امام جمعه کرمان گفت :  صنایع دستی نیز یک هنر است که خداوند در ذات ما قرار داده تا ما خلاقیت های خود را به تصویر بکشانیم و اکنون یکی از ساده ترین و ارزان ترین محورها برای اشتغال زایی است .

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ؛ حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی امام جمعه کرمان صبح امروز در دیدار با کارکنان میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمان اظهار داشت : میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ۳ امر مهم در کشور هستند و میراث فرهنگی به معنای دفاع و حفاظت یک کشور از تاریخ شناسنامه یک ملت است .

وی گفت : ایران کشوری است که دارای قدمتی تاریخی می باشد و یکی از کشورهای کهن محسوب می شود و در این تاریخ ، کرمان یکی از شهرهای مهم و موثر کشور است که دارای قدمت تاریخی و میراث فرهنگی گرانبهایی می باشد .

علیدادی سلیمانی خاطر نشان کرد : تاریخ کرمان با داشتن روزهای شیرین و تلخ باعث افتخار است و باید از این میراث حفاظت و حراست صورت گیرد تا در معرض دید مردم قرار گیرد .

امام جمعه کرمان  با اشاره به این که در بخش گردشگری باید به ۲ نکته مهم توجه داشت افزود : نکته اول این که گردشگری امروزه به عنوان یک ثروت در دنیا است و بخشی از کشورها پایه اصلی اقتصاد کشورشان همین گردشگری می باشد و نبود گردشگر در این کشورها به معنای مرگ است .

وی عنوان کرد : هر چه حوزه گردشگری افزایش پیدا کند دیگر ما نیازی به فروش منابع دیگر در کشور را نداریم و از سوی دیگر گردشگری مکمل میراث فرهنگی است زیرا گردشگر می آید تا تاریخ و آداب و رسوم ما را یاد بگیرند لذا باید به گردشگری نگاه عمیق داشت .

علیدادی سلیمانی تشریح کرد : صنایع دستی نیز یک هنر است که خداوند در ذات ما قرار داده تا ما خلاقیت های خود را به تصویر بکشانیم و اکنون یکی از ساده ترین و ارزان ترین محورها برای اشتغال زایی است .

امام جمعه کرمان در پایان اظهار داشت : باید نسبت به دو مسجد امام  و ارگ در کرمان نگاه ویژه ای صورت گیرد تا باعث جذب گردشگر در کرمان شوند و در بحث مرمت گنبد مسجد امام باید پیگیری هایی انجام شود .

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :