معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: طرح”دیدبان پیشگیری”با هدف پیشگیری از وقوع جرم، اصلاح جامعه و تامین امنیت راه اندازی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کرمان ۱۴۰۰ محمد باقر اسلامی در نشست هم اندیشی مسئولان هسته های ستاد مردمی پیشگیری از جرم که صبح امروز در محل معاونت اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم دادگستری کرمان برگزار شد گفت: هسته های ستاد مردمی پیشگیری از وقوع جرم تحت عنوان“دیده بان پیشگیری“در کرمان راه اندازی شده اند.

وی افزود: در راستای پیشگیری از جرم این معاونت برنامه های متعدد پیشگیرانه ی از جمله بهره گیری از ظرفیت های مردمی تحت عنوان”دیده بان پیشگیری”با حضور آحاد مردم در دستور کار قرار داده است.

ویهدف از راه اندازی هسته های مردمی“دیده بان پیشگیری” راآن در سه محور پیشگیری از وقوع جرم، اصلاح جامعه و تامین امنیت دانست و تاکید کرد:تامین امنیت با مسئول ساختن غیر مستقیم مردم در موضوع پیشگیری از اهمیت بسزایی برخوردار است ونقش مردم دراین زمینه بی بدیل است.

این مقام قضائی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) مبنی بر نقش مهم مردم در پیشگیری،گفت: پیشگیری مردمی به مجموعه اقدامات و فعالیت های سازنده در حوزه های مختلف توسط مردم گویند که نقش موثری در جامعه دارد.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت موضوع و تاکیدات رهبر معظم انقلاب(مدظل العالی) توجه به این امر در دستور کار جدی معاونت اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان قرار گرفته است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری افزود: در این راستا دو هسته عمومی و تخصصی موضاعات را مورد بررسی و تبادل نظر قرار داده و نهایتا سعی می شود که با شناسایی معضلات و ناهنجاریهای حوزه تحت پوشش،بررسی و ریشه یابی علل و عوامل وقوع بزه یا ناهنجاریهای دارای اولویت ، به ارائه راهکار و پیشنهاد اصلاحی پرداخته شود.

اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: در مجموع در صورت راه اندازی صحیح و حضور و مشارکت موثر آحاد مردم با دستگاه قضایی در آینده نزدیک شاهد حل معضلات محلات و اقشار مختلف جامعه خواهیم بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :