نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان گفت: دشمن با ایجاد شایعه دنبال تخریب اعتماد عمومی جامعه است تا افکار عمومی جامعه را منحرف کنند.

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی امروز ظهر در بیان خطبه‌های نماز جمعه کرمان با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی در همه شئون زندگی اظهار‌ داشت: امام علی(ع) فرمودند شما را به تقوای الهی توصیه می‌کنم و تقوا حق خدا بر گردن شما است و برای رعایت تقوا از خدا کمک بگیرید.

وی در ادامه بحث هفته‌های گذشته نماز جمعه پیرامون انواع گناهان گفت: گناهان کوچکی هستند که ظرفیت تبدیل شدن به گناه بزرگ را دارند؛ بعضی اوقات خداوند در مجازات گناهان به انسان مهلتی می‌دهد که بعضی‌ها از این فرصت خداوند سوءاستفاده کرده و نه تنها پشیمان نمی‌شوند بلکه آن را ناشی از رضایت خداوند می‌دانند که بسیار خطرناک است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه در قرآن آمده مهلتی که خداوند در مجازات گناهان به ما می‌دهد دلیل بر رضایت خدا نیست با اشاره به مسئله استبراج افزود: گاهی اوقات فرد گناهی مرتکب می‌شود و چون بلافاصله مجازات نمی‌شود فکر می‌کند خدا راضی است و به دنبال گناهان دیگری می‌رود و آنقدر گناه در پرونده وی ثبت می‌شود که فرد گناهکار غرق در گناه می‌شود.

وی بیان کرد: امام صادق(ع) می‌فرماید افرادی هستند که به واسطه نعمات خداوند منحرف می‌شوند و به جای آنکه از نعمت‌های خدا متواضع شوند، مغرور می‌شوند و سرانجام به تباهی می‌روند.

علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه آدم‌هایی که به دلیل موقعیت‌ها، ثروت‌ها، تعریف و تمجید مردم مغرور می‌شوند، افرادی هستند که گناهان کوچک آنها به بزرگ تبدیل شده است گفت: این نوع گناه به یک فرد معطوف نمی‌شود و گاهی اوقات ملت‌ها دچار این گناه می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه همیشه به صورت فردی و جمعی در معرض آزمایش و امتحان الهی هستیم و فرد و جامعه نباید از نعمات و فرصت‌های خداوند مغرور شوند افزود: گاهی اوقات گناه در ذاتش بزرگ و کبیره است اما مردم آن را کوچک می‌شمارند.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه تشخیص اینکه گناهی کوچک است یا بزرگ در اختیار مردم نیست و قرآن کریم در این مورد داستان غم انگیز “عفو” را مطرح می‌کند خاطر‌نشان کرد: در قرآن داستان اینکه در صدر اسلام تهمت و دروغ بزرگی که به خانواده پیامبر(ص) گفته بودند را مطرح کرده و عفو دروغ بسیار بزرگی بود که مردم آن را کوچک می‌شمردند.

وی با اشاره به اینکه در مرحله اول شایعه‌ای در برابر خانواده پیامبر(ص) پخش کردند و جامعه به جای آنکه مقابل آن شایعه بایستد با آن همراه شد و شایه در جامعه پخش شد گفت: امروز هم یکی از ابزار دشمن شایعه پراکنی است و نیکان و پاکان ما را با شایعات مخرب مخدوش می‌کنند و در صدر اسلام نیز همین طور بود.

علیدادی سلیمانی با بیان اینکه یکی از سلاح‌های مخرب دشمن شایعه‌پراکنی علیه نیکان جامعه اسلامی است و مردم نباید شایعات را منتشر کنند افزود: بعضی‌ها از سر حسادت با انتشار شایعه در فکر انتقام‌جویی و شایعه سازی هستند.

وی با اشاره به اینکه بعضی‌ها نیز با شایعه‌پراکنی به دنبال تسویه حساب‌های شخصی هستند و برای آن که در جایی به نظرشان توجه نشده دنبال تخریب آن فرد هستند تصریح کرد: دشمن با ایجاد شایعه دنبال تخریب اعتماد عمومی جامعه است تا افکار عمومی جامعه را منحرف کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان حدیثی از امام علی‌(ع) اظهار داشت: بر مرکب گناهان سوار نشوید و از آنجا که افسار مرکب دست شما نیست و معلوم نیست شما را تا کجا ببرد، مرکب گناه شما را به سمت جهنم می‌برد.

امام جمعه کرمان در بیان خطبه دوم نماز جمعه با تسلیت ایام شهادت امام موسی کاظم(ع) یاد و خاطره شهیدان سیدمحمد باقر صدر و خواهرش، شهید سپهبد صیاد شیرازی و شهید سید‌مرتضی آوینی گفت: هنر یکی از نعمت‌های الهی است که باید در راه خدا خلق شود و شهید آوینی از هنرمندان متعهد به انقلاب اسلامی بود.

وی با گرامیداشت ۲۰ فروردین روز ملی فناوری هسته‌ای با بیان اینکه این روز از روزهای ارزشمند برای ایران پس از انقلاب است افزود: جوانان کشور در عرصه‌های مختلف دستاوردهای بزرگی داشتند و یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی دستیابی به فناوری هسته‌ای است.

علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه دشمن وقتی متوجه شد که تبلیغات و تهدیداتش علیه کشور در زمینه انرژی هسته‌ای اثری ندارد و فناوری هسته‌ای در کشور بومی شده است برای متوقف کردن این علم بحث برجام را مطرح کرد گفت: علم هسته‌ای در کشور ما به فضل الهی متوقف شدنی نیست و ما بهره کافی از این علم را خواهیم برد.

وی با بیان اینکه رهبری در بیانات خود در مشهد مقدس در آغاز سال جدید در یکی از فرازهای روشن‌بخش خود به شعار آزادی در انقلاب اشاره کردند خاطر‌نشان کرد: عده‌ای از آزادی موجود استفاده می‌کنند و به دروغ می‌گویند در کشور آزادی وجود ندارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه آزادی بر خلاف قانون بی‌معنا بوده و دنیا هم پذیرفته است گفت: در نگاه مسلمانان هم آزادی بدون در نظر گرفتن شریعت اسلام بی‌معنا و خلاف است و آنچه غربی‌ها در بحث آزادی مطرح می‌کنند تا آنچه اسلام می‌گوید متفاوت است چرا که در اسلام آزادی بر مبنای قید و بند و شریعت اسلام است.

وی با بیان اینکه هیچ کجای دنیا آزادی بی‌قید و بند را قبول ندارد و حتما آزادی مبتنی بر قانون و عرف جامعه است افزود: محصول آزادی در غرب امروز مشخص است که ویرانگر جامعه غرب شده و در غرب آزادی در انحصار گروه خاصی است.

علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه امروز دشمن آزادی را تبدیل به ابزاری کرده که در اختیار خودشان است تصریح کرد: کسانی که دم از آزادی می‌زنند امروز در کشورهای اطراف ما چه می‌کنند و چه جنایت‌هایی علیه مردم انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه دروغ بزرگی به اسم آزادی سر دادند و هیچ کدام از حرف‌های خود را قبول ندارند گفت: آمریکا و غرب به اسم اینکه در ایران آزادی نیست هزاران نفر را در کشور ما ترور کردند.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه بسیاری از افرادی که در کشور حرف از آزادی می‌زدند در حالی که زمانی رای از مردم گرفتند، امروز به اسم آزادی سردمدار انحراف و فتنه شدند افزود: این جفا و خیانت به جامعه اسلامی و مردم است که به اسم آزادی حرف‌هایی را بزنید که جامعه دچار انحراف شود.

وی با بیان اینکه بعضی از سردمداران خائن کشورهای اسلامی به‌ویژه سردمداران عربستان به اسم آزادی جنایت‌های زیادی علیه مردم فلسطین انجام دادتد گفت: با اسرائیلی‌ها نشستند و رقص شمشیر انجام دادند و در کشتن مردم مظلوم فلسطین شریک شدند.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :