مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان گفت:آمار گردشگران ورودی به استان کرمان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۸ درصد رشد داشته است و باغ شاهزاده ماهان با ۴۶ هزار و ۸۶۵ نفر در صدر اماکن تاریخی پربازدید کننده قرار دارد.

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ؛ محمود وفایی مدیرکل میراث فرهنگی کرمان با بیان اینکه آمار گردشگران ورودی به استان کرمان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۸ درصد رشد داشته است، افزود: تاکنون نیز ۱۳۵ هزار نفر در مراکز اقامتی استان از جمله هتل، مهمانپذیر، واحدهای بوم‌گردی، خوابگاه‌ها، مهمانسرای ادارات و مراکز اسکان اموزش و پرورش اقامت داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه باغ شاهزاده ماهان با ۴۶ هزار و ۸۶۵ نفر در صدر اماکن تاریخی پربازدید کننده قرار دارد، اظهار داشت: موزه مردم‌شناسی حمام گنجعلیخان کرمان با ۳۸ هزار و ۱۰۳ نفر و ارگ تاریخی بم با ۲۲ هزار و ۹۵۱ نفر در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

وفایی گفت: از ۲۷ اسفندماه ۱۳۹۶ تا ۵ فروردین ماه ۱۳۹۷، ۲۱ هزار و ۵۵۰ نفر از کلوت‌های شهداد، ۱۵ هزار و ۲۸۰ نفر از روستای دستکند میمند و ۱۱ هزار و ۸۰۴ نفر از خانه حاج آقا علی رفسنجان بازدید داشته‌اند.

وی تصریح کرد: در این مدت ۲۴۳ هزار و ۶۴۳ نفر از اماکن تاریخی، موزه‌ای و گردشگری استان کرمان بازدید کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۹ درصد رشد را نشان می‌دهد.

مدیرکل میراث فرهنگی کرمان  با اشاره به اینکه آمارها حکایت از رشد گردشگران ورودی و همچنین بازدیدکنندگان از موزه‌ها و اماکن تاریخی در دور اول سفرهای نوروزی به استان کرمان دارد، خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود در دور دوم سفرهای نوروزی شاهد حضور گردشگران بسیاری از اقصی نقاط کشور به استان کرمان باشیم.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :