رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت:درگیری اجتماعی ناشی از خشونت در برخی مناطق کشور و بخشی از استان پهناور کرمان از شدت بالاتری برخوردار است.

 

 

 

 

 

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ؛ یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان صبح امروز در همایش ملی پیشگیری از خشونت، چالش ها و راهکارها که در محل تالار وحدت دانشگاه باهنر کرمان برگزار شده بود؛با بیان اینکه در جامعه جهانی و از جمله ایران نرخ انواع رفتار خشونت آمیز رو به فزونی است، گفت:این رفتار خشونت آمیز به عنوان یکی از بزرگ ترین آسیب های اجتماعی شناخته می شود.

 

 


رییس همایش ملی پیشگیری از خشونت، چالش ها و راهکارها با اشاره به اینکه سالانه بیش از یک میلیون پرونده مرتبط با شقوق مختلف عناوین خشونت در مراجع قضایی مطرح می شود، تصریح کرد: بیش از نیمی از جرائم اعلامی در ۱۰ جرم اول کشور مربوط به خشونت می باشد.

 

این مقام مسئول ضمن بیان اینکه درگیری اجتماعی ناشی از خشونت در برخی مناطق کشور و بخشی از استان پهناور کرمان از شدت بالاتری برخوردار است،ابراز کرد:برنامه ریزی به منظور برگزاری این همایش از یک سال گذشته شروع شد و در این راستا بیست وچهار استاد طراز اول دانشگاه های کشور و استان همکاری داشته اند و همچنین کمیته علمی با حضور ۵۰۰ نفر تشکیل شد.

 

 

موحد در خصوص اهداف برگزاری این همایش گفت:ایجاد بستری برای شناسایی، تعامل و هم اندیشی جامعه علمی متخصص در پیشگیری از آسیب های اجتماعی به ویژه خشونت، ارتقاء دانش و آگاهی جامعه برای پیشگیری از انواع خشونت مواردی است که برای برگزاری این همایش مد نظر قرار گرفته است.

 

 

 

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :