امام جمعه کرمان گفت: قرارگاه خاتم الانبیاء توانست اقتصاد کشور را متحول سازند با توجه به همه کاستی هایی که  سد راهشان وجود داشت کارهای بسیار بزرگی انجام دادند.

 

 

 

 

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ؛حجت الاسلام والمسلمین علیدادی امام جمعه کرمان شب گذشته به مناسبت افتتاح تقاطع های غیر همسطح ولی عصر (ص) در جمع جهادگران قرارگاه خاتم الانبیا گفت: انقلاب در سال ۵۷ با عبور از مشکلات فراوان توانست با رهبری بی بدیل حضرت امام و با توکل بر خدا  و پشتیبانی مردم به پیروزی برسد و از آن روزی که پیروزی نصیب مردم شد کار سازندگی آغاز شد.
وی گفت : کشوری با این عظمت و محرومیت بالا لاز‌م داشت در جهات مختلف به آن نگاه شود.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان افزود: از یک طرف مشکلات انبوه، دشمنی دشمنان و از طرف دیگر نبود امکانات ، همت بلند نیروهای انقلابی  همراه با وحدت و ولایت رهبری بی نظیر را می طلبید تا در مقابل توطئه هو بایستد و از طرفی کشور را بسازد.
حجت الاسلام علیدادی ادامه داد: مردم ایران در همان اوایل پیروزی به جمهوری اسلامی رای دادند.
وی با اشاره به اینکه از اولین اقدامات جمهوری اسلامی توجه به سازندگی کشور بود، بیان داشت: تا خواستیم کشور را از داخل بسازیم جنگ تحمیلی شروع شد.
وی عنوان کرد: گر چه قبل از جنگ هم کشور از توطئه های دشمن چه از  داخل توسط منافقین و چه از خارج توسط کشورهای بیگانه در امان نبود و هر روز یک جریانی در کشور درست می کردند تا وارد جنگ شدیم.
حجت الاسلام علیدادی اذعان داشت: هشت سال مردانه این مردم جنگیدند که در تاریخ ایران نظیر ندارد زیرا هر جنگی که  بر کشور تحمیل شد بخشی از آن از دست رفت.
وی گفت: برای اولین بار در زمان جنگ تحمیلی موفق شدیم در مقابل دشمن با دست خالی بایستیم و یک وجب از خاک را از دست ندادیم.
حجت الاسلام علیدادی خاطرنشان کرد: بالاخره جنگ تمام شد و دشمنان متوجه شدند از طریق جنگ نمی توانند کاری از پیش ببرند.
وی تصریح کرد: با درایت مسئولین دفاع مقدس مردانی که زمان جنگ اسلحه در دست داشتند و مشغول دفاع بودند امروز تحت عنوان نیروی جهادی قرارگاه شروع به سازندگی کشور کردند.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان افزود: آنچه امروز شاهد عمران و آبادانی کرمان هستیم نتیجه تلاش  همت بی وقفه و توانمند قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) است زحماتی که با همان نگاه جهادی در جبهه می رزمیدند برای سازندگی کشور به کار گرفته اند.
حجت الاسلام علیدادی به سه مسئله مهم  در استقلال کشور اشاره کرد و بیان داشت: استقلال اقتصادی در هر کشور بسیار مهم است و مسئله مهم تر استقلال سیاسی کشور است که نه به شرق وابسته باشد نه به غرب ، حرف خود را بزند و در صحنه جهانی آزادانه حق بیان داشته باشد.
وی عنوان کرد: با توکل به خدا و با حضور سیاسی مستقل که بعد از پیروزی انقلاب بدست آوردیم و این چند سال به رهبری مقام معظم رهبری  پای آن تا آخر ایستاده ایم تا آن را تحویل صاحب اصلی اش امام زمان (عج) دهیم.
حجت الاسلام علیدادی استقلال فرهنگی را یکی دیگر از مسائل مهم در کشور دانست و گفت: فرهنگ خیلی مهم است و  بخش عمده فرهنگ انقلاب ما برگرفته از سنت، آیات و روایات اسلامی است، زیرا انقلابی بود که رهبر و فرمانده آن در حوزه های مختلف مردی عالم، جاهد، متعهد، فیلسوف و شخصیت ارزشمندی همچون امام (ره) و بعد از آن مقام معظم رهبری بود .
وی با بیان اینکه استقلال اقتصادی جایگاه مهمی در کشور دارد،  اذعان داشت: اگر دشمن نسبت به اقتصاد ما را به خودش وابسته می کرد دچار چالش عظیمی می شدیم، به همین خاطر سالهایی  که مقام معظم رهبری نامگذاری می کنند در رابطه با اقتصاد است چون در معیشت مردم رقم می خورد.
حجت الاسلام علیدادی تصریح کرد: بنابراین برای خودکفا شدن نیاز به اقتصاد مستقل وابسته به درون و متکی به خود کشور داریم.
وی عنوان کرد: قرارگاه خاتم الانبیاء به صورت عملی این الگو را نشان داد اینکه می شود روی پای خود ایستاد، می شود پالایشگاه ساخت، بزرگراه، سد و پل های عظیم ساخت.

 

حجت الاسلام علیدادی بیان کرد: آنان توانستند اقتصاد کشور را متحول سازند با توجه به همه کاستی هایی که  سد راهشان وجود داشت کارهای بسیار بزرگی انجام دادند.
وی با اشاره به اینکه قرارگاه خاتم الانبیاء در مناطقی کار کرد که مجموعه های دیگر ورود نمی کردند ، اذعان داشت: امید که در آینده نزدیک شاهد برکات آن در کرمان خواهیم بود.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان خاطر نشان کرد: این ارگان جهادی نه تنها در کشور تبدیل به یک جریان مثبت و خوش فکر شد بلکه توانست در بخشی از حوزه ها تجربیات خود را در دیگر کشور های اسلامی نیز عملیاتی نماید.
حجت الاسلام علیدادی گفت: امید که جبهه مقاومت پیروز شود که این ظرفیت هم می تواند آنجا کاربرد داشته باشد.
وی افزود: انقلاب شکوهمند در استقلال سیاسی و فرهنگی توانسته روی پای خود بایستد و در اقتصاد در زمینه زیرساخت ها قوی کار کرد و امید که در سایر امکانات نیز با وحدت و دست در دست یکدیگر از موفقیت های بسیاری عبور کنیم.
حجت الاسلام علیدادی به سه جریان مهم دشمن اشاره کرد و عنوان داشت: دشمنان سعی دارند کشور را ناامن کنند یا جنگ نیابتی درست می کنند و یا ناامنی های منطقه ای بوجود می آورند و دشمن در جریان دوم می خواهد با تحریم های اقتصادی معیشت مردم را دچار چالش نماید، که این دو نقشه بزرگ دشمن تحت رهبری و زعامت مقام معظم رهبری خنثی خواهد شد.

 

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :