امام جمعه موقت کرمان گفت : مسائل اقتصادی در کشور که بخشی از آن مربوط به سرقت از بیت المال و بخش دیگر مربوط به گرانی ها بود باعث شد مردم یک نارضایتی نسبت به عملکرد مسئولین داشته باشند و این هرگز به معنای نارضایتی آن ها از نظام نبوده است .

مهدی عرب پور امام جمعه موقت کرمان در گفتگو با خبرنگار کرمان۱۴۰۰ در رابطه با اغتشاشات اخیر در برخی از شهرهای کشور اظهار داشت : در ارتباط با مسائل و اغتشاشات اخیر کشور باید ریشه یابی صورت گیرد زیرا این اغتشاشات به سلسله مخالفت ها و ضدیت هایی که استکبار جهانی از اول انقلاب تا اکنون با ما داشته است ، برمی گردد .

 

وی گفت : استکبار جهانی در روزهای اول هدف خود برای ساقط کردن انقلاب را بروز نمی داد اما اکنون موضع خود را که ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی است را آشکار بیان می کنند و برای این کار از هیچ مسئله ای دریغ نمی کنند .

 

اغتشاشات اخیر در کشور برنامه ریزی و سازماندهی شده بود

 

امام جمعه موقت کرمان با بیان این که دشمنان جمهوری اسلامی از هر فرصتی برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی استفاده می کنند ؛ خاطر نشان کرد :  بنابراین این سلسله حرکت های اخیر هم از سوی عده ای خاص برنامه ریزی و سازماندهی شده است که قطعا همه این ها بر می گردد به استکبار جهانی آمریکا و چند کشور اروپایی .

 

مسائل اقتصادی باعث نارضایتی مردم از عملکرد مسئولین شد 

 

عرب پور افزود : در کنار این ها در داخل کشور هم یک سری زمینه ها فراهم شد و از آن جایی که دشمن همواره در  جست و جوی فرصتی برای ضربه زدن به نظام است ؛ بنابراین مسائل اقتصادی در کشور که بخشی از آن مربوط به سرقت از بیت المال و بخش دیگر مربوط به گرانی ها بود باعث شد مردم یک نارضایتی نسبت به عملکرد مسئولین داشته باشند و این هرگز به معنای نارضایتی آن ها از نظام نبوده است .

 

وی با اشاره به این که مردم باید صدای نارضایتی خود را تنها در چارچوب یک مجوز رسمی و قانونی بیان کنند ؛ یادآور شد : زیرا در این صورت اگر دشمن بخواهد از این تجمعات سوء استفاده کند مسئولین امنیتی مراقب خواهند بود .

 

امام جمعه موقت کرمان در رابطه با اغتشاشات اخیر در کشور اظهار داشت : اگر این تجمعات در راستای مطالبات مردمی بود اشکالی نداشت زیرا در جمهوری اسلامی مردم می توانند حرف خود را بزنند و آن را قانونی انجام دهند ولی در اغتشاشات اخیر دشمن سازمان یافته و به کمک عوامل داخلی و به خصوص گروهک منافقین و بخشی از افراد مربوط به داعش دست به تحرکاتی زدند .

 

بصیرت و بیداری مردم راه ملت را از اغتشاش گران جدا کرد 

 

عرب پور گفت : اما ملت ما وقتی دیدند که شعارهای هنجارشکنانه داده می شود و به مقدسات و پرچم ایران توهین شد با هوشیاری و بیداری کامل سریع راه خود را از این آدم های مزدور و بیگانه جدا کردند و مسئولین امنیتی هم مقتدرانه با اغتشاش گران برخورد کردند و سریع این موضوع را جمع کردند که این موضوع باعث خشنودی مردم شد  .

وی در پایان افزود : در استان کرمان هم باید از مسئولین امنیتی تشکر کرد که با تدبیر نگذاشتند حادثه خاصی اتفاق بیفتد و مردم بصیر استان کرمان در روز جمعه با حضور چشم گیر خود در نمازجمعه و راهپیمایی ، اعتراض خود را اعلام و خشم و نفرت خود را از استکبار و ایادی آن ابراز می کنند.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :