رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت : امروزه نظام  جمهوری اسلامی ایران مرهون مجاهدت های امام خمینی(ره) است و اگر این مجاهدت ها نبود ما شاهد عظمت نظام جمهوری اسلامی ایران نبودیم.

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ؛مهدی صدفی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان صبح امروز در جلسه ستاد بزرگداشت بیست و نهمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) در سالن پیامبر اعظم با بیان اینکه چهاردهم خرداد ماه یادآور روزی تلخ از ارتحال ملکوتی امام  راحل است، اظهار کرد:  چهاردهم خرداد روزی است که اسوه همه خوبی ها،کمالات انسانی و اخلاقی دار فانی را وداع گفت.

 

 

وی ادامه داد:ما نیز به منظور پاسداشت و نکوداشت سالگرد امام راحل طبق هر ساله مراسم هایی را پیش بینی می کنیم؛چراکه بزرگداشت امام  خمینی(ره)بزرگداشت خوبی ها و ارزش ها ست و امیدواریم امسال نیز در بیست و نهمین سالگرد ارتحال معمار کبیر انقلاب بتوانیم به وظایفمان عمل کنیم؛ چرا که امروزه نظام  جمهوری اسلامی ایران مرهون مجاهدت های امام خمینی(ره) است و اگر این مجاهدت ها نبود ما شاهد عظمت نظام جمهوری اسلامی ایران نبودیم.

 

 

صدفی با اشاره به اینکه ستاد بزرگداشت امام راحل در مرکز استان و شهرستان از دو ماه گذشته تشکیل شده است، عنوان کرد: همه دستگاه های اجرایی،تشکل ها و سازمان های مردم نهاد بر آن هستند که  با وحدت رویه و تعصب هر چه تمام بیست و نهمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) را برگزار کنیم.

 

 

این مقام مسئول ادامه داد: در مرکز استان نیز علاوه بر سیاست گذاری های همیشگی فعالیت هایی را در قالب فعالیت های قرآنی،فرهنگی، علمی، هنری، ورزشی و رسانه ای توسط دستگاه های اجرایی مد نظر داریم.

 

 

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان با اشاره به تقارن ماه مبارک رمضان و ارتحال امام خمینی(ره) گفت: این ایام فرصت مناسبی است که از مجالس و اجتماعات توسط دستگاه های مختلف بهترین استفاده را ببریم.

 

 

صدفی با بیان اینکه هماهنگی برگزاری محافل قرآنی توسط برخی از نهادها از جمله سازمان تبلیغات اسلامی استان،کانون مساجد، بقاع متبرکه و هیات های مذهبی انجام خواهد شد، اذعان کرد: ان شالله که جلساتی را به منظور تبیین اندیشه های امام راحل در این محافل خواهیم داشت.

 

 

وی افزود:برپایی نمایشگاه های کتاب عکس و محصولات فرهنگی، برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری از جمله وصیت نامه سیاسی و الهی امام  راحل،چاپ کتابچه،نرم افزار و بروشور از سوی ارگان ها اعلام شده،برنامه های خاص کودکان،نوجوانان و ورزشکاران، ویژه برنامه های سازمان آموزش و پرورش و دانشگاه ها و  اعزام روحانیون به محافل،برپایی ویژه برنامه ها در کارخانجات کارگری توسط اداره کار، تعاون و امور اجتماعی استان، از تاریخ دوازدهم لغایت شانزدهم مد نظر داریم.

 

 

این مقام مسئول ادامه داد: برگزاری نشست های تخصصی و علمی و مسابقات کتابخوانی توسط ادراه کل کتابخانه های استان و همچنین ویژه برنامه هایی توسط نیروهای مسلح برگزار خواهد شد.

 

 

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه شب چهاردهم خرداد ماه همزمان با شب نوزدهم ماه مبارک رمضان است، ابراز کرد: لذا با بهره گیری از این ایام در راستای گرامیداشت ارتحال امام استفاده خواهیم کرد.

 

 

صدفی با بیان اینکه امام خمینی (ره) روز پانزدهم خرداد ماه را روز عزا خوانده اند، گفت: این روز مبدأ و منشأ تاریخ اسلامی ما است و در این روز مراسم هایی پیش بینی شده است.

 

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: مراسم چهاردهم خرداد ماه ساعت ۱۸ عصر در محل مصلی امام علی علیه السلام برگزار خواهد شد و پس از اقامه نماز مغرب و عشاء ضیافت افطاری در همان مکان بر پا خواهد بود.

این خبر را به اشتراک بگذارید :