرمان را به شبکه جهانی گردشگری متصل کنند.

نمانینده عالی دولت در استان کرمان از اقدامات جدی برای احیا و بازسازی مرکز شهر کرمان خبر داد و افزود: در زمینه تامین بودجه به  شدت دچار محدودیت هستیم و اقداماتی که تاکنون صورت گرفته با دست خالی انجام شده است.

رزم حسینی تصریح کرد: مناطق گردشگری و آثار باستانی بی نظیری در استان کرمان وجود دارد که اگر به درستی معرفی شوند به طور قطع مورد استقبال گردشگران قرار خواهند گرفت.

استاندار کرمان در پایان تاکید کرد: کرمان باید در برنامه ششم توسعه به عنوان قطب گردشگری کشور معرفی شود

انتهای پیام/س

این خبر را به اشتراک بگذارید :