سخنگوی ستاد بحران استان کرمان از مجروح شدن شش نفر بر اثر وقوع زمین لرزه ۵.۴ ریشتری کهنوج خبر داد و گفت: این افراد در حین فرار مجروح شدند.

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ؛ مصطفی موسوی در گفتگو با خبرنگا مهر با اشاره به وقوع زمین لرزه ۵.۴ ریشتری عصر امروز اظهار کرد: در اثر این زمین لرزه شش نفر مصدوم شدند که از این تعداد پنج نفر به صورت سرپایی درمان شدند.

وی با اشاره به اینکه یک نفر از مصدومان هم که دچار شکستگی شده بود برای مداوا به جیرفت اعزام شده است، یادآور شد: این افراد در حین فرار دچار مصدومیت شدند.

وی ادامه داد: همچنین در اثر این زمین لرزه دیوارها و سقف تعدادی از واحدهای مسکونی غیرمقاوم دچار ترک خوردگی شد.

موسوی عنوان کرد: خوشبختانه زمین لرزه امروز کهنوج تلفات جدی و تخریب وسیعی نداشت.

سخنگوی ستاد بحران استان کرمان گفت: زمین لرزه ۵.۴ ریشتری امروز کهنوج در اثر فعالیت گسل فاریاب به وقوع پیوست که از قبل هم فعال بوده است.

موسوی شمار پس لرزه ها تاکنون را ۹ مورد عنوان و تصریح کرد: با توجه به اینکه زلزله اصلی ۵.۴ ریشتر بوده و پس از آن پس لرزه رخ داده است از مردم می خواهیم که در اینگونه مواقع ضمن پرهیز از اضطراب جوانب احتیاط را رعایت کنند.

وی گفت: باید توجه داشت که کرمان استانی زلزله خیز است و همواره با این مسائل روبرو هستیم و باید آمادگی لازم برای رویارویی با این شرایط را داشته باشیم.

سخنگوی ستاد بحران استان کرمان با تاکید بر اینکه جای نگرانی وجود ندارد، گفت: امیدواریم که با وقوع این زمین لرزه و پس لرزه ها انرژی زمین تخلیه شده باشد.

وی عنوان کرد: در همان لحظات ابتدایی وقوع زمین لرزه ستاد بحران شهرستان کهنوج و استان کرمان تشکیل شد و به دنبال آن بلافاصله تمامی واحدهای درمانی در حالت آماده باش قرار گرفتند.

موسوی همچنین از آماده باش در جیرفت، کهنوج و شهرستان های اطراف خبر داد و گفت: بررسی های میدانی انجام شده و تیم های امدادی در محل حضور دارند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :