جمعی از رؤسای اصناف، فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان بخش غیردولتی با دکتر محمد مهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور دیدارهای جداگانه ای داشتند.

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ؛ جمعی از رؤسای اصناف، فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان بخش غیردولتی با دکتر محمد مهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور دیدارهای جداگانه ای داشتند. در این دیدارها از شرایط اقتصادی کشور، عدم ثبات قیمت ارز و سیاست های دولت در اعمال فشارهای سنگین مالیاتی به تولیدکنندگان و اصناف ابراز نارضایتی شد.

زاهدی با تبریک سال جدید و با اشاره به شعار سال مبنی بر حمایت از تولید ایرانی، و با تایید صحبتهای ارائه شده، از عملکرد مدیریت امورمالیاتی ابراز نارضایتی شدید داشت و اعلام نمود طی سالهای قبل گذشته بیش از ۲۲۰۰ واحد صنفی در استان تعطیل شده است که یک دلیل عمده آن همین فشارهای بی منطق مالیاتی در شرایط رکود کشور است.

نماینده کرمان و راور تغییر در رویکرد و مدیریت سازمان امور مالیاتی استان را مطالبه اصلی اصناف و تولیدکنندگان و اقشار مختلف مردم دانست و اعلام داشت که طی چند نوبت تذکر شفاهی و کتبی به رئیس جمهور و وزیر اقتصاد، در صحن علنی مجلس نیز سخنرانی داشته است.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قول پیگیری مطالبه به حق تولیدکنندگان را از سوی وزیر اقتصاد را اعلام داشت و از دیگر نمایندگان استان هم خواست در این زمینه همراهی نمایند.

زاهدی با ابراز نارضایتی از عملکرد سیستم بانکی کشور در عدم ارائه تسهیلات مناسب به بخش تولید و پرداخت تسهیلات با نرخ بهره بالا، از همکاران مجلسی خود خواست نظارت بیشتری بر عملکرد بانک مرکزی، بانکها و مؤسسات مالی داشته باشند.

زاهدی با اشاره به تغییر و نوسانات زیاد نرخ ارز، سیاست های ارزی اتخاذ شده را متناسب با اهداف سند چشم انداز کشور و سیاست های ابلاغی ندانست و اعلام داشت که بایستی نظام و مقررات ارزی مطابق با اهداف کلان کشور و با رویکرد حمایت از صادرات و بخش تولید و مدیریت واردات مورد بازنگری قرار گیرد و اساتید و اقتصاددان های برجسته دانشگاهی آمادگی همفکری و همراهی برای این موضوع هستند.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :