بسیار برای خودم و جامعه مطبوعات و رسانه متاسفم که این همه با مسئولین ارتباط بر قرار می کنیم و گاهی اوقات مبلغ کارهایشان می شویم ولی حاضر نیستند تنها در طول سال فقط چند ساعت را به حضور در جشن خبرنگار اختصاص دهند.حتی هیچکدام از  نمایندگان مجلس هم حضور نداشتند.

 

 

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ، همایش روز خبرنگار شامگاه  (۱۷ مرداد) در باغ شاهزاده ماهان به همت خانه مطبوعات با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران برگزار شد.

چند روز قبل از برگزاری روز جشن از طرف خانه مطبوعات برای تمامی اصحاب رسانه پیامک زده شد که اگر می خواهید در جشن روز خبرنگار شرکت کنید لطف نموده به آدرس فلان مراجعه کرده و ثبت نام نمایید.

بعد از ثبت نام باز پیام می آمد که بلیط طی ۲۴ ساعت آینده به آدرس ایمیل تان فرستاده می شود. روی بلیط نوشته شده بود که این بلیط مختص یک نفر است و از آوردن همراهی جدا خودداری فرمایید.

و این در حالی بود که تعدادی از همکاران ما به این امر توجه نموده و همراهی با خود نیاوردند و در مقابل تعداد زیادی هم که اصلا عضو خانه نبودند با همسر و فرزند در جمع حضور پیدا کرده بودند.

در ابتدای این همایش متاسفانه سین برنامه طوری برنامه ریزی شده بود که حتی برای تلاوت قرآن مجید از سیستم صوتی استفاده شد ، شاید خبرنگاری نبود که بلد باشد قرآن تلاوت کند.

بعد از پخش سرود ملی، کلیپی از تبلیغ  بانک پاسارگاد پخش شد که احتمال می رود اسپانسر جشن بود، مجری برنامه که چهره اش برای اکثر خبرنگاران ناآشنا بود از محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست تا برای خیرمقدم به ایراد سخنرانی بپردازد و این در حالی بود که بعد از اتمام جلسه خبرنگار ما از وی می پرسد که چرا این همایش بی برنامه است و چرا تا زمانی که مدیران جدید خانه بر مسند جلوس می کردند مسئول فرهنگی اداره ارشاد این برنامه را به عهده نگرفت ، پاسخ داد : ما هیچگونه دخالتی نداشتیم ، نه به صورت مالی و نه به صورت فردی.

حال حضور وی برای خیرمقدم چه لزومی داشت؟!

در این مراسم امیر تیموری عضو هیئت مدیره خانه هم خوش آمد گویی را از روی برگه برای همگان قرائت کرد و در پایان از عدم حضور استاندار و اهمیت ندادن به جامعه مطبوعات گلایه کرد که این گلایگی با واکنش خانم موسی پور روبرو شد.

وی برای اینکه در مقابل پاسخی  داشته باشد و کسی دیگر از عدم حضور استاندار گلایه نکند به ایراد سخن پرداخت و گفت: استاندار از عدم حضورش عذر خواهی کرده است و به علت اینکه در روز گذشته در تهران در جمع معین اقتصاد مقاومتی و تنفیذ ریاست جمهوری بوده است و امروز هم حجم برنامه هایش زیاد بوده نتوانسته در این همایش حضور داشته باشد. اما وی در جای دیگر در حال خدمتگزاری به شماست.

چطور می تواند برای صبح در بین خبرنگاران صدا و سیما (رسانه ملی)حضور داشته باشد و از آنان تقدیر به عمل آورد ولی به ما مطبوعاتی ها ، خبرگزاری ها و فضای مجازی که می رسد وقت ندارد؟!

متاسفانه باید گفت اکثر مسئولان در  شهرمان کرمان فکر می کنند رسانه فقط رسانه ملی است و دیگر رسانه ها …. !!!! حتی شده در پایان جلساتشان اکثرا از رسانه ملی تشکر می کنند.

بگذریم …

کلیپی از شهدای خبرنگار پخش شد اما این بار تقدیری از خانواده هایشان به عمل نیامد، حتی به نظر می آمد که از خانواده اشان دعوت نشده بود.

درست است که باید برای پیشکسوتان در هر عرصه ارج نهاد و ارزش قائل شد ولی خوب آنها بعد از گذشت چندین سال دیگر به علت کهولت سن قلمی نمی زنند.

به نظر من باید زمان حال را دریابیم و بودند کسانی که به تازگی از جمع ما بازنشسته شده اند که می بایست برای ارج گذاری از آنها تقدیر به عمل می آمد ولی چنین نشد؟؟؟!!!

هنگام اذان مغرب متاسفانه صوت اذان گذاشته نشد، و درست چند دقیقه بعد مجری اعلام کرد برای خواندن نماز ادامه برنامه را به بعد موکول می کنیم. قسمتی از باغ موکت هایی برای برپایی نماز جماعت پهن شده بود که  متاسفانه از تعداد زیاد اصحاب فقط تعداد معدودی نماز خواندند آن هم به صورت فرادا.

بعد از حدود نیم الی یک ساعت مجددا برنامه شروع شد، و از پیشکسوتان یک کلیپ پخش و سپس با یک نیم سکه و لوح سپاس از ۱۲ پیشکسوت کرمانی و سیرجانی تقدیر به عمل آمد.

و در انتها گروه موسیقی “لیان” به اجرای برنامه پرداختند و ترانه هایی را اجرا می کردند که اصلا متوجه نمی شدی که چه می خوانند.

این گروه متعلق به بوشهر بود و این در حالی بود که ما گروه موسیقی نواحی جنوب استانمان را داریم ولی خانه مطبوعات این همه هزینه کرده و از بوشهر دعوت کرده بود.

پس از آن شام و خدا حافظ …

*متاسفانه از مسئولین استانی فقط مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، جانشین فرمانده انتظامی استان کرمان ، زهرا موسی پور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان حضور داشتند.

*بسیار برای خودم و جامعه مطبوعات و رسانه متاسفم که این همه با مسئولین ارتباط بر قرار می کنیم و گاهی اوقات مبلغ کارهایشان می شویم ولی حاضر نیستند تنها در طول سال فقط چند ساعت را به حضور در جشن خبرنگار اختصاص دهند.حتی هیچکدام از  نمایندگان مجلس هم حضور نداشتند.

*مدیر خانه حتی به یکی از خبرنگاران که می خواست متن کوتاهی از تراژدی غمناک خبرنگار قرائت کند اجازه نداد.

شما بگویید درد دلمان را به کجا ببریم و به که بگوییم؟؟؟!!!

با برگزاری این مراسم و عدم حضور مسئولین متوجه شدیم که خبرنگار یعنی کشک ….

 

 

مهین نامجو

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :