مدیر آب و فاضلاب شهرستان کرمان سرانه مصرف روزانه آب در شهرستان کرمان ۱۵۲ لیتر عنوان کرد.

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ، غلامرضا زین الدینی در دیدار با سرپرست فرمانداری کرمان در خصوص اجرای زیرگذر میدان آزادی گفت: در میدان آزادی و خیابان ۲۴ آذر هر شب به طور متوسط ۱۶۰متر لوله کار می شد تا کل شبکه آب موجود در این میدان عوض شد که کار سنگینی بود.

وی ادامه داد: تاکنون با هزینه کردن ۲۰۰ میلیارد تومان توانسته ایم ۴۰ حلقه چاه حفر کنیم.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان کرمان مصرف سرانه آب کشور به ازاء هر نفر در شبانه روز را ۱۸۳ لیتر عنوان کرد و افزود: در شهرستان کرمان میزان سرانه آب ۱۵۲ لیتر است که نسبت به میانگین کشوری پائین تر است.

سرپرست فرمانداری کرمان هم در این دیدار مشکل شبکه آب و فاضلاب شهر کرمان را لوله های آزبستی دانست که با کوچکترین حرکت زمین امکان شکستگی آنها وجود دارد و با اشاره به هدر رفت زیاد آب گفت: شکستگی های گاه و بیگاه لوله ها سبب هدر رفت زیاد آب  یا در برخی موارد به دلیل مکش منفی در شبکه سبب ورود ماسه و خاک به آب موجود در شبکه می شود.

علی بابایی افزود: اگر هماهنگی ها در قالب مدیریت واحد شهری اجرایی می شد می توانستیم در بحث اعتبارات اولویت بندی کنیم و مواردیکه ضرورت و اهمیت بیشتری دارند را در صدر قرار دهیم لکن این مدیریت واحد شهری عملی نشد.

بابایی با بیان اینکه هزینه های جابجایی شبکه بسیار بالاست، ابراز داشت: زیر میدان آزادی شبکه های مختلف آب، گاز و مخابرات وجود داشت که با تلاش فراوان همگی آنها جابجا شدند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :