استاد حوزه و دانشگاه گفت : بانوان بزرگ ایران ، لبنان ، عراق و سایر سرزمین های اسلامی از این بانوی بزرگ درس گرفته اند و این راه را پر صلابت طی کرده و می کنند و این افتخار همه ما به داشتن چنین انسان های بزرگ و با عظمتی است .

حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا غیاثی کرمانی استاد حوزه و دانشگاه در گفتگو با خبرنگار کرمان۱۴۰۰ با اشاره به سالروز وفات شهادت گونه حضرت ام البنین (س) اظهار داشت : آن بانوی بزرگ به همه انسان ها درس ایمان و فداکاری داد بنابراین باید همه مادران و همسران بزرگ شهدا با داشتن چنین الگوهای بزرگ و کم نظیری راه خودشان را مستحکم ادامه دهند .

وی گفت : این بانوی بزرگوار که از خاندانی بزرگ و شجاع بود در منزل برای همسرش حضرت امیرالمومنین علی (ع) یک نقطه امید و اتکا بود تا علاوه بر مشکلات عظیمی که در خارج از منزل داشت در منزل احساس آرامش کند .

کارشناس مسائل مذهبی افزود : در حقیقت فلسفه ازدواج همان تسکین و آرامش است و این بانوی بزرگوار توانست در کنار امام علی (ع) زندگی سعادتمندی داشته باشد و فرزندانی همچون حضرت عباس (ع) را تربیت کند و همه آن ها را شهادت طلب و ایثارگر پرورش دهد تا در عاشورا در رکاب حسین بن علی (ع) به شهادت برسند .

غیاثی کرمانی با بیان این که در تاریخ از آن بانوی بزرگ عظمت ، شخصیت و ذوب شدن در ولایت یاد می شود ، خاطر نشان کرد : این بانوی بزرگوار با شنیدن خبر شهادت امام حسین (ع) غم فرزندان خود را فراموش می کند و به سوگ حسین (ع) می نشیند .

استاد حوزه و دانشگاه عنوان کرد : این بانوی بزرگوار به احترام فرزندان فاطمه نام خود را که فاطمه بود در آغاز ازدواج عوض کرد بنابراین این چنین بانوانی در تاریخ ، تاریخ سازند و جوامع انسانی را به دنبال خود در مسیر سعادت و بهشت می آورند .

وی ادامه داد : بانوان بزرگ ایران ، لبنان ، عراق و سایر سرزمین های اسلامی از این بانوی بزرگ درس گرفته اند و این راه را پر صلابت طی کرده و می کنند و این افتخار همه ما به داشتن چنین انسان های بزرگ و با عظمتی است .

کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به تعبیر امام (ع) که حضرت ام البنین (س) از دامن خود مردانی را به معراج می فرستد ، توضیح داد :  ملت بزرگ ایران هم در طیف ولایت رشد یافته اند و توانسته اند چنین معجزاتی را از خود بروز دهند و ما این همکاری و هم سویی بانوان بزرگ ایران با حضرت ام البنین (س) را می ستانیم و این الگو را به جهانیان معرفی می کنیم .

انتهای پیام/

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :