مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمان گفت : استان کرمان در بحث ایجاد توسعه های بوم گردی در سراسر استان موفقیت هایی داشته است و تا پایان سال جاری ۱۸۰ اقامتگاه بوم گردی در استان فعال خواهیم داشت .

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ؛ محمود وفایی مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمان صبح امروز در دیدار با امام جمعه کرمان اظهار داشت : شما از افتخارات جامعه روحانیت در بخش های مختلف هستید و فردی می باشید که از همین آب و خاک برخواسته شده اید و این برای ما مغتنم است .

وی گفت : یکی از مولفه های مهم در اقتصادی مقاومتی که تاکید مقام معظم رهبری می باشد توجه به حوزه گردشگری می باشد زیرا ما در این حوزه با هزینه کرد بسیار پایین می توانیم به سرعت شغل ایجاد کرده و خوشبختانه این اتفاق در استان کرمان در حال رخ دادن است .

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمان خاطر نشان کرد : یکی از اولویت های مهم استان کرمان توجه به گردشگری روی حوزه اشتغال و اقتصاد است و ما در استان دارای ۷ هزار اثر در حوزه میراث فرهنگی هستیم .

وفایی ادامه داد : یکی از محورهای اصلی استان توجه به حوزه گردشگری است و سازمان میراث فرهنگی در پهنه استان وجود دارد و بیش از ۶۰۰ هزار نیرو داریم .

وی با اشاره به این که ما در حوزه مرمت انبیه و واگذاری بناهایی که سال های سال رها شده بودند توانسته اند رتبه خوبی را کسب نمایند ؛ یادآور شد : در بخش گردشگری داخلی و خارجی ما دارای رشد ۲۵ درصدی بوده ایم .

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمان افزود : استان کرمان در بحث ایجاد توسعه های بوم گردی در سراسر استان موفقیت هایی داشته است و تا پایان سال جاری ۱۸۰ اقامتگاه بوم گردی در استان فعال خواهیم داشت و در این اقامتگاه های بوم گردی روستائیان می توانند فرهنگ و صنایع دستی خود را عرضه کنند .

وفایی در ادامه عنوان کرد : استان کرمان در حوزه صنایع دستی از جمله استان های برتر در کشور است زیرا دارای تولیداتی با کیفیت بالا می باشد و ما بسیاری از آثارمان را بدون اتکاء به حوزه های دولتی ترمیم کرده ایم و اخیرا هم کمیته ای به نام کمیته گردشگری مذهبی راه اندازی کرده ایم تا اماکن مذهبی را بهتر معرفی نماییم .

انتهای پیام/

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :