کارخانجات خودرو سازی با توجه به نوع فناوری می توانند سهم بسزایی در اشتغال زایی داشته باشند. یک خودرو به طور متوسط ۱۳۰۰۰ قطعه دارد که ساخت این تعداد قطعه می تواند زمینه اشتغال هزاران نفر را فراهم کند.

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ؛ کارخانجات خودرو سازی با توجه به نوع فناوری می توانند سهم بسزایی در اشتغال زایی داشته باشند. یک خودرو به طور متوسط ۱۳۰۰۰ قطعه دارد که ساخت این تعداد قطعه می تواند زمینه اشتغال هزاران نفر را فراهم کند.
۸۴ درصد از یک خودرو را قطعه ساز تامین می کند به همین دلیل از سال ۸۰ به بعد توسعه شرکتهای کوچک قطعه‌سازی با حمایت کارخانجات بزرگی مثل سایپا و ایران خودرو و به دنبال تقویت سیاستهای داخلی سازی، رونق گرفت تا جایی که ۶۰۰هزار نفر در این کارخانجات مشغول به کار شدند.
اما اوضاع کم کم در هم ریخت . از سال ۹۲ به بعد حمایت از قطعه سازان به شدت کاهش یافت و بحرانهای مالی به سراغ شرکتهای تولیدی آمد تا جایی که بیش از ۸۰۰۰ میلیون ریال زیان سالیانه تنها به یکی از این شرکت ها وارد شده است.
کارشناسان مهمترین دلیل این امر را واردات بی رویه می دانند. آرش محبی نژاد، دبیر شورای هماهنگی انجمن های قطعه سازان خودرو در گفت‌وگویی اعلام کرد: هر چند بسیاری از قطعات خودرو از چین وارد کشور می شود اما آمار دقیقی از میزان واردات این نوع قطعات موجود نیست زیرا از تعرفه های مشابه برای واردات بهره می برند و از مبادی غیر رسمی این قطعات را واردکشور می کنند.
مهران منصوری مدیر عامل شرکت تولیدی صنعت گستران هم معتقد است: دولت به دلایل سیاسی قیمت ارز را پایین نگه داشت در حالی که به صورت سالیانه با افزایش نرخ تورم مواجه هستیم، بر این اساس قیمت تمام شده محصول برای تولید کننده داخلی بالا می رود، در حالی که تولید کننده چینی با همان قیمت ارز کالای خود را به ایران صادر میکند که این شرایط به ضرر تولید کننده داخلی و به نفع چینی‌هاست.
اما چندی پیش فدایی، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با انتقاد از اینکه شرکت کرمان موتور باعت منفی شدن تراز تجاری استان کرمان شده است، گفت: با توجه به آمار ارائه شده واردات استان کرمان در هفت ماهه امسال بیشتر از صادرات بوده است.
وی تصریح کرد: معنی ندارد که در قطعات خودرو واردات داشته باشیم و تراز تجاری استان منفی شود و بعد قرار باشد از محل صادرات پسته آن را جبران کنیم.
این درحالی است که سال ها است کرمان دچار بحران خشکسال است و کارخانجات خودرو سازی متهم اصلی خشک شدن چاه ها و قنوات هستند ولی به بهانه اشتغال زایی ، مانع برخورد با آنها شده اند حال سوال این است که کارخانه ای که بخشی از کارگران آن غیرایرانی است و با واردات بی رویه تراز تجاری منفی را کرده است چه توجیه اقتصادی دارد؟

محمد نعیم رستمی
انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :