این روزها آمار و ارقام کشور نشان می دهند که وضعیت اشتغال در کشور مناسب نیست و در این بین وعده ها و شعارهای انتخاباتی دولت هم راه به جایی نبرده و در هر خانواده دو الی سه فرزند بیکار با تحصیلات عالیه وجود دارد .

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ؛ یکی از بزرگترین مشکلات هر جامعه ای معضل بیکاری است زیرا همه انسان ها برای گذراندن زندگی خود نیازمند کار و فعالیت هستند و از سوی دیگر هم جامعه برای گرداندن چرخ تولید کشور نیازمند نیروی کار است .

این روزها آمار و ارقام رسمی کشور حال و روز خوشی را برای اشتغال به عنوان مهم‌ترین مطالبه و دغدغه جوانان نشان نمی‌دهد و بیکاری تحصیلکردگان رو به افزایش است و معضل بیکاری در جامعه سبب شده تا شمار جوانان تحصیل‌کرده و جویای کار افزایش یابد و تبعات منفی بیکاری گریبانگیر جامعه شود.

مقام معظم رهبری امسال را با شعار ” اقتصاد مقاومتی ؛ تولید – اشتغال ” نامگذاری کردند و بر اشتغالزایی برای جوانان کشور تاکید فراوان داشتند اما آمارهای بیکاری نشان می دهد که روز به روز بر تعداد بیکاران جامعه افزوده می شود و وعده ها و شعارهای انتخاباتی دولت نیز کار به جایی نبرده است .

استان کرمان نیز از جمله استان هایی در کشور است که دارای جوانان بیکار زیادی می باشد و در هر خانواده دو الی سه فرزند تحصیلکرده بیکار وجود دارد که جویای کار می باشند .

وجود ۷۷ هزار نفر بیکار با تحصیلات عالیه در استان کرمان

مهرداد محمدی سلیمانی، معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت : تعداد بیکاران استان کرمان در سال ۹۵ بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۱۷۷۶۱ نفر می باشد که از این تعداد ۷۶۵۴۶نفر مرد و ۴۱۲۱۵ نفر زن هستند .

وی گفت : تعداد بیکاران با تحصیلات عالیه در استان کرمان ۷۷۴۸۵ نفر می باشد و میزان ورود به بازار کار به طور سالیانه بین سال های ۹۰ تا ۹۵ ۲۲۰۸۴ نفر است .

حال با وجود این آمار و ارقام ها جوانان از مسئولین دولتی و مقامات عالی کشور این انتظار را دارند که در جهت معضل بیکاری گامی بردارند تا رفع این معضل خود باعث برطرف شدن مشکلات دیگری شود که حاصل تبعات بیکاری هستند .

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :