دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان گفت: از ابتدای سال جاری دادسرای کرمان رسیدگی به چندین پرونده فساد کلان اقتصادی شامل رانت‌خواری و تضییع حقوق بیت‌المال که غالب آنها در بستر سیستم بانکی به وقوع پیوسته است را دستور کار قرار داده است.

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ؛ دادخدا سالاری در تشریح جزئیات اقدامات دادستانی کرمان در ارتباط با حقوق عامه اظهار داشت: این کارگروه‌ها به تصدی معاونان دادسرا و قضات ویژه کار رصد و پیگیری امور عمومی جامعه را بر عهده گرفته‌اند و به صورت شبانه‌روزی مشغول فعالیت و نظارت هستند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان بیان داشت: دستورات قضائی متعددی از ابتدای سال جاری توسط قضات این کارگروه‌ها در راستای برطرف شدن موانع و مشکلات صادر شده است.

وی تصریح کرد: دادستانی کرمان در راستای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و همچنین تاکیدات مکرر ریاست قوه قضائیه امر پیشگیری از وقوع جرم، مقابله با جرائم سازمان یافته و مفاسد کلان اقتصادی را در دستور کار ویژه خود قرار داده است.

سالاری با بیان اینکه کارگروه مبارزه با مفاسد اقتصادی جزء فعال‌ترین کارگروهای دادسرای کرمان است، افزود: از ابتدای سال جاری دادسرای کرمان رسیدگی به چندین پرونده فساد کلان اقتصادی شامل رانت‌خواری و تضییع حقوق بیت‌المال که غالب آنها در بستر سیستم بانکی به وقوع پیوسته است را دستور کار قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۲ کارگروه در این زمینه فعال هستند، خاطرنشان کرد: با توجه به رسالت خطیر مدعی‌العموم و در راستای احقاق حقوق حقه مردم و بیت‌المال مسلمین با تمام توان حرکت می‌کنیم.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :