فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: دشمنان به دنبال این هستند که این اسلام نباشد آنها با اسلام طالبان، داعش، سرمایه داران بی درد مشکل ندارند آنها با اسلامی که از سال ۴۲ تا ۶۸ پرچمدارآن امام بود و پس از آن مقام معظم مشکل دارند.

 

 

 

 

 

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ؛ سردار غلامعلی ابوحمزه فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان شامگاه گذشته در یادواره دهمین شهدای دفاع مقدس روستای سعدی اظهار  داشت: امروز شرایط و موقعیتی که ما در آن هستیم بسیار حساس  و تعیین کننده است واین  بازیهایی که امریکا ، غربی ها و صهیونیست ها  پیرامون این که جمهوری اسلامی به دنبال سلاح هسته ای است  و  حقوق یشر در ایران رعایت نمی شود و  دمکراسی را تمکین نمی کند ایجاد کرده اند، همه اینها فریب افکارعمومی دنیا ست.

وی گفت: تقابل اساسی و مبنایی که غرب با محوریت امریکاو صهیونیستها  با جمهوری اسلامی دارد هیچکدام از اینها نیست.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان افزود: صهیونیست ها با حجم فشار روانی از طریق سایت ها و شبکه های اجتماعی سعی دارند افکار عمومی را فریب داده و جمهوری اسلامی را متهم نمایند.

سردار ابوحمزه ادامه داد: واقعیت کار چیست ؟ چرا آنان ۳۸ سال است در مقابل جمهوری اسلامی در عرصه فرهنگی، اجتماعی ،اقتصادی، سیاسی ، نظامی ،   امنیتی و روابط بین الملل  به جهات مختلف ایستادگی می کنند و یکقدم از منافع خودشان عقب نشینی نمی کنند.

وی با طرح این سوال که اگر مسائل مربوط به توان موشکی، سلاح هسته ای و حقوق بشر نیست پس دعوای آنان با جمهوری اسلامی سر چیست؟ ، اذعان داشت: درگیری اساسی که در حال حاضر  بین غرب و جمهوری اسلامی وجود دارد  این است که  محوریت غرب لیبرال سرمایه داری و لیبرال دمکراسی به عنوان یک تفکر و اندیشه  است و آنچه در جمهوری اسلامی ما به دنبال آن هستیم اسلام علوی و اسلام نبوی و ناب محمدی است.

سردار ابوحمزه بیان کرد: در اصل درگیری بین دو تفکر و دو اندیشه است چرا که افکاری که  در این ۱۵۰ الی ۲۰۰ سال اخیر مطرح شده است به بن بست رسیده اند، بحث ناسیونالیسم، فاشیسم، مسیحیت، یهود، کمونیست همه به بن بست رسیده اند و حرفی برای گفتن در دنیا ندارند و آن تقابل اساسی و مبنایی که در حال حاضر وجود دارد تفابل این دو تفکر و اندیشه  است.

وی تصریح کرد: این اسلام های قلابی مثل داعش ، گروه های الشام و دیگران را که به خورد مردم می دهند ، اسلام بدلی است.

سردار ابوحمزه عنوان کرد: این جنگ هایی که  آمریکایی ها قریب به ۱۰ جنگ از سال ۶۸ تاکنون در افغانستان، فلسطین، عراق، لبنان، سوریه ، بحرین، یمن ایجاد کردند هدفشان انقلاب اسلامی بود که با تدبیر امام حکیم و مقام معظم رهبری تمام این جنگها یک به یک خنثی شدند.

وی گفت: آنان با بوجود آوردن این جنگ ها به دنبال تهدید جمهوری اسلامی بودند که برای جمهوری اسلامی تبدیل به یک فرصت شد.

سردار ابوحمزه با بیان اینکه تفکری که بین غرب و لیبرال سرمایه وجود دارد از سه اصل قدرت، ثروت و لذت نشأت گرفته است ، اذعان داشت: برای آنان فرق نمی کند دمکراتها  یا جمهوری خواهان حاکم باشند،  فرقی بین احزاب ، گروه ها و اشخاص نیست، هر کسی در مسئولیت ایالات متحده آمریکا قرار گیرد باید این تفکر و اندیشه در داخل کشور و هم در سطح دنیا پیاده کند.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین بعضی اشتباه نکنند که اگر دمکراتها  حاکم بودند  عرصه نرم و سیاسی ، فرهنگی بود و اگر جمهوری خواهان بودند در جنبه خشن و نظامی بودند  این ها  همه سر وته یک جور هستند و هدفشان قدرت ، لذت و ثروت است و برایشان فرق نمی کند کجای از دنیا و چه میزان از مردم دنیا قتل وعام می شوند.

سردار ابوحمزه افزود: کشتارهای عظیمی که آمریکائیان در ناکازاکی ،هیروشیما و بیش از یک میلیون نفر در ویتنام وتعداد کثیری در مناطق غرب آسیا ایجاد کردند فقط برای رسیدن به منافعشان بود.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان ادامه داد: کارشناسان اقتصادی پیش بینی کرده اند ۳۰ تا ۵۰ سال آینده هیچ جای جهان نفت نخواهد بود جز در منطقه خاورمیانه، بنابراین  حرکتی هایی که آنان انجام می دهند برای رسیدن به منابع رو زمینی و زیرزمینی این منطقه حساس و استراتژیک است و این صحبتی که ترامپ برای اولین بار در سازمان ملل به تعبیر مقام معظم رهبری ایران را  رسما به بیش از ۲۰ الی ۳۰ دروغ متهم کرد به خاطر ذلت ، حقارت و شکست های پی در پی است که در عرصه های مختلف امریکایی ها، صهیونیست ها و غربی ها دچار آن شدند.

سردار ابوحمزه اذعان داشت: بنابراین آنها از همه ابزارهای خود در شورای امنیت، سازمان ملل ودر مجموعه مختلف بین المللی استفاده می کنند تا به این سه هدف قدرت، لذت و ثروت برسند و هیچ فرقی بین احزاب و افراد چه در حال و چه در آینده نخواهد بود فرمایش امام مبنی بر اینکه “آمریکا شیطان بزرگ است”  و مقام معظم رهبری : “آمریکا طاغوت اکبر است” برگرفته از این نگاه است.

وی ابراز داشت: بسیاری از ساده لوحان بحث موشکی ، سلاح هسته ای ، تروریسم را مطرح می کنند اما این ها مبنا نیست بلکه روبناست و  اساس رسیدن به قدرت ، لذت و ثروت است به هر قیمتی که باشد  و آنچه در جمهوری اسلامی وجود دارد بنام اسلام علوی و نبوی است.

سردار ابوحمزه در ادامه افزود: اتفاقا این اسلام هم برپایه  سه شاخه حرکت می کند عقلانیت، معنویت و عدالت که عقلانیت در معارف اسلام ، معنویت در عرصه اخلاق اسلام  و عدالت در عرصه فقه و شریعت اسلام است.

وی گفت: تقابلی که هم اکنون در جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی وجود دارد برگرفته از این سه نکته است،و هیچ فرقی بین آمریکا و اروپا وجود ندارد آنها در استراتژیک وحدت رویه دارند ولی در تاکتیک با هم متفاوت هستند .

سردار ابوحمزه بیان داشت: بنابراین تقابل اصلی جمهوری اسلامی با غرب و حرکت هایی که آنان انجام می دهند به دنبال این هستند که این اسلام نباشد آنها با اسلام طالبان، داعش، سرمایه داران بی درد مشکل ندارند آنها با اسلامی که از سال ۴۲ تا ۶۸ پرچمدارآن امام بود و پس از آن مقام معظم مشکل دارند.

وی تاکید کرد: نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید  از سال ۴۲ تا ۶۸ و از ۶۸ تا به حال همیشه اسلام و انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی در موضع عمل بوده و آمریکا ، غرب ، صهیونیست ها و دشمنان داخلی و خارجی همه اشان در حوزه عکس العمل بوده اند اینها به برکت چه ایجاد شد؟

سردار ابوحمزه بیان داشت: کشوری که ۲۵۰۰ سال حکومت شاهنشاهی و  قبل از انقلاب خانواده هزار فامیلی بر آن  حاکم بود ، ۶۰ هزار مستشار آمریکایی بر آن حکم می نمود، کشوری که سازمان امنیت فلان ساواک در همه بخش ها و نهادهای آن حکمرانی می کرد و کشوری که بیش از ۸ الی ۱۰ میلیون روزانه نفت به جیب غرب و صهیونیست می رفت و یا کشوری که در آن فساد، فحشا، بی بندو باری ، خیانت، جنایت در زمان رضا شاه  انجام می شد و هر شخصیتی چه در نخست وزیری ، ارتش و مجلس مسئولیتی می خواست عهده دار شود حتما می بایست مجوز آن را آمریکائیان بدهند  چه چیز باعث شد که ایران به استقلال برسد از آن همه مشکلات و باری که صهیونیست ها آمریکاییها و انگلیس ها قبل از ۳۲ بر ایران حاکم کرده بود.

وی گفت: برای اولین بار در  ۱۵۰ سال اخیر هر جنگی در کشور رخ داد دشمن نتوانست یک سانتی متر از این خاک را تسخیر نماید اینها به برکت چیست؟

سردار ابوحمزه ادامه داد: موجی که رسانه های غربی ایجاد کرده اند و می خواهند این غفلت و فراموشی را نسبت به قبل از انقلاب خصوصا در اذهان نسل جوان و مردم ما حک نمایند که انقلاب همین طوری بوجود آمد و مشکلاتی وجود نداشت و متاسفانه در برخی دانشگاه ها و مدارس بیان می کنند که رژیم پهلوی بهتر از جمهوری اسلامی است  و این نیاز به آگاهی، گفتن، تدوین و تحلیل دارد و آنچه مورد تاکید مقام معظم رهبری است بصیرت بصیرت بصیرت برای این نکات است شما بدانید بعد از انقلاب چه اتفاقی در این کشور افتاده است.

وی عنوان کرد: من از روحانیون درخواست می کنم  در  سخنرانی هایشان به مباحث انقلاب بپردازند، ما نیاز به تفکر و غفلت زدایی داریم ما باید از جنایت و خیانت های آمریکا در این ۳۸ سال بگوییم .

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان اظهار داشت: متاسفانه برخی در این کشور دم از رابطه ومذاکره با  آمریکا می زنند آنان جنایات آمریکا را در منطقه نمی بینند یا خود را به نفهمی زده اند.

سردار ابوحمزه با بیان اینکه اسلام نبوی و علوی باعث پیروزی انقلاب اسلامی شد،  اذعان داشت: اسلامی که امام بیان و تدوین کرد و پرچمداری آن را  تا سال ۶۸ عهده دار شد و پس از آن مقام معظم رهبری به عهده گرفت و   اطاعات مردم از امامت و ولایت جامعه و  روحیه استقامت و ایستادگی باعث این پیروزی شد.

وی با تاکید بر اینکه وقتی اطاعت از امام نباشد حتی خواص جامعه هم ذلیل می شوند، گفت: ما یک اسلام، یک امام و یک امت داریم که اگر امت از امام اطاعت نکند اسلام مهجور خواهد شد وامام خانه نشین  و امت ذلیل ، خوار وتحقیر می شود .

سردار ابوحمزه عنوان کرد: اقتدار ۳۸ ساله انقلاب اسلامی و نظام اسلامی در منطقه و در سطح دنیا چه در زمان امام راحل و چه در زمان مقام معظم رهبری به خاطر اطاعت امت از امام بود و این را بدانید که اگر از امام اطاعت نکنید امتی ذلیبل و حقیر خواهید شد و در موانع ، چالش ها و مشکلات دچار بن بست می شوید و آن کسی که این بن بست ها را شکست می دهد و  کنار می زند مقام معظم رهبری است.

وی سپس به مبحث شهدا پرداخت و اذعان داشت: شهدا بودند که استقامت را بوجود آوردند آنان اسوه نمونه ای برای نورانیت قلوب و افکار هستند و راه را برای مردم روشن می کنند.

سردار ابوحمزه گفت: شهید محسن حججی طبق فرمایش مقام معظم رهبری حجت را بر مردم تمام کرد او که امام و جنگ را ندیده بود ولی با این همه اشتیاق داشت که به جبهه برود و شهید شود و این دومین شهید پس از شهید صیاد شیرازی است که مقام معظم رهبری بر تابوتش بوسه زد.

وی بیان کرد: شهید انتخاب شده خداوند تبارک وتعالی است که ما آن را در طول دفاع مقدس بالعینه دیدیم.

سردار ابوحمزه افزود: برخی از این شهدا به مقامی رسیده بودند که شهادت خود را پیش بینی می کردند بین شهدا هیچ فرقی نیست ولی مقام شهدا به جهت معنویت و ارتباطشان با خدا فرق می کند.

وی خاطرنشان کرد: یادواره شهدا خوب است و آنچه بهتر است راه، رفتارو عمل شهید است ، ما این یادواره ها را برگزار می کنیم که راه را گم نکنیم.

آرمان کرمان

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :