سهام عدالت کلاف سردرگمی که این روزها مردم کشورمان را در بلاتکلیفی قرار داده است و به نوعی از پرداخت سود سهام عدالت ناامید شده اند .

 

 

 

 

 

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ؛ این روزها اما و اگرهای بسیاری برای پرداخت سود سهام عدالت وجود دارد ، سهامی که نزدیک به ۱۰ سال از عمر آن می گذرد و هر روز دست خوش تغییرات است .

 

 

سود این سهام قرار بود که در شهریورماه  به حساب مردم واریز شود اما به اول مهرماه موکول شد و اکنون هم با گذشت بیش از نیمی از ماه هنوز خبری از سود سهام عدالت نیست و در آخرین خبرها هم پورحسینی رئیس کل سازمان خصوصی سازی اعلام کرده است که از چند روز آینده مرحله به مرحله سود سهام عدالت واریز و متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد و ارزش سود سهام عدالت ۲ برابر شده است و مشمولان می توانند در صورت تمایل با همان قسمت قبلی بقیه سهام عدالت خود را آزاد کنند .

 

 

احمد محمدی انارکی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت : در کمیسیون اقتصادی بر روی مسائل و ایرادات سهام عدالت بحث شد که چرا از کارخانجاتی استفاده شده است که ضررده هستند و اکنون هم قرار است که مردم مبلغ باقی مانده سهام عدالت را پرداخت کنند تا سود پرداخت شود .

 

 

در این بین مردم به نوعی از پرداخت سود سهام عدالت ناامید شده و در سردرگمی به سر می برند و می گویند چرا دولت از عهده کاری که بر نمی آید آن را اعلام می کند و دل مردم علی الخصوص طبقات پایین را خوش می کند.

 

 

یحیی کمالی پور عضو کمیسیون قضایی مجلس نیز در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت : ما نباید با افکار عمومی و  احساسات مردم بازی کنیم ؛ اگر قرار به این است که قانونی تصویب شود خوب این کار صورت گیرد و گرنه دلیلی برای سردرگم نگه داشتن مردم نیست .

 

 

وی گفت : اکنون مدت هاست که از سهام عدالت می گذرد و هر روز مسئولین سخنان متفاوتی را بیان می کنند این بازی با افکار عمومی به صلاح نظام و کشور نیست و باید مسئولین به طور کلی یک بار برای همیشه سهام عدالت را عملیاتی و اجرایی کنند و یا آن را رها کنند زیرا این کش و قوس ها به نفع مردم و مملکت نیست .

 

 

این نماینده مجلس در ادامه خاطر نشان کرد : باید در یک بازه زمانی مشخص یک سازوکار عملی ، عملیاتی و اجرایی برای سهام عدالت تعریف شود و نهایتا در آن بازه زمانی به این اما و اگرها سهام عدالت خاتمه دهند .

 

 

حال امیدواریم این بار مسئولین دیگر به وعده های خود برای پرداخت سود سهام عدالت عمل کنند و همانند گذشته دیگر وعده های تو خالی ندهند .

 

 

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :