رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان گفت : ساختمان جدید بیمارستان باهنر با پیش بینی تمام احتمالات تا پایان شش ماهه امسال به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ؛ دکتر حمیدرضا رشیدی نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان در نشست خبری به مناسبت هفته سلامت به شعار این هفته اشاره کرد و گفت: شعار امسال هفته سلامت “سلامت برای همه” با موضوع پوشش همگانی سلامت “برای همه، در همه جا” از ابتدای اردیبهشت ماه تا هفتم به مدت یک هفته برگزار می گردد.

 

 

وی تامین سلامت جامعه را یکی از رسالت های دانشگاه علوم پزشکی برشمرد و افزود: این دانشگاه حوزه های متفاوتی را در خود ایجاد نموده که هر کدام وظیفه ای برعهده دارند و تلاش همگی آنها تامین سلامت جامعه است.

 

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان عنوان کرد: یکی از مسائل مهم در علوم پزشکی آموزش است که خروجی آن زمان بر بوده و اصل آن آموزش صحیح می باشد.

 

 

رشیدی نژاد در ادامه اذعان داشت: تامین نیرو یکی از وظایف علوم پزشکی است که بسیاری از آن متاثر از عوامل بیرونی است و هر چند به صورت کامل وظایف خود را انجام می دهد ولی بیش از ۲۵ درصد نمی تواند در جامعه ایفای نقش نماید.

 

 

وی تصریح کرد: زیرساختها در استان کرمان نسبت به استان های همجوار کمتر بوده و روند رشد آن نیز کند بوده است و شاید عوامل زیادی در این راستا دخیل باشند.

 

 

رشیدی نزاد همچنین اذعان داشت: در استان کرمان ضریب شاخص تخت نسبت به جمعیت کشوری بسیار پایین بوده و این طبیعی است زیرا زیرساخت ها ضعیف است.

 

 

وی گفت: البته کلیه تخت های بیمارستان ها در دو سه سال اخیر تعویض شده است.

 

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان به چرایی تاخیر افتادن ساخت بیمارستان جدید باهنر اشاره کرد و افزود: علت این که ساخت این بیمارستان از دو سال به ۱۲ سال طول کشیده است این بود که در ابتدا بنیاد مسکن ساخت آن را متقبل شد ولی به دلایلی از این امر خلعیت شد و بعد از آن وزرات خانه این مسئولیت را تقبل نموده و بالاخره اینکه در ساخت و ساز چنین مشکلاتی بوجود می آید.

 

 

وی ادامه داد: ابتدا قرار بود این ساختمان تا ابتدای اردیبهشت امسال به بهره برداری برسد ولی با پیش بینی تمام احتمالات تا پایان شش ماهه امسال این ساختمان به بهره برداری خواهد رسید.

 

 

رشیدی نژاد همچنین به ساختمان جدید بیمارستان شفا اشاره کرد و اذعان داشت: در ابتدا قرار بود که این بیمارستان در منطقه ای نزدیک پارک مسافر ساخته شود که به دلایل زیست محیطی با ساخت آن موافقت نشد و همینک سعی داریم ساختمان جدید را در همین اردیبهشت ماه در کنار بیمارستان فعلی کلنگ زنی نماییم.

 

 

وی به معوقات پرستاران اشاره کرد و گفت: بخشی از معوقات پرستاران تا پایان اسفند ماه تسویه و مابقی آن نیز انشاءالله امسال پرداخت خواهد شد.

 

 

رشیدی نژاد در پاسخ به سوالات تعدادی از خبرنگاران مبنی بر اینکه در ایام تعطیلات نوروز پزشک متخصص در برخی از بیمارستان وجود ندارد و  برخی از پرسنل برخورد ناشایست با بیمار دارند ، ابراز داشت: این موضوع صحت ندارد، در ایام تعطیلات همیشه  پزشک متخصص بصورت کشیک حضور دارد و در رابطه با برخورد ناشایست پرسنل باید بگویم ما همیشه از آنان خواسته ایم که با محبت و مهربانی با بیمار رفتار نمایند و اگر چنین موضوعی وجود داشته باشد با آن برخورد شدید خواهد شد.

 

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان در رابطه با مرکز بهداشت باغین اذعان داشت: چون تعداد جمعیت این شهر زیر ۵۰ هزار نفر می باشد نمی توان در آن شهر بیمارستان احداث کرد ، به همین علت به همان مرکز بهداشت اکتفا می شود.

 

 

وی در پایان پس از پاسخگویی به سوالات خبرنگاران به عناوین روزهای هفته سلامت اشاره کرد و گفت: شنبه اول اردیبهشت، عدالت در دسترسی به خدمات سلامت، حق مردم، مسئولیت حکومت، یکشنبه دوم اردیبهشت ماه سلامت برای همه، در همه جا، دوشنبه سوم اردیبهشت ماه مقابله باآسیب های اجتماعی ، تعهد و مسئولیت پذیری نهادهای موثر، سه شنبه چهارم اردیبهشت حمایت از فقرا در دسترسی به خدمات سلامت، چهارشنبه پنجم اردیبهشت ماه تریج سبک زندگی سلامت محور، پنجشنبه ششم اردیبهشت ماه ، اجتماعی شدن سلامت، انسجام اجتماعی ، نشاط اجتماعی و جمعه منابع پایدار، جامعه سالم از عناوین روزهای هفته سلامت می باشند.

 

 

لازم به ذکر است ، شماره پیامک ۱۰۰۰۳۴۱۲۱۰۵۶۲۰  و سامانه ۱۹۰ برای هر گونه مشکل در حوزه غذا و دارو از لحاظ نظارت و تعرفه در دسترس کلیه شهروندان خواهد بود.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :