مدیر مخابرات منطقه کرمان مشکلات سرعت و قطع و وصل اینترنت مخابرات به دلیل تغییر ترافیک مصوب شده کشوری بوده است که به زودی به حالت نرمال برمی گردد.

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ، محمد دوست محمدی عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خبرنگار به عنوان یک انسان شریف با سلاح حقیقت یابی در عرصه اطلاع رسانی فعالیت می کند و به عنوان رکن چهارم دموکراسی مانند اینه شفاف کمبود ها و کاستی های جامعه به عنوان وجدان بیدار جامعه منعکس می کند.

وی افزود: خبرنگاران در استان کرمان در طرح مثلث توسعه اقتصادی در کاهش حاشیه ها و نقد درست مسائل به مسئولان کمک کرده اند تا به  درستی نقش توسعه ای خود را در استان ایفا کنند.

مدیر مخابرات منطقه کرمان با اشاره به اینکه مخابرات استان کرمان در رابطه با ارتباطات خدمات زیادی را به مردم ارائه داده است، گفت: ۱۶۰ هزار تلفن ثابت طی چهار سال گذشته به مردم واگذار شده است.

دوست محمدی ادامه داد: طی چهار سال اخیر حدود ۹۰۰ هزار سیم کارت همراه اول به مردم واگذار شده است به گونه ای که بیش از جمعیت استان کرمان نزدیک به سه میلیون و ۲۰۰ سیم کارت به مردم واگذار شده است.

وی با بیان اینکه راه اندازی فناوری نسل سوم و چهارم در مهرماه سال ۹۵ در استان کرمان  راه اندازی شده است، افزود: در فاز اول ۷۱ شهر به عنوان هدف بودند که ۵۸ شهر فناوری نسل سوم و چهارم راه اندازی شد و ۱۳ شهر دیگه هم به زودی راه اندازی خواهد شد.

مدیر کل مخابرات منطقه کرمان تصریح کرد: مشترکان با حفظ شماره خود می توانند اپراتور خود را انتخاب کنند و این در حالی است که امکان مهاجرت اپراتورها به همراه اول است و در حال حاضر  ۲۰۵ مشترک به مشترکان همراه اول مهاجرت کرده اند.

وی بیان داشت: در حوزه دیتا طی چهار سال گذشته ۹۰ هزار پورت نت جدید را به خانواده ها واگذار کرده ایم و پهنای باند ۶۰۰ درصد یعنی شش برابر نسبت به قبل افزایش پیدا کرده است.

وی با تاکید به اینکه سرمایه گذاری گسترده ای در  مخابرات استان کرمان در حال انجام است، بیان داشت: طی دو سال گذشته بیش از یک هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری جدید در بخش های مختلف از جمله پهنای باند و شبکه انتقال پیش بینی شده به گونه ای که یک افزایش ۱۰ برابری در این زمینه خواهیم داشت  و بخش اعظمی از این سرمایه گذاری در دی ماه  به بهره برداری خواهد رسید.

دوست محمدی گفت: شبکه پایدار دیتا با کاربری و کیفیت بالا به زودی در  استان کرمان راه اندازی خواهد شد.

وی هزینه گسترش فیبر نوری استان را ۳۰۰ میلیارد ریال دانست و گفت: بیش از دو هزار کیلومتر به فیبر نوری استان تا پایان سال ۹۷ اضافه خواهد شد  که در حال حاضر  چهار هزار ۲۰۰ فیبر در استان وجود دارد.

مدیر مخابرات منطقه کرمان با اشاره به توسعه خدمات غیر حضوری در مخابرات استان کرمان، اظهار کرد: سامانه ۲۰۲۰ مربوط به پاسخگوی اینترنت پرسرعت است و به جز رفع خرابی امکانات دیگری به مشتریان ارائه می شود.

وی سامانه ۲۱۰ را سامانه مشکلات رفع خرابی مشترکان تجاری دانست و افزود: سامانه ۲۰۲۱ ارتباط با روابط عمومی مخابرات است و با توجه به گسترش فضای مجازی در تلگرام کانالی  راه اندازی شده است.

وجود ۲۰۰ هزار خط ثابت یکطرفه به دلیل بدهی

دوست محمدی  با تاکید به اینکه حجم وصول مطالبات بدهی های خط ثابت بالاست، افزود: بیش از ۲۰۰ هزار خط ثابت به دلیل بدهی در استان کرمان قطع یکطرفه است که با ارائه تسهیلاتی از طریق شرکت مخابرات می توانند در راستای وصل خط خود اقدام کنند.

وی عنوان کرد: به زودی شبکه خط ثابت در شهرک های جدید التاسیس استان کرمان توسعه می یابد به گونه ای که مشترکان می توانند از طریق سامانه الکترونیکی مخابرات به صورت غیر حضوری ثبت نام کنند.

وی با اشاره به فن آوری (اف تی تی اچ) ورود فیبر نوری به منزل مشترکان، گفت: یک تار فیبر نوری وارد همه منازل می شود و این نوع ارتباط برتر از کابل مسی است و این فیبر نوری تا محدوده ۲۰ کیلومتر افتی ندارد، پهنای زیادی دارد و هیچ صدای مزاحم و اختشاشی جابجابه نمی شود.

دوست محمدی ادامه داد: در شهر کرمان در راستای استفاده فیبر نوری در منازل در برخی نقاط ظرفیت سازی شده است و در حال وسعت است به گونه ای که طی یک ماه آینده دایره سرویس مشترکان شروع خواهد شد.

وی پهنای بالای اینترنت وخط ثابت، کنترل های از راه دور با تجهیزات اینترنت اشیا را از کاربردهای فیبر نوری در منازل دانست و افزود: از سال ۹۵ این سرویس در کشور راه اندازی شده است.

مدیر مخابرات منطقه کرمان یادآور شد: مشکلات سرعت و قطع و وصل اینترنت مخابرات به دلیل تغییر ترافیک مصوب شده کشوری بوده است و ناگزیر به انجام آن بوده ایم، این برگردان ترافیک تا فردا پنج شنبه به اتمام می رسد و اینترنت مخابرات استان کرمان به حالت نرمال برمی گردد.

این خبر را به اشتراک بگذارید :