نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت ساماندهی اتباع بیگانه در کرمان گفت: این یک تهدید جدی است و باید جدی گرفته شود؛ این امر باید به صورت کمپین و مطالبه جدی توسط اصحاب رسانه مطرح شود تا دولتمردان بدانند این یک مساله جدی و مطالبه عموم مردم است.

 

 

 

 

 

 

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ؛ محمد مهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها اظهار کرد:انتخاب روز زن به مناسبت میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها افتخاری برای جامعه زنان است که دنباله رو چنین گوهر تابناکی در کائنات هستند.

 

 

وی با اشاره به جلسه با معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور ابراز کرد: در این دیدار مسایل متعددی در حوزه کلان کشور و خاص استان مطرح کردیم که در مباحث کلان کشور نحوه تعامل معاونت وزارتخانه با رسانه ها و به ویژه رسانه های مکتوب مورد بررسی قرار گرفت که یارانه ها ساماندهی شود و به این منظور ‌مدل خوبی تعریف شود تا رانت خواری و ‌جناح بازی حاکم نباشد.

 

 

زاهدی خاطر نشان کرد: مواردی راجع به واحدهای علمی کاربری را مطرح کرده ایم و با توجه به اینکه در  چندسال قبل به دلیل پیگیری ها واحدی با هدف تربیت نیروهایی درحوزه رسانه و هنر راه اندازی شد که اخیرا مصوبه ای شورای عالی اداری داشته است و به این منظور توانسته ایم در مجلس شورای اسلامی ۱۶۰  امضاء بگیریم .

 

 

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه درست نیست  به همه واحدهای علمی کاربردی مانند یکدیگر نگاه کرد، عنوان کرد: قرار است آموزش مهارتی در کشور اولویت جدی باشد و بستن آنها ضربه جدی میزند و در این رابطه منتظر تصمیم دولت هستیم.

 

 

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطالب فوق بیان کرد:کارگروه های تخصصی از  گذشته  وجود داشت اما میخواهیم آنها را به صورت جدی فعال کنیم و ‌جریان یا جنبش نخبگانی را در استان با محوریت خود کرمان راه اندازی کنیم که بتوانیم این جنبش نخبگانی تاثیرگذاری موثر داشته باشد.

 

 

وی ادامه داد: در برنامه های که  باید در استان دنبال شود  موضوعات مربوط به افق ۱۴۰۴  است که در این سال به عنوان پایان چشم انداز ۲۰ ساله می باشد که کرمان باید به کجا برسد.

 

 

زاهدی گفت:امروز پروژه های مختلفی در حوزه معادن و کشاورزی دنبال میکنیم اما این مسائل نیاز به این دارد که بدانیم  تاثیرگذاری آن نقطه در اقتصاد و اشتغال  کجا و چگونه است و امیدواریم با استفاده از این جنبش نخبگانی، جهش برنامه ریزی داشته باشیم.

 

 

این مقام مسئول با اشاره به مطالب فوق تأکید کرد:بر آنیم که با افکار عملیاتی و گزارش آن را ارائه دهیم و گفتنی است ما بدون جنجال های سیاسی میخواهیم کار رادنبال کینم و لذا دست همه کسانی با هرتفکر سیاسی می‌بوسیم که برای توسعه کرمان کمک‌کنند.

 

 

زاهدی  با بیان اینکه در زمان انتخابات طبیعی است رقابت بین جناح ها  وجود دارد اما این بحث‌فراتر است،بیان کرد:میخواهیم جریان نخبگانی ایجاد کنیم که افراد دلسوز حرکت را پیش ببرند و  اگر کاری در استان میخواهد انجام شود باید توسط مدیران انجام شود و انتظار مردم است اگر مدیرانی در این زمینه کاهلی کنند و همراه این جریان نخبگی استان نباشند و برای اهداف ترسیم شده پای کار نیایند از طریق مجاری قانونی با آنها برخورد میکنیم.

 

 

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یک مدیر باید پویا باشد تا اهداف نظام و انقلاب در استان را دنبال کند، تصریح کرد:باید حتما در این زمینه پارک علم و‌فناوری استان را فعال کنیم و البته پارک مشکلاتی از لحاظ فیزیکی و کم توجهی ها دارد.

 

 

این مقام مسئول گفت:برای بودجه سال ۹۷ مبلغی در اختیار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی قرار داده شده است، که باید توزیع می شد و سعی کردیم به استان کرمان  در این زمینه کمک کنیم و حداقل ۲ میلیارد به بچرخه  پارک علم وفناوری کمک‌کردیم که افزایش بودجه داشته باشد.

 

 

وی با بیان اینکه اگر این بودجه تصویب نهایی شود اتفاقات خوبی رخ خواهد داد،ابراز کرد:از مدیریت این پارک هم میحواهیم برنامه ریزی کند که بتوانیم استارت آپ ها را حمایت کنیم چرا که حمایت از استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان در دستورکار اصلی ما برای ۱۴۰۴ است و امیدواریم این جهش علمی نوآورانه، خلاقانه و‌حمایتی از این شرکت ها  وجود داشته باشد.

 

 

زاهدی در خصوص بودجه سال ۹۷ گفت:لایحه ای که دولت داد اشکالات جدی داشت که از نظر مجلس و در این اشکالات وفاق بود بین جناح های مختلف و‌ همه اتفاق نظر داشتیم لایحه بودجه  اشکالالت اساسی دارد و توانسستیم در مجلس آن را صیقل دهیم  تا بتوانیم با اهداف ترسیم شده که در سیاست های کلی ابلاغی رهبری و برنامه توسعه مطابقت داشته بباشد
اساس کار خود را برمحور عدالت محوری قرار داذیم و‌توانستیم مصوبات متعددی بگیریم که برخی آنها برای اولین بار در قانون گذاری کشور بود.

 

 

وی ادامه داد:در بحث حقوق و ‌مزایا قانون این بود که افزایش ضریب حقوقی باید به صورت پلکانی سیر نزولی داشته باشد به این معنا که افزایش حقوق قشر با درآمد و‌پاداش بالا باید کم و برای قشر کم درآمد بیشترین افزایش یعنی ۲۰ درصد وجود داشته باشد.

 

 

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود:به موازات آن در بحث مالیات برعکس عمل شد به این صورت که اخذ مالیات های مستقیم به حقوق‌ و مزایای کارکنان دولت به صورت پلکانی صعودی اتفاق میافتد و هرکس درآمد و‌مزایای کمتری دارد کمتر میدهد و تا سقف ۲ ونیم میلیون اصلا مالیات نمیدهد و هرچه حقوق و مزایا بیشتر باشد ضریب مالیاتی بیشتر پرداخت میکند.

 

 

زاهدی عنوان کرد:این دومورد کاملا عدالت محوری را پیاده میکند و اختلاف درآمدها را کم میکند و درکنار آن پاداش پایان خدمت بود‌  و در برخی موارد گزارش داده بودند دربرخی جاها نزدیک به ۱ میلیارد تومان می رسد  و از سوی دیگر کمترین حقوق و‌مزایا را مثلا ۱میلیون ۱۰۰ بگیریم، حدود ۳۵ میلیون پاداش بود که این مسئله اختلاف زیادی را به وجود می آورد.

 

 

وی  با اشاره به مطلب فوق گفت:این مسائل تعدیل شده اند و قرار بر این شد که  ۷ برابر حقوق کسانی باشد که حداقل حقوق را دارند و در کنار بخث حقوق باژنشستگان فولاد پول خوبی گذاشتیم که هم ترازی باشد بین کسانی که سال های قبل بازنشست شدند و ‌کسانی که امسال بازنشست شدند.

 

 

زاهدی با اشاره به کارهای کمیسیون آموزش و‌ تحقیقات مجلس در بحث بودجه بیان کرد: منابع درآمدی جدیدی خارج از لایحه بودجه داشتیم که بیش از ۶ هزار میلیارد به آموزش و‌پرورش اختصاص دادیم و هزار میلیارد به وزارت علوم کمک شد.

 

 

این نماینده مجلس با بیان اینکه تحقیق و‌تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیانبه اتمام رسید، اذعان داشت: این موضوع به هیئت رئیسه مجلس تقدیم شد اما به دلیل بررسی بودجه در دستور کار قرار نگرفت و امیدواریم یکشنبه در دستور کار قرار گیرد.

 

 

نماینده مردم کرمان و راور با اشاره به سفر ریاست جمهوری به استان کرمان ابراز کرد: هرچند اجازه صحبت به نماینده ها داده نمی شد اما ما به صراحت از مشکلات استان صحبت کردیم.

 

 

وی با اشاره به ضرورت ساماندهی اتباع بیگانه در کرمان گفت: این یک تهدید جدی است و باید جدی گرفته شود؛ این امر باید به صورت کمپین و مطالبه جدی توسط اصحاب رسانه مطرح شود تا دولتمردان بدانند این یک مساله جدی و مطالبه عموم مردم است.
این مقام مسئول در خصوص طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین اظهار کرد:این طرح در جهت رانت خواری و برقراری عدالت آغاز شده است که اگر در مجلس و شورای نگهبان تصویب شود یک تحول جدی در نظام اداری رخ خواهد داد .
زاهدی تصریح کرد:که بر اساس این طرح مدیران ارشد سیستم اداری کشور همه تحت نظارت جدی از نظر درآمدی از ابتدای انقلاب تا کنون به صورت خصوصی مورد بررسی  قرار می گیرند که تاکنون ۹۶ درصد مدیران انقلابی بوده اند لذا با این طرح اعتماد عمومی مردم نسبت به نظام و انقلاب فراهم می شود.

 

 

وی در خصوص عدالت در آموزش عالی با بیان اینکه نظام آموزش کشور مریض و آموزش مهارتی در آن کمرنگ بوده است،گفت : آمایش سرزمینی وزارت علوم در نقشه جامع عالی کشور در حال انجام است.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:صندوق رفاه دانشجویی برای دانشجویانی که توان پرداخت ندارند نیز راه اندازی و تسهیلاتی را در اختیار این دانشجویان قرار خواهد داد و استان کرمان در پذیرش دانشجوی خارجی ضعیف بوده است اما با برنامه ریزی می شود از حوزه شرقی موفق عمل کند.

 

 

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه وزیر راه و شهر سازی مسکن مهر را مزخرف خوانده است، ابراز کرد: این در حالی است که از مسکن اجتماعی نام می برد اما در این راستا قدمی برداشته نشده است؛ همچنین دولت در خصوص احیاء بافت فرسوده طرح ارائه داده است اما باید دید در سال آینده چقدر موفق خواهد بود.
زاهدی در خصوص مباحث مطرح شده در رابطه واردات کود انسانی بیان کرد:در طرح استیضاح حجتی وزیر جهاد کشاورزی یکی از موارد قابل پیگیری همین خواهد بود.

 

 

این مقام مسئول با بیان اینکه در زمینه پروژه پتروشیمی اقدامات خوبی صورت گرفته است، اظهار کرد: از پنج کارخانه دو  کارخانه افتتاح شده و ۷۵۰ میلیون تسهیلات از صندوق توسعه ملی تا سال ۹۷ پرداخت خواهد شد.

 

 

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اذعان کرد:جریان موصوم به اصولگرایی یک ادم کارا و مدیر توانمند ندارد که از وی استفاده کنیم ؟ این دولتی که از شفافیت می گویید لدا خوشبین نیستم به این مباحثات زیرا بها داده نمی شود باید یک مطالبه جدی کنیم نطام انتخاباتی حول تمامی احزاب شکل بگیرد تا زمانی که به احزاب بها ندهیم و این تکش ها بیشتر می شود و مردم ضرر می کنند.

 

 

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مستخدمین دولت باید باور کنند که مستخدم هستندبه این معنی که  خود را خادم و نوکر  ملت بدانند و نباید نگاه ارباب و رعیتی داشته باشند، گفت: باید به مردم نگاه فرهنگی داشته باشند؛ اما برخی نهاد ها مانند سیستم مالیاتی ما نگاه اربابی دارد و شهرداری باید خونه تکانی فرهنگی کند.

 

 

زاهدی در پایان با ضمن بیان اینکه نظام اگر حزبی می شد کشور دچار فساد کمتری می شد، خاطر نشان کرد: چرا که حزب به دنبال انتخاب بهترین افراد است نه نوکرهایی دست به سینه بی علمی که شم اقتصادی وعملیاتی ندارند؛لذا این مشکل در تمام دولت ها بوده است .

 

 

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :