کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا گفت : حمله به سوریه برای ترامپ رئیس جمهورآمریکا  و نخست وزیر انگلیس و رئیس جمهور فرانسه شکست بزرگی بود زیرا علارغم همه ادعاها نتیجه کار آن ها بسیار ناچیز بوده است.

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ؛ مسعود اسداللهی کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا در گفتگو با خبرنگار ما در رابطه با حمله سه کشور آمریکا ، انگلیس و فرانسه به سوریه اظهار داشت : تهاجمی که توسط این سه دولت انجام شد هیچ گونه تناسبی با حجم تهدیداتی که در هفته گذشته این کشورها انجام داده بودند ، نداشت .

وی گفت : حجم تهدیدات بر علیه سوریه بسیار بسیار بالا بود و این گونه نشان می دادند که ضرباتی بسیار کاری و موثری بر پیکره نظام وارد خواهد شد و پیش بینی می شد که مراکز حکومتی ، نظامی و امنیتی در داخل دمشق به خصوص قصر ریاست جمهوری مورد حمله قرار گیرد .

کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا خاطر نشان داد : ولی نظام سوریه قبلا پیش بینی کرده بود که اطراف حومه دمشق مورد حمله قرار گیرد بنابراین آن جا را تخلیه کرده بودند و حمله عملا نتیجه ای در بر نداشت و عملکردش در حد صفر بود .

اسداللهی عنوان کرد : حمله به سوریه برای ترامپ رئیس جمهورآمریکا  و نخست وزیر انگلیس و رئیس جمهور فرانسه شکست بزرگی بود زیرا علارغم همه ادعاها نتیجه کار آن ها بسیار ناچیز بوده است.

وی دلیل ناکام بودن این حمله را اختلاف نظرهای داخلی در درون دولت آمریکا دانست و افزود : نظامیان آمریکا و به خصوص وزیر دفاع آمریکا موافق حمله به سوریه نبودند و از سوی دیگر بین آمریکا و هم پیمانانش در جهان غرب هم اعتلاف گسترده ای ایجاد نشد.

کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا تصریح کرد : طبق آمار منتشر شده حجم حمله هایی که توسط کشورهای انگلیس و فرانسه انجام شده به نسبت حجم حمله ای که خود آمریکا انجام داده بسیار کم می باشد و کشورهایی همچون آلمان، ایتالیا و کانادا به صراحت اعلام کرده اند که در چنین حمله ای شرکت نمی کنند .

اسداللهی گفت : در طرف مقابل نیز کشورهای همچون روسیه و ایران با اعلام مواضع قاطع به طرف مقابل خود اعلام کردند که اگر تهدیدات خود را عملی کند با پاسخ قاطع و کوبنده ایران و روسیه روبرو خواهد شد و این باعث شد که آن ها عملیات را در حد یک کار نمایشی و برای حفظ آبرو و اعتبار آمریکا در سطح بین المللی انجام دهند .

وی با بیان این که این حمله هیچ گونه تغییر مهمی در توازن قوا در سوریه نداشته است ، ابراز داشت : همچنان ارتش سوریه در حال پیشروی می باشد  و اکنون در مناطقی که عناصری از داعش وجود دارد به دنبال عملیات جدید است  و همچنان مناطق آزاد شده سوریه  را در اختیار دارد و تا کنون آن ها را از دست نداده است .

کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا در پایان افزود : اگر هم آمریکایی ها می خواستند پیروزی های غوطه شرقی را تحت شعاع قرار دهند اما در میدان چیزی تغییر نکرده است و غوطه به طور کامل آزاد شد و این یک تحول بسیار مهم و راهبردی است که بعد از ۷ سال جنگ اتفاق افتاد و منطقه غوطه شرقی که باعث ناامنی پایتخت شده بود به طور کامل پاکسازی شد .

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :