دادستان عمومی و انقلاب کرمان گفت: به دلیل مشخص نبودن و ابهام پیرامون برگشت وام‌های دریافتی و غیر قابل توجیه اقتصادی بودن طرح از سایر عوامل دستور توقف عملیات بانکی است.

به گزارش کرمان۱۴۰۰  ؛ دادخدا سالاری دادستان عمومی و انقلاب کرمان اظهار داشت: باتوجه به ابهام جدی پیرامون چگونگی و نحوه اجرای طرح گلخانه هیدروپونیک مربوط به شرکت عمران علوی و ناکافی بودن مبالغ وثایق تودیعی جهت وام دریافتی وهمچنین بیم اتلاف منابع بیت‌المال در اجرای طرح مذکور، دستور توقف عملیات پرداخت تسهیلات منظوره صادر شده است.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان عنوان کرد: مشخص نبودن و ابهام پیرامون برگشت وام‌های دریافتی و غیر قابل توجیه اقتصادی بودن طرح از سایر عوامل دستور توقف عملیات بانکی است.

وی تاکید کرد: با توجه به وظیفه قوه قضائیه مبنی بر پیشگیری از وقوع جرم و حفاظت و صیانت از بیت‌المال مسلمین و اهتمام بر این امر، دستورات لازم برای توقیف عملیات واگذاری و اعطای تسهیلات بانکی به پروژه مذکور صادر شده است.

طی روزهای گذشته و در پی این اقدام هشتگ #عمران_کرمان پیرامون وام سوال برانگیز ۷۰۰۰ میلیاردی دولت به سازمان عمران کرمان به عاملیت حسین مرعشی به بهانه راه اندازی گلخانه در استان کرمان و جلوگیری قوه قضائیه از این رانت بزرگ ، با واکنش گسترده فعالان شبکه های اجتماعی سراسر کشور و استان روبرو شد و طی ۴ روز متوالی داغ ترین هشتگ توئیتر فارسی بود.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :