فرمانده نیروی انتظامی استان کرمان گفت: گرچه شما رسانه ای ها به دنبال تشکر و قدردانی نیستید و امیدواریم مسئولین خبرنگاران را جزو ارکان اصلی حوزه امنیت اجتماعی در تمامی ایام قدر بدانند و ارزش قائل شوند  و تنها برای انجام کارهای خودشان با شما همکاری نکنند.

 

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ، سردار رضا بنی اسدی فر فرمانده انتظامی استان کرمان امروز صبح به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امیدواریم با وفاق و همدلی شما رسانه ها بتوانیم در جهت امنیت جامعه تلاش کنیم .
وی گفت : شما رسانه ای ها به دنبال آن نیستید که کسی از شما تشکر و قدردانی  کند گرچه کسی مطالبه گر حق خبرنگاران نیست و هدف شما والاتر است.
فرمانده نیروی انتظامی افزود: اما همه مسئولین وظیفه اخلاقی را دارند و امیدواریم مسئولین خبرنگاران را جزو ارکان اصلی حوزه امنیت اجتماعی در تمامی ایام قدر بدانند و ارزش قائل شوند  و تنها برای انجام کارهای خودشان با شما همکاری نکنند.
سردار بنی اسدی فر ادامه داد: امیدوارم همه شما با همت بلند خود زمینه فرهنگی همه بخش های جامعه را فراهم کنید و بار این مهم بر دوش شماست واگر همه دستگاه ها و مردم همانند شما عمل کنند ما شزایطمان بهتر از این خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه ضعف در بحث فرهنگی و اجتماعی عامل اصلی نابهنجاری هاست ،  بیان کرد: پلیس با توجه به ماموریت های مکرر مطمئنا سرریز   ناهنجاری های اجتماعی و ارزش های اجتماعی را انجام می دهد و خود بطور مستقیم   برای مطالبه مردم  ورود می کند.
وی اذعان داشت: حرفه خبرنگاری را قدر بدانید چه بسا مورد نا مهربانی برخی مسئولین قرار گیرد اما شما کار خود را انجام خواهید داد و ان شاالله اجر معنوی این کار برای شما بماند.

 

 

مروری بر اتفاقات ۴ماه سال۹۶

 

 

سپس فرمانده انتظامی استان کرمان به مبحث تصادف در چهار ماه نخست سال جاری پرداخت و ابزار داشت:متاسفانه آمار  تصادفات درون شهری و برون شهری  در استان نگران کننده است.

 

 

وی با بیان اینکه در اعمال قانون پلیس چقدر مقاومت و بازتاب را شاهد هستید، اذعان داشت:بارها سوال می شود چرا پلیس در محورهای برون شهری کمین می کند؟  این نقطه ممکن است از لحاظ پلیس حادثه خیز باشد  و یا احتمالا در این مکان اتفاقاتی صورت گرفته است و در کل افرادی که مقید به رعایت قانون و مقررات هستند برایشان فرقی در حضور و غیاب پلیس ندارد .
سردار بنی اسدی فر گفت: متاسفانه در تصادفات درون شهری شاهد افزایش ۱۱درصدی فوتی ها  و افزایش ۴ درصدی جرحی هستیم  و این در حالیست که در برون شهر با افزایش ۱۵ درصدی فوتی و ۱۱ درصد جرحی روبرو هستیم.

 

 

این مسئول انتظامی بیان کرد: در طی چهارماهه نخست سال جاری ۳۶۰نفر در تصادفات درون شهری و برون شهری  از بین رفته اند که قابل جبران نیست .

 

 

وی با تاکید بر اینکه از مجموع تصادفات ۴ درصد منجر به فوت شده اند، بیان داشت: ۷۷درصد تصادفات در درون شهرها ، ۲۲درصد در جاده ها ، که از این تعداد ۱۸ درصد  متوفیان در تصادفات شهرها و ۸۲ درصد در تصادفات جاده ها جان باختند.

 

 

سردار بنی اسدی فر همچنین به کشفیات مواد مخدر توسط پلیس در این چهارماهه اشاره کرد و اذعان داشت:  به واسطه انجام وظایف مامورین پلیس در رده های اختصاصی و عملیاتی شاهد آمار ۳۴ تن تریاک و انهدام ۱۹باند مواد مخدر و حذف ۷شرور شده اند.

 

 

وی گفت: ۸۳ درصد از کل مواد کشف شده مربوط به تریاک، ۸درصد مرفین، ۸ درصد حشیش و هروئین بوده است.
بنی اسدی فر ادامه داد: از مجموع دستگیری ها از ابتدای سال تاکنون ۶۲درصدمربوط به  اتباع خارجی    و ۳۸درصد هم تبعه ایرانی بوده اند که  از این تعداد ۸۳درصد بیکار  و از نظر تحصیلاتی  ۳۲درصد بی سواد بوده  و دستگیری افراد با تحصیلات عالی نداشتیم .
وی در خصوص جرایم فضای مجازی در استان عنوان کرد:  ۳۴درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته ایم.
فرمانده نیروی انتظامی همچنین به اقدامات پلیس استان در حوزه اجتماعی و فرهنگی اشاره کرد و ابراز داشت:  ۵۰۰جلسه در زمینه موضوعات آموزشی در مدارس، مساجد، ادارات دولتی و اصناف بدر طول ۴ ماه نخست سال جاری با موضوع پیش گیری از آسیب های اجتماعی برگزار شده است.
سردار بنی اسدی فر افزود: ۲۵۰۰ نفر ارائه خدمات مشاوره فردی در مراکز مشاوره پلیس صورت گرفته و  ۶۳درصد مصالحه پرونده های مراجع قضایی به داویر مددکاری پلیس ارجاع شده است.
وی به ۵ مورد تهیه مقاله ، تحلیل علمی از جرایم و موضوعات مبتلا به استان اشاره کرد و گفت: ۴ هزار مورد اقدامات فرهنگی در مطبوعات و فضای مجازی انجام شده و در حوزه علمی و پژوهشی  و تحقیقات ۷ طرح ، ۱ فصلنامه، ۱۱ سخنرانی عملی ، ۱۰ تفاهم نامه با مراکز علمی، یک کتاب در حوزه نظم و امنیت و دریافت ۱۲ مقاله در حوزه نظم و امنیت و ۶ نخبه در جذب نخبگان و استعداد های برتر مشمول و جذب ۵۶ پژوهشگر را داشته است.
سردار بنی اسدی فر به دفتر نطارت همگاتی  با شماره ۱۹۷ واقع در خیابان عباس صباحی در روزهای دوشنبه هر هفته  به مردم ارائه خدمت می نماید نیز اشاره کرد.
وی سرقت را براساس فراوانی ، اهم جرائم برشمرد و گفت:  علت اصلی آن مشکلات اقتصادی ، تورم، اعتیاد، احساس بی عدالتی، ضعف آموزشی در سطوح مختلف است.
سردار بنی اسدی فر عنوان کرد : همان طور که در حوزه تصادفات بیشترین آن مربوط به خودروهای پراید می باشد متاسفانه ۷۵ درصد سرقت ها نیز مربوط به سرقت خودرو پراید است و پلیس موفق شده است در ۴ ماهه نخست سال جاری نسبت به مشابه سال قبل ۷۴ درصد افزایش کشف را داشته باشد.

 

 

وی ادامه داد: بیشترین آمارهای سرقت مربوط به خیابان های منتهی به پارک ها و  مجتمع ها می باشد.
این مسئول انتظامی بیان کرد: سرقت مغازه ها ۱۲درصد نسبت به مشابه سال گذشته کاهش یافته و در حالی که ۵۳درصد کشفیات داشته ایم.
سردار بنی اسدی فر سرقت منزل را  ۵۵درصد کاهش وقوع نسبت به مشابه سال فبل اعلام کرد و اذعان داشت:  در همین بازه زمانی نیز با  ۹۷درصد افزایش کشف روبرو بوده ایم.

 

 

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد موتورسیکلت های سرقتی فاقد سیستم امنیتی بوده  است، تصریح کرد: سرقت موتوسیکلت در ۴ ماهه نخست سال جاری نسبت به مشابه سال قبل  ۷۱درصد کاهش و در همین بازه زمانی ۷۳۶فقره کشف صورت گرفته است.
سردار بنی اسدی فر عنوان کرد: برای پیشگیری از سرقت اولین نقش را مالکین دارند که می توانند از سیستم ها و قفل های ایمنی استفاده نمایند.
وی ادامه داد: در مجتمع هایی که ساخته می شود برای اخذ عوارض باید ایمنی مجتمع های مسکونی هم راه اندازی شود و نظر مشورتی کارشناسان پلیس را بگیرند تا بعدا با مشکل بر خورد نکنند.

سردار بنی اسدی ، لحاظ کردن موارد ایمنی و پیشگیری از سرقت در ساخت و سازهای امکان و مجتمع های مسکونی بویژه در زمان صدور پروانه ساخت، شناسایی محلی هایی که عدم وجود نور کافی موجب ایجاد بستر وقوع سرقت می شود و تامین روشنایی محلات و معابر، اتخاذ تمهیدات و همکاری لازم برای نصب دوربین های مداربسته، احداث پارکینگ های عمومی مورد نیاز در مناطق اداری و تجاری، تامین پارکینگ به تعداد واحدهای مسکونی، تجهیز پارکینگ های عمومی به سبستم پلاک خوان جهت بهره برداری پلیس از وظایف شهرداری در جلوگیری از وقوع سرقت برشمرد.
وی همچنین به نقش رسانه ها در جلوگیری از وقوع سرقت اشاره کرد و اذعان داشت: آموزش عمومی و همگانی، فرهنگ سازی، مسئول سازی ، مطالبه گری (چرا سازمان ها و نهادها وظایف خودشان را انجام نمی دهند؟) سازمان خدماتی و سازمان فرهنگی از وظایف رسانه ها می باشد.
فرمانده انتظامی استان کرمان در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با هماهنگی و تعامل در بخش های مختلف جامعه شاهد این باشیم که اگر نشستی با رسانه و نیروی انتشامی صورت می گیر کمترین موضوعات آن مربوط به ناهنجاریهایی باشد که در جامعه رخ می دهد.

 

 

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :