امام جمعه کرمان با تشکر از حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن “رفراندوم عمومی” در تائید نظام جمهوری اسلامی بود.

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی فقیه در کرمان در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر کرمان با بیان اینکه تقوای الهی عصاره همه ارزش‌های خدایی می باشد، گفت: بندگان برای جلب رضایت الهی باید تقوا پیشه‌ کنند و در همه چند راهی‌ها یک راه به رضایت خدا می‌انجامد.

این مقام مسئول  با اشاره به اینکه شاید راه رضای خدا سخت و دشوار و منطبق بر خواسته‌های نفسانی ما نباشد، اظهار کرد:اما برای رسیدن به رضای خدا باید در این مسیر حرکت کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه اگر قرار بود رفتارهای هواپرستانه در دنیا ساری و جاری شود تمام نظم عالم را به هم می‌ریخت و دنیا را به نابودی می‌کشاند بیان کرد: رفتار هواپرستانه همه را به تباهی و فساد می‌کشاند.

وی ادامه داد:اگر قرار بود تمام نظام عالم تابع میل انسان‌ها باشد همه مسائلی که در نظم طبیعی و ماورای طبیعی انجام می‌شد به هم می‌ریخت.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه نه تنها انسان‌های مختلف که حتی یک انسان هم در روزهای مختلف و دوران مختلف عمر علائق و خواسته‌های متفاوتی دارد بیان کرد: تمایلات آدمی تک بعدی است و به همه جوانب و ابعاد توجه نداشته و غافل است.

وی با اشاره به اینکه اگر حق تابع هواها و هوس‌ها شود سنگ روی سنگ بند نمی‌شود، خاطرنشان کرد: جنگ‌های طولانی، بی‌رحمانه و خانمان‌سوز از حب و بغض‌های انسان‌ها سرچشمه می‌گیرد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه حتی قحطی و خشکسالی هم ریشه در اسراف آدمی دارد، بیان کرد: بسیاری از مشکلات و مسائل انسان‌ها چون پرخوری، تجاوز، استرس و بیماری در نتیجه عمل به رفتارهای هواپرستانه است.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه حق و هوا همیشه با هم در گیرند، گفت: گاهی هواها و هوس‌ها در تمایلات شخصی و گاهی در تمایلات جمعی است.

وی با اشاره به اینکه تمایلات هواپرستانه جمعی خطرناکتر است، تصریح کرد: اسلام برای اینکه جوامع دچار این مشکلات و تمایلات نادرست جمعی نشوند راهکارهایی ارائه کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه همیشه در جامعه یک چارچوب حق وجود دارد و از رای اکثریت مردم در چارچوب حق پیروی می‌کند، افزود: باید آرای اکثریت در چارچوب حق و احکام نورانی اسلام قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه در متون دینی ما با دو گذاره مواجهیم، بیان کرد: از طرفی در آیات قرآن بیان شده که اکثر مردم شاکر نیستند، نمی‌دانند و اکثریت دچار عدم ایمان می‌شوند.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه در سوی دیگر در برخی روایات آمده که با اکثریت حرکت کنید و از تفرقه در جامعه پرهیز کنید، گفت: آنهایی که در جامعه تفرقه ایجاد می‌کنند طعمه شیطان می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در میان این دو نظر متفاوت باید در چارچوب حق و جامعه ایمانی تابع اکثریت باشیم، افزود: در جامعه ایمانی باید به آگاهی و بصیرت توجه کرد.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه نباید از اکثریتی که ریشه در هوا و هوس داشته و جهل است تبعیت کرد زیرا جامعه را به تباهی می‌کشاند، گفت: باید هوا و هوس را با فکر و اندیشه و بصیرت مهار کنیم و نباید تسلیم هوا و هوس شده که لبه پرتگاه قرار داریم.

وی با تشکر از حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن “رفراندوم عمومی” در تائید نظام جمهوری اسلامی بود.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به شهادت حضرت زهرا(س) گفت: زندگی سیاسی، عبادی و اجتماعی حضرت زهرا(س) در همه بخش‌ها الگو برای جامعه اسلامی است.

وی با بیان اینکه آگاهی دادن به همه انصار و مهاجران بخشی از زندگی این بانوی بزرگوار است، بیان کرد: این آگاهی‌بخشی گاهی در خطبه‌ها گاهی در اشک و آه و گاهی هم به صورت مستقیم بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه آن حضرت تا آخرین نفس در خدمت امامت و ولایت بودند، افزود: تمام زندگی این بانو در کنار پیامبر(ص) و حضرت امیرالمومنین(ع) و در دفاع از ولایت، در کنار ولایت، در دفاع از شخصیت ولایت و امام زمان خود بود و تا پای جان در این راه ایستاد.

وی خاطر نشان کرد: در آن روزگار دشمنان با تمام توان سعی در ترور شخصیت حضرت امیرالمومنین(ع) داشتند تا جایی که شهادت آن حضرت در مسجد برای عده‌ای جای سئوال داشت.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به وقایع پیش آمده تا روی کار آمدن رضا خان گفت: استعمار به خوبی می‌دانست که ایرانی‌ها به‌شدت مخالف حکومت بیگانه بر خود هستند از این رو اقدام به روی کار آوردن ایرانی دست‌نشانده خود کردند.

وی با بیان اینکه روی کار آوردن رضاخان به‌دست استعمار و با نقشه آن‌ها بود، یادآور شد: استعمار در طول ۱۲ سال ۵۰ دولت را در ایران سرکار آوردند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :